Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Padre Morf »

aicha pisze:Technik farmacji może pracować w laboratorium diagnostycznym
Owszem może w nim np. sprzątać albo być laborantem.
Wymagania co do osób wykonujących czynności diagnostyczne podaje rozp. MZ i technika farmacji w nim nie ma.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Morfeusz ma racje.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Gekon »

Biochemister pisze:Oprócz cen które są różne (we Wrocku jest za free nawet)
Co za free jest ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Gekon pisze:
Biochemister pisze:Oprócz cen które są różne (we Wrocku jest za free nawet)
Co za free jest ?
W tym roku podyplomówka z analityki medycznej jest tam za friko bo dostali dofinansowanie ]
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: malllwiśka »

Biochemister pisze:W tym roku podyplomówka z analityki medycznej jest tam za friko bo dostali dofinansowanie ]
Wow! czyli każdy kto tylko chce, może się zapisać na taką podyplomówkę nie płacąc kompletnie nic
Coś mi się wierzyć nie chce.Wychodzi na to, że można zaoszczędzić 16 tysiakow, czyli jak cały rok farmacji niestacjonarnie.A ta podyplomówka to tylko w tym roku za free i tylko we Wrocławiu ?
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Nie każdy, bo jest jest limit miejsc (of koz dotyczy to mgr-ów chemii, farmacji, bio(techno)logii, lek. wet i lek. med).
Mieli dostać na to jakieś dofinansowanie, nie wiadomo jak będzie za rok.
Na innych uczelniach na pewno się płaci.

Ps. Z zaznaczeniem że ja o tym czytałem w zamierzeniach, nie wiem jak to wyszło w finale i czy doszło do rekrutacji za free, żeby nie było ] Bo nie mogę teraz znaleźć na ich stronie tej informacji.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: malllwiśka »

Biochemister pisze:Nie każdy, bo jest 60 miejsc.
Czyli kogo biorą w pierwszej kolejności?Trzeba mieć najwyższą średnia, czy jakieś praktyki? Oczywiście, tak tylko z ciekawości pytam
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Słuchaj, nie wiem Już nawet zmieniłem to 60 miejsc bo nie jestem pewny ile tego było. No jeśli liczba kandydatów przekracza to musieli zrobić jakiś ranking - nie znam zasad jak to było. Nic więcej na ten temat nie wiem, mówię to co przeczytałem na necie.

Ps. Jest sesja, sorry za to co w ogóle piszę, nie opierajcie się na moich informacjach na razie
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Padre Morf »

Biochem dobrze mówisz - bylo 60 miejsc.
Pierwszeństwo miały osoby z dłuższym stażem pracy w diagnostyce laboratoryjnej.
Awatar użytkownika
Gekon
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2008, o 15:18

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Gekon »

Czyli pewnie chodziło im głównie o mikrobiologów/biologów/biotechnologów w pierwszej kolejności. Bo nie wiem jak taki chemik miał by zdobyć doświadczenie w diagnostyce bez wcześniejszej podyplomówki
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Zależy od profilu laboratorium, w pracowniach diagnostyki izotopowej na przykład, pewnie nie jeden chemik pracował ]
diagnosta
Posty: 4
Rejestracja: 15 cze 2009, o 17:38

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: diagnosta »

Ludzie jakie wy bzdury wymyślacie .
Skończyłam analitykę w Poznaniu. Wszyscy z roku mojego pracują nikt nie miał problemu z pracą. W ręcz przeciwnie. Bo to nas szukano. Ja pracy nie szukałam bo nie zdążyłam sami do mnie dzwonili. I bynajmniej nie zarabiam tysiąca złotych .
Studia fajne.
Fizyki trochę na pierwszym roku, matma do picu pod statystykę tylko robiona. Wszystko do przeżycia. Wiadomo pierwsze dwa lata to dużo chemicznych. Potem robi się już fajnie bo od 3 troku są zawodowe. I nikt nikogo nie zmusza do pracy w kupie czy moczu jest wiele profilów laboratoriów, serologia, immunologia biochemia.
A studiując biologię, biotechnologię czy chemię zasilacie tylko rzeszę bezrobotnych, albo z płaczem lecicie na podyplomówkę lecicie za kupę kasy.
I to nie prawda że tyle kierunków szkoli ludzi i przez to taka konkurencja bo konkurencja prawie żadna bo po tych kierunkach się nie uprawnień i przez to pracy bo ile jest jednostek naukowych które ich przyjmą.

Studia wiadomo to nie laba. Moje koleżanki które studiowały na biologii miały więcej czasu wolnego. Tylko, że teraz pracy nie mają. Ale czas na imprezki też był
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

diagnosta pisze: Wszyscy z roku mojego pracują nikt nie miał problemu z pracą
Także mam wielu znajomych absolwentów i nie znam bezrobotnego ] Niekoniecznie za przysłowiowe 1000 zł ]
diagnosta pisze:I nikt nikogo nie zmusza do pracy w kupie czy moczu jest wiele profilów laboratoriów, serologia, immunologia, biochemia.
Analityka to kupa i siki dla większości, nie ma co z tym polemizować oni wiedzą lepiej
diagnosta pisze: A studiując biologię, biotechnologię czy chemię zasilacie tylko rzeszę bezrobotnych, albo z płaczem lecicie na podyplomówkę lecicie za kupę kasy.
Po pierwsze: co ma wspólnego analityka z tymi które wymieniłaś? Bardzo niewiele.
Po drugie: ludzie mają różne zainteresowania i wybierając kierunki się tym kierują. Nie każdy też leci na podyplomówkę z analityki, nie przesadzaj ]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość