Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: nefertari »

Hej, myslicie ze jest sens przenosic sie na 2 rok jesli moge juz isc na 3 ? Uczelnia tylko tak mi pozwala, ale studiowanie tam od dawna jest moim marzeniem i bardzo zle sie czuje na macierzystej uczelni. Mialabym zaliczone wiekszosc ciezkich przedmiotow i zastanawiam sie bo jednak to strata roku i cofniecie ale bardzo mi zalezy na studiowaniu tam. Stwierdzilam ze moglabym sie bardziej zaangazowac w kola naukowe i te sprawy ale nie wiem czy nie bede zalowala potem jak np bede chciala poprawiac LEP. Znacie kogos kto sie tak przenosil ? Co sadzicie ?
kinga1505
Posty: 341
Rejestracja: 18 lis 2015, o 10:45

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: kinga1505 »

Czy można wiedzieć z jakiej uczelni i gdzie się przenosisz?
ameba11
Posty: 195
Rejestracja: 23 lis 2014, o 12:07

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: ameba11 »

Moim zdaniem to zależy od tego czy na medycynę dostałaś się od razu po maturze czy miałaś już rok przerwy, bo wtedy takie przeniesienie to będzie kolejny rok straty. Jeśli zle się czujesz na uczelni to pewnie w dużej mierze zależy od tego na jakich ludzi w grupie trafiłaś, a grupę łatwiej zmienić niż uczelnie.
Może nie pytałaś, ale na większości uczelni jednakowe przedmioty pojawiają się po 3 roku , a nie po 2 wiec może dopiero wtedy będziesz mogła się tam przenieść bez problemu i straty roku.
Uważam jednak ze jeśli zamierzasz się przenieść na WUM czy UJ to może warto zaryzykować bo przecież studia kończy się raz
nefertari
Posty: 26
Rejestracja: 10 mar 2013, o 15:56

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: nefertari »

Wlasnie dostalam sie za pierwszym i z jednej strony mysle sobie ze mam ten rok zapasu bo wiekszosc dostaje sie za drugim ale z drugiej strony duzo pracy w to wlozylam i nie wiem czy za kilka lat nie bede tego zalowac
fenol
Posty: 22
Rejestracja: 4 lip 2017, o 18:23

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: fenol »

Czemu źle się czujesz na macierzystej uczelni?

Jesli to ma aż taki wpływ na Twoje samopoczucie, to być może warto. rok to nie tak długo, jeśli już się jest na wyznaczonej ścieżce
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: Piotrr »

A mi by było szkoda tego roku. Uczelnia to tylko uczelnia. Może na obecnej czelni źle się czujesz dlatego, że marzysz o innej? pamiętaj, że wszędzie dobrze gdzie nas nie ma, a marzenia często są bardzo rozbieżne od rzeczywistości. W każdym bądź razie jesteś dorosła i sama musisz podejmować odpowiedzialne decyzje
W końcu lekarz
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: Czy warto przeniesc sie na wymarzona uczelnie tracac rok ?

Post autor: Ewakuacja »

spróbuj wyjechać na program wymiany studenckiej, mostum. jak ci się spodoba na danej uczelni to się przenoś na stałe.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 10 gości