Czy szczur się nadaje na zwierzę domowe?

deresz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2010, o 19:42

Czy szczur się nadaje na zwierzę domowe?

Post autor: deresz »

Mam parę pytań do osób które szczurka mają, miały lub się znają bo zastanawiam się nad kupnem pierwszego ogonka

1. Czy szczur się przywiązuje do człowieka, tak jak np pies?

2. Czy wasze szczury jak tylko widzą, że są poza klatką, to chcą wiać, czy spokojnie sobie siedzą na ramieniu?

3. Czy mogę mieć szczura, skoro mam psa? Szczurki się nie boją psów? (kundel jest trzymany w domu, a nie w budzie)

na razie chyba tyle. bardzo proszę o odpowiedzi, a może ktoś coś chce dodać od siebie?
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy szczur się nadaje na zwierzę domowe?

Post autor: Mårran »

1. Czy szczur się przywiązuje do człowieka, tak jak np pies?

Aż tak to nie Nie łasi się itp., ale jak się go nauczy, to może reagować na imię, podchodzić, jeść z ręki,. Na ramieniu też można go nosić

2. Czy wasze szczury jak tylko widzą, że są poza klatką, to chcą wiać, czy spokojnie sobie siedzą na ramieniu?

Nie, jeśli szczur jest oswojony, to nie ucieka. Będzie właził w różne kąty i nie za bardzo chciał wyleźć, ale to już natura szczura, że lubi takie miejsca Czasem nie będzie chciał wrócić do klatki, ale tu wystarczy cierpliwość

Brodmann na początku musiał być zachęcony do powrotu, na przykład jakimś dobrym jedzeniem włożonym do klatki, ale obecnie jak się nabiega, to wraca sam

3. Czy mogę mieć szczura, skoro mam psa? Szczurki się nie boją psów? (kundel jest trzymany w domu, a nie w budzie)

Nie mam pojęcia, jak to wygląda w przypadku trzymania innych zwierząt.

Pani Buka
deresz
Posty: 2
Rejestracja: 24 paź 2010, o 19:42

Re: Czy szczur się nadaje na zwierzę domowe?

Post autor: deresz »

dziękuję za odpowiedź , trochę mi to rozjaśniło
Awatar użytkownika
Tahtimittari
Posty: 1061
Rejestracja: 8 paź 2008, o 13:57

Re: Czy szczur się nadaje na zwierzę domowe?

Post autor: Tahtimittari »

1. Zależy od szczura, szczury mojej przyjaciółki się obrażają jak jej nie ma kilka dni, nie chcą jeść. Moje się cieszą i widać to jak sie przytulają,gdy skądś wracam.

2. Moje samce raczej poruszają się w obrębie wersalki, nie są skore do hasania. Jeden głównie siedzi na ramieniu, drugi pod bluzą/w rękawie, trzeci pod kocem. Jak biegaja to nie ma problemu z powrotem do klatki.

3. Zależy od psa i od szczura. Jeden z moich szczurów spokojnie dogadywał się z kotem, przyjaciółka ma szczury, psa i kota i też się wszystkie dogadują. Jeśli pies jest ułożony to powinno się dać przyzwyczaić.

No i pamiętaj - szczury to zwierzaki mocno stadne, należy mieć 2 przynajmniej, by cieszyły się swoim towarzystwem.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości