Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
NanaCoupeau
Posty: 45
Rejestracja: 12 gru 2008, o 18:35

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: NanaCoupeau »

Właśnie mógłby jakiś student analityki,napisać jak jest później z pracą i zarobkami?
Nie znam nikogo na tym kierunku, a Wy pewnie macie dokładne informacje
Awatar użytkownika
Inez89
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2008, o 17:14

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Inez89 »

hej! wiele przeczytałam postów na temat pracy po analityce medycznej.mam wciąż jednak dylemat, bo zdania są bardzo różne.Gdzieś przeczytałam ,ze spora część analityków medycznych kończy jako technicy farmacji w aptece,część pracuję za 1200 złPodchodzę do studiów w ten sposób ,ze zainteresowania muszą byc poparte perspektywą zarobienia na godne życie.Tzn wolałabym być technikiem farmacji wiedząc ,ze z pracą nie będzie problemów aniżeli zarabiać tyle samo co technik po studiach na analityce.

Mam 3 opcje na dalszą naukę- techniki dentystyczne( sprawnosć manualna jest moja mocną stroną) , analityka medyczna i studium farm.
Prosiłabym o opinie na temat technik dentystycznych i o opinie czy czasem nie lepiej jest jednak być technikiem farm niż mgr analitykiem z głowa pełna wiedzy chęci i pustym portfelem.Ideały ideałami a życie życiemBardzo ciagnie mnie do analityki( tyle ze opinie mnie przeraziły gł jeśli chodzi o możliwosci zatrudnienia )ale po studium farm również mogłabym sieodnaleźć".
Uczyć sie lubie wiec po studium i tak pewnie zaczęłabym jakiś inny kierunek niestacjonarnie.
Jeśli zaśmiecam to forum to przepraszam.
Bedę bardzo wdzieczna za rady.Bardzo

P.S wiem że to ja sama musze zdecydować co chcę robić w życiu ,ale rady będą dla mnie bardzo cenne.
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: cypryjka »

Ja studiowałam analitykę przez rok i zrezygnowałam. Jak dla mnie były to zbyt nudne studia. A kokosów to raczej też nie będzie, chyba że ktoś będzie miał szczęście i dobrze mu się trafi.
kropla89
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2009, o 15:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: kropla89 »

Nudne? Trochę dziwne stwierdzenie. I rok analityki to po prostu takie wprowadzenie: różne rodzaje chemii, biologia, anatomia, genetyka, histologia. Na następnych latach zaczynają się typowe dla tego kierunku przedmioty, z tego co słyszałam to ciekawe, ale wiadomo co kto lubi
cypryjka
Posty: 12
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:07

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: cypryjka »

No jak dla mnie nudne. Prawie sama chemia. Wolałam lekarski. Ale dokładnie - co kto lubi
Awatar użytkownika
Inez89
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2008, o 17:14

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Inez89 »

wow, to juz chyba WSZYSCY których znam mi te analityke odradzają. Pomyślałam o biotechnologii -kumpela studiuje- chce sie przeniesć na stomę
Spróbuje szczęścia na studium farm.Jednak.Nic lepszego nie widzę póki coA potem jak mi sie moze uda napisać maturę na wiecej pkt. to na lekarskim- lepiej późno niż wcale.
Rozmawiałam z kolezanka z lekarskiego- analitycy są odczarnej roboty . lekarz by się bez nich nie obył a nikt ich nie doceniapozdrawiam wszystkich studentów analityki medycznej !
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Kaya »

Tak niestety jest. Jestśmy niedoceniani, ale potrzebni. Często to dzięki analitykowi lekarz może postawić prawidłową diagnozę. Ale nie można się tym zniechęcać.
aicha__
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:37

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: aicha__ »

kończę drugi rok analityki, jestem zadowolona,i nie uważam, żeby było ciężko. Tzn. jeżeli da się uczyć dzień lub dwa przed egzaminem i zdać to chyba nie jest ciężko? Przynajmniej jeśli chodzi o akademię med. Ćwiczenia są obowiązkowe, a na nich można się dużo nauczyć.

Studia ciekawe? Prawda. Pensja po studia marna? Częściowo prawda: czyt. laboratorium przyszpitalne. Wyższa - w przypadku pracy w prywatnej firmie (laboratorium medyczne, firma kosmetyczna, farmaceutyczna itp) jak wszędzie!

Jeżeli ktoś myśli o prywatnej działalności to po analityce osobiście nie polecam. ktoś już wyżej poruszył temat kombajnów, które wybiją raczkującą konkurencję zresztą wyobraźcie sobie kwoty, które trzeba zainwestować w sprzet laboratoryjny Hahaha xD, w dodatku ubieganie się o pozwolenia

Absolwenci analityki medycznej, czesto już po specjalizacji są nastawiani na pracę jako kierownicy laboratoriów (w których pracują biolodzy, chemicy, biotechnolodzy, technicy farmacji itp), podpis pod badaniem(które wykona któraś z tych osób - często włączając przycisk odpowiedniej maszyny / ) złożyć może tylko mgr analityki medycznej.

Oczywiście można zostać na uczelni, nawet jako magister nie robiąc doktoratu i prowadzić laboratoria ze studentami, lub jako doktorant i piąć się coraz wyżej
Jeśli chodzi o wykłady to prowadzą je różne osoby . . . Oczywiście teoretycznie kierownik katedry lub ktoś o równie wysokim stopniu naukowym. Jednak zdażają się sytuacje, gdzie wykład prowadzi doktor chemii, pełniący funkcję adiunkta w katedrze. Wiele zależy od kierownika.

Zauważyłam, że rozgorzała kłótnia na temat bełkotania o osobach przedsiębiorczych czyli, czy łatwo znaleźć pracę. Oczywiście, ze po analityce praca nie przyjdzie sama do Ciebie, jak co niektórzy by chcieli :p co roku analitykę na pomorzu kończy ok 25-30 absolwentów. Są to osoby bardzo kierunkowo wykształcone w takich dziedzinach jak: mikrobiologia, immunologia, genetyka i oczywiście analityka kliniczna. Czy którykolwiek farmaceuta, biolog czy chemik wie tyle o człowieku w skali mikro co absolwent analityki? Znowu: nie sądzę. Przy Gdańskim Uniwersytecie Medycznym powstają coraz to nowe placówki ( Centrum Medycyny Inwazyjnej, Centrum Medycyny Nieinwazyjnej, PET-CT), dlatego kogo przyjmą do pracy w dziedzinie medycyny laboratoryjnej w pierwszej kolejności?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

aicha pisze: podpis pod badaniem(które wykona któraś z tych osób - często włączając przycisk odpowiedniej maszyny / ) złożyć może tylko mgr analityki medycznej.
Nie tylko, po podyplomówce i wpisie na listę DL także chemik czy farmaceuta ma uprawnienia ]
aicha__
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:37

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: aicha__ »

aicha pisze:w których pracują biolodzy, chemicy, biotechnolodzy, technicy farmacji itp)
hm żadna z tych osób nie może, tak jak napisałam ]
po podyplomówce owszem, płatnej 4.000PLN/semestr, osoba taka uzyskuje tytuł diagnosty laboratoryjnego i wpis do Krajowej Listy Diagnostów Lab. / czyli to samo co mgr analityki med. po swoich studiach

]
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

aicha pisze:
aicha pisze:w których pracują biolodzy, chemicy, biotechnolodzy, technicy farmacji itp)
hm żadna z tych osób nie może, tak jak napisałam ]
po podyplomówce owszem, płatnej 4.000PLN/semestr, osoba taka uzyskuje tytuł diagnosty laboratoryjnego i wpis do Krajowej Listy Diagnostów Lab. / czyli to samo co mgr analityki med. po swoich studiach
Oprócz cen które są różne (we Wrocku jest za free nawet) zgadza się reszta ]
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Padre Morf »

Biochemister pisze: Oprócz cen które są różne (we Wrocku jest za free nawet) zgadza się reszta ]
+ to, że technik farmacji nie może pracować w labie jako osoba wykonująca czynności diagnostyczne.
aicha__
Posty: 5
Rejestracja: 14 cze 2009, o 11:37

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: aicha__ »

Technik farmacji może pracować w laboratorium diagnostycznym a przynajmniej pracuje. Będąc na praktykach w Centralnym Laboratorium GUMed, to właśnie technicy farmacji wykonywali niektóre czynności.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość