czy rzucić studia?

Opinie o uczelniach o kierunku biotechnologii. Dyskusje na temat etyki w zawodzie oraz pomoc w wyborze kierunku zawodowego. Wykaz publikacji niezbędnych do nauki biotechnologii.
stomacra
Posty: 7
Rejestracja: 6 lip 2016, o 21:22

czy rzucić studia?

Post autor: stomacra »

otóż studiuję stomatologię. niestety nie lubię wykonywać prac praktycznych ,co niestety jest związane z tym kierunkiem i późniejszą pracą. jestem teraz w dołku i szukam pomyslu na siebie. Zaczynam poważnie zastanawiać się nad biotechnologię ,bo lubię histologię/biologię/mikrobiologię. Niestety przegapiwszy terminy rekrutacji ,nie mogę tego zrobić w tym roku akademickim. Ze stomatologii jednak nie chcę zrezygnować bo idę na 4 rok. Proszę poradzcie mi ,czy aby robić karierę naukową w biotechnologii muszę być koniecznie po tym kierunku? Co byście na moim miejscu zrobili - drugi kierunek/ koła naukowe na uczelni niestomatologiczne/ doktorat po studiach/rzucenie stomy?
zetsu
Posty: 190
Rejestracja: 22 maja 2009, o 12:49

Re: czy rzucić studia?

Post autor: zetsu »

Zawsze możesz iść na doktorat z nauk biologicznych, po stomatologii to nie problem!
Nie jest wymagane skończenie tych samych studiów aby rozpocząć doktorat z nich. Jednak czy masz już jakieś doświadczenie w przeprowadzaniu badań, jakiś pomysł na doktorat? Tak z marszu to raczej się nie dostaniesz tam. Poszukaj na uczelni, może jest jakieś koło naukowe. Mozesz też zawsze zająć się badaniem nad nowymi biomateriałami stomatologicznymi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości