Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w domu

Informacje, porady, pomoc od osób przygotowujących się oraz poprawiających maturę. Pomoc w wyborze kierunków studiów.
randomlogin
Posty: 3779
Rejestracja: 24 kwie 2010, o 12:11

Re: Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w

Post autor: randomlogin »

Ma zmienic, i poki co twierdzi, ze zmieni tak, ze owszem drugi kierunek bedzie bezplatnie, ale pod warunkiem konczenia wszystkiego. Karane ma byc w jakis - jeszcze niesprecyzowany - sposob zaczynanie kierunkow i ich przerywanie - co nie tylko dopuscil, a wrecz sugerowal TK.

biscuit_94
Posty: 80
Rejestracja: 26 cze 2014, o 19:53

Re: Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w

Post autor: biscuit_94 »

IMO dobre rozwiązanie, jak ktoś chce się uczyć to się będzie mogł uczyć, jak ktoś studiuje dla studiowania to się dwa razy zastanowi czy warto. Pewnie się naraziłem poprawkowiczom, ale sorry, niby dlaczego państwo ma wam płacić za studia które rzucicie po semestrze? Żadnej korzyści ani dla uczelni(mało osób na drugim roku), ani dla państwa(duże koszty) ani dla was(bo zamiast spokojnie się przygotować do matury mimowolnie zapychacie umysł niepotrzebnymi informacjami).
divrael
Posty: 13
Rejestracja: 19 cze 2014, o 22:55

Re: Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w

Post autor: divrael »

Ja zostałem w domu i poprawilęm na tyle, że mam teraz 174 pkt. Dodatkowo uczylem się od zera do matmy rozszerzonej, ktora zdalem na 60%. Fakt, był to nudny rok, znajomi na studiach, nowe znajomości, miasto, ale wiedziałem, że to tylko przejściowo. Siedząc w domu i poprawiając tylko biologię ( chemię mialem 87%) uwazałbym ten rok za częściowo zmarnowany, dlatego ostro ruszyłem z angielskim i podszedłem do CPE, zacząłem mocno niemiecki, ktorego pewnie nigdy w zyciu juz bym nie zaczał.

Zeby nie sfiksować, uprawialem dużo sportu, przebieglem Maraton Warszawski 2013 i Pólmaraton w Poznaniu 2014, chodziłem pograć w nogę w B-klasie w nowym klubie, to była moja odskocznia.

Na studia też można isc, nie neguje tego, ale dla mnie mijało się to z celem. Wiedzialem, że i tak ich nie skończę, bo jesli bym teraz sie nie dostal na lekarski, to bym próbowal za rok. A jak nie za rok, to potem dalej, po prostu wiedziałem, że konkretnie na ten kierunek chce iść. Czasami mialem chwile zwątpienia i myślałem o politechnice, ale po paru dniach odpuszczało.
ManfredDziki
Posty: 16
Rejestracja: 29 cze 2014, o 21:32

Re: Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w

Post autor: ManfredDziki »

A mylicie ze jest sens isc na fizjoterapie (sum) i poprawiac?
Awatar użytkownika
Tomekkk
Posty: 3
Rejestracja: 21 lut 2017, o 07:25

Re: Czy warto iść na studia poprawiając maturę czy zostać w domu

Post autor: Tomekkk »

Hej, moim zdaniem, jeśli chcesz iść na dobre studia i się przyłożyć bardziej do matury to może ma to jakiś sens. Natomiast jeśli nie wybierasz jakiegoś trudnego kierunku, to złóż dokumenty na II turę może się uda. Ja zacząłem studnia na WSE [spam] kierunek graficzny i jak na razie jestem bardzo zadowolony.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości