Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
Awatar użytkownika
Miśka_
Posty: 205
Rejestracja: 14 mar 2008, o 19:42

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Miśka_ »

diagnosta, jakos bradzo negatywnie sie nastawiasz do ludzi, ktorzy studiuja biologie, czy chemie. Nie kazdy na tym kierunku to ktos, kto nie dostal sie np na analityke i tylko czeka na zrobienie podyplomowki, by zajac Ci miejsce w laboratorium ]
Awatar użytkownika
Inez89
Posty: 20
Rejestracja: 28 lis 2008, o 17:14

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Inez89 »

A ja nawet na uczelnie medyczna w tym roku nie składam papierów.Zszokowani ?
I tak nie starczy mi pkt na jakiś sensowny kierunek. Wybieram sie na inzynierie biomedyczną PG, w razie czego ( jak bym nie dała rady juz na 1 sesji) zapisze się na studium farmaceutyczne.Ciesze sie że nareszcie mam problem z głowy
w każdym bądź razie życzę wszystkim kandydatom na studia odwagi i powodzenia ja sie przekonałam że nie zawsze warto trzymać sie kurczowo jednego planu na życie.Nigdy bym nie przypuszczała że na politechnike wystartuje( i sądząc po ubiegłorocznych progach istnieje duze prawdopodobienstwo że się dostanę).Uczyć trzeba sie wszedzie i jak zwykle zdania na temat kierunku studiów są podzielone.Włąściwie na temat pracy po danym kierunku
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: aga_vis@vp.pl »

Teraz po wynikach wiem, że nie dostane sie na lekarski u mnie w mieście, chyba, że zdarzyłby się cud. Dlatego planuję pisać mature w przyszłym roku. Czy opłaciłoby mi się iśc na analitykę i po roku tych studiów zdać maturę z chemii i fizyki ? Czy jest szansa, że raczej zapomne i ten rok w jakims stopniu pokrewnych, medycznych studiów mi nic nie da ?
kalinkanat
Posty: 17
Rejestracja: 17 maja 2008, o 15:33

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: kalinkanat »

pewnie że opłaca się zająć miejsce jakiejś osobie która marzy o analityce i ma zamiar ukończyć ten kierunek, a nie przeczekać tylko 1 rok i startować na medycynę.

poza tym prawdopodobnie od roku akademickiego 2010/2011 za drugi kierunek będzie trzeba płacić, w Twoim przypadku jeśli po roku zrezygnujesz z analityki to zabraknie Ci pkt ECTS na 6 rok medycyny i będziesz musiała płacić, chyba że reforma zostanie wprowadzona później. bo to jeszcze są plany

osobiście (patrz akapit 1) nie polecam, u mnie na roku wiele osób poprawiało maturę (50% roku) i co? część narzekała że nie się nie nauczyła, że nie mieli czasu i że pewnie i tak zostaną na analityce, więc wybierz albo uczysz się na medycynę i czekasz rok nic nie robiąc albo idziesz na analitykę i liczysz na to że uda Ci się jeszcze poprawić maturę i dostać na lek, aha no i pierwszy rok analityki to prawie sama chemia więc z tego będziesz miała możliwość powtórki co do fizyki to tylko takie podstawowe rzeczy się powtarza i do matury raczej niewiele się z tego przyda
Awatar użytkownika
aga_vis@vp.pl
Posty: 156
Rejestracja: 24 lip 2008, o 09:34

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: aga_vis@vp.pl »

kalinkanat pisze:pewnie że opłaca się zająć miejsce jakiejś osobie która marzy o analityce i ma zamiar ukończyć ten kierunek, a nie przeczekać tylko 1 rok i startować na medycynę.
to jest osobista sprawa każdego. osobiscie wole iść na studia inne niz medycyna niż nie robic nic przez rok. mam prawo iść na te studia jak ktokolwiek inny.

chcesz powiedzieć, że na pierwszym roku jest tylko chemia ?
MarX
Posty: 112
Rejestracja: 3 lip 2008, o 12:02

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: MarX »

aga_[at].pl pisze:
chcesz powiedzieć, że na pierwszym roku jest tylko chemia ?
Do matury przydaje(ŚUM) się biologia komórki, fizjologia, anatomia i może jeszcze trochę histologii.

Ja właśnie studiuję analitykę i poprawiałem maturę z biologii, bo marzę o farmie. Nei to ze analityka jest zła. Studia ciekawe, nauki co prawda sporo, trochę mniej egzaminów mamy niż farmacja. A z pracą podobno nie jest już tak najgorzej. Powstają i bd powstawały labolatoria prywatne. Na pewno większe perspektywy niż na biotechnologii. Jeśli chcesz poprawiać zeby się dostać na leka, to odradzam bo na matury naprawdę jest mało czasu do nauki, bo na bieżąco musisz wszystko zaliczać. Ja poswieciłem na naukę do matury 2 dni. Jako że biologia nie była trudna w tym roku poprawiłem o 22%. Żałuję trochę że chemii nie poprawiałem, bo myślałem że mam dobry wynik. Chemia była zbyt łatwa
kropla89
Posty: 8
Rejestracja: 19 maja 2009, o 15:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: kropla89 »

No to prawda, że na analityce jest mało czasu, żeby uczyć się do matury. Z obserwacji mogę powiedzieć, że osoby nie zainteresowane rzucały studia już po paru miesiącach, aby mieć więcej czasu do nauki. Natomiast te, które zostały do końca nie miały czasu, żeby przygotować się do matury. Ale wiadomo, że to indywidualna sprawa jest, jeden uczy się krócej, a drugi potrzebuję więcej czasu.
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: ooo97 »

ODŚWIEŻAM TEMAT!
Jako, że 2009 był jakiś czas temu i niektóre fakty mogą być przestarzałe, chcę zorientować się jak sprawa wygląda teraz. Jakie są perspektywy po ukończeniu analityki? Jak wyglądają studia? Gdybyście mogli ponownie wybierać, czy padłoby na ten kierunek?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Studia są, przynajmniej jak na razie dla mnie, bardzo ciekawe - oczywiście zdarzają się przedmioty, które istnieją, bo istnieją i trzeba jakoś przeżyć", ale raczej w mniejszości i momentami to nawet swojego rodzaju luźniejsza odskocznia - oczywiście pod warunkiem, że nie są zaplanowane jako ostatnie w piątek, wtedy żarty się kończą. Nauki jest niemało, aczkolwiek, jeśli wszystko rozsądnie się rozłoży to można dać radę (choć niektórzy faktycznie siedzą pół nocy przed zajęciami). Wszystko jest kwestią indywidualną.
ooo97
Posty: 67
Rejestracja: 25 sty 2016, o 11:13

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: ooo97 »

Blackvarie, a jak z kwestią nauki do poprawiania matury? Da się czy nie bardzo?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Jak dla mnie? Da się. Z pewnością dużo też zależy od uczelni, planu, prowadzących i indywidualnego podejścia. Warto dodać, że na pierwszym roku są przedmioty, których tematyka w okrojonym zakresie obowiązuje również na maturze. Niektórzy zrezygnowali dość szybko ze względu na poprawę egzaminów, ale były to jednostki - większość zainteresowana maturą została na studiach.
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

A jak z pracą po studiach bo to dość ważne skoro studiuje sie 5 lat to warto zeby byla praca dosc opłacalna zarobkowo wie ktoś coś może o tych sprawach?
Termo
Posty: 29
Rejestracja: 3 cze 2015, o 21:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Termo »

Dwie znajome w pół roku po zakończeniu studiów znalazły pracę w nowo wybudowanych ośrodkach na południu kraju. Na wstępie dostały wynagrodzenie, które spełniło ich oczekiwania a najważniejsze dla nich jest, że pracują w zawodzie. Mówią, że widzą spore perspektywy rozwoju ale zauważają rosnące wysycenie w tej dziedzinie i może być różnie.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości