czy samo repetytorium wystarczy?

piotr1234543

czy samo repetytorium wystarczy?

Post autor: piotr1234543 » 26 wrz 2017, o 07:57

Witam. Chcę się przygotować do matury 2018.
Mam tylko vademecum Gutowska wydanie 2008r. Jak przeglądam stare matury rozszerzone to z tej książki nie ma zbyt wiele odpowiedzi do tych matur.

Mam tylko tą książkę. Planowałem przerobić każdy rozdział książki z danej dziedziny + filmik na youtube z tej dziedziny. Np rodział o fotosyntezie z vademecum Gutowska + odpalam film fotosynteza na youtube i gość przez godzinę tłumaczy o tym i rysuje itp. Z danego działu robiłbym najważniejsze notatki przepisując z książki + to co gość tłumaczy na filmiku. Czy to wystarczy abym zdał maturę rozszerzoną z biologii?

Czy to wystarczy aby uzyskać chociaż z 40%? Czy polecacie jakiś inny jeden podstawowy podręcznik do nauki do matury? + youtube.

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd

Re: czy samo repetytorium wystarczy?

Post autor: bedziedobrzeXd » 26 wrz 2017, o 10:48

Na 30-40% na pewno wystarczy jeśli się nauczysz tych treści, a nie tylko je przeczytasz i pooglądasz.
I/6 SUM WLK

piotr1234543

Post autor: piotr1234543 » 28 wrz 2017, o 06:45

Dzięki a czy ktoś orientuje się czy na studiach zaocznych też są wysokie progi aby się dostać czy jest inaczej? czy na dietetykę zaoczną też trzeba mieć dużą ilość procent?

Awatar użytkownika
bedziedobrzeXd

Post autor: bedziedobrzeXd » 28 wrz 2017, o 08:52

Orientuje się, że przy odrobinie chęci znajdziesz to w Internetach :D
I/6 SUM WLK

Płonące Synapsy

Post autor: Płonące Synapsy » 29 paź 2017, o 17:34

Do zdania matury z biologii trzeba się, poza nauką materiału, skupić na rozwiązywaniu zadań. W księgarniach jest dużo zbiorów a w Internecie ich recenzji.

Na stronie CKE jest dostępny zbiór zadań, według mnie, podobnie jak arkusze - punkt obowiązkowy.

Dodatkowo polecam zadania na [mod] - codziennie nowe, podobne do maturalnych.

Pozdrawiam!

Awatar użytkownika
Mårran

Post autor: Mårran » 29 paź 2017, o 20:55

Nigdy się tym nie interesowałam, ale strzelam, że na zaoczną dietetykę w ogóle nie ma progu poza przekroczeniem progu zdania matury. Na większości kierunków na zaoczne drzwiami i oknami nie walą. A uczelni z dietetyką jest sporo. Co do książki, to przy celowaniu w 40% nie szalałabym z kupowaniem biblioteki, ale jeden podręcznik czy vademecum bym kupiła świeższe, bo materiał na maturę 2008 zupełnie nie pokrywa się z tym, co jest teraz. Wtedy matura podstawowa to był człowiek, rozszerzona reszta. Zakres materiału też się różnił, bo kilka lat później weszła nowa formuła matury. Także co polecam: jakiś podręcznik z ostatnich lat, może być Gutowska, ale tu niech podpowie ktoś na świeżo z maturą, arkusze z poprzednich lat, ale skup się na tych prawdziwych maturach z CKE, uzupełnianie wiedzy w internecie, jak najbardziej youtube. Przy przeciętnym przygotowaniu matura jest spokojnie do zdania na jakiś rozsądny procent :)
Mrs Buka

Kuba2017

Post autor: Kuba2017 » 30 paź 2017, o 12:52

Hej!
Miał ktoś w ręku repetytorium wyd. Nowa Era i może coś o nim powiedzieć?

ODPOWIEDZ