Czy to może być ptaszyniec kurzy? Czy to rodzaj kleszcza?

Rozpoznawanie pajęczaków na podstawie zdjęć i opisów. Przypomina pająka ale chcesz znać szczegóły. Pamiętaj dodać zdjęcia w dużym przybliżeniu!
sylwunika12
Posty: 1
Rejestracja: 28 maja 2018, o 15:31

Czy to może być ptaszyniec kurzy? Czy to rodzaj kleszcza?

Post autor: sylwunika12 »

Dołączone zdjęcie nie jest dobrej jakości, ale ten mały (pajęczak?) Jest zbyt mały by aparat mógł go wyostrzyć, nie ma on nawet 1 mm a przynajmniej widać kolor i wielkość w stosunku do palców &#128513
A mam z tym małym stworzeniem pewien problem. Mieszkam w bloku i dwa dni temu zauważyłam na swojej rece ugryzienie z krwawą kropeczką a nastepnie na moim zeszycie zobaczyłam poniższe stworzonko. Jest naprawdę małe, nie lata, jak gryzie to dość mocno, porównywalnie z meszką. Pierwszy osobnik był przeźroczysty, następne jakie widziałam (a było ich kilka) były już ciemniejsze (najedzone?).
Po męczących poszukiwaniach w Internecie dowiedziałam się, że moze byc to ptaszyniec kurzy, przywleczony przez gołebie, ale pewności nie mam dalej, gdyż to stworzenie jest zbyt małe by dokladnie je zobaczyć. Na pewno dość szybko tupta i jest spaszczone lekko. Mam już sporo pogryzień i boję się, że może to zarazić jakims choróbskiem. Proszę o pomoc.
Ktos wie jak się mozna tego pozbyć i czym to jest? &#128532
Załączniki
Ptaszyniec kurzy?
Ptaszyniec kurzy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości