Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

No bo zdaje w tym roku maturkę i ostatnio tyle poczytałam o tej analityce że już nie wiem co myśleć . Priorytetem dla mnie jest praca w zawodzie właśnie i sie zastanawiam bo to w koncu 5 lat . Napaliłam się na ten kierunek i chciałabym bardzo ale teraz już nie wiem. Co mi radzicie?
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Pracy w zawodzie nikt Ci nie zagwarantuje prawdopodobnie w większości kierunków, bo nie przewidzimy, co się stanie za kilka lat i w jakim kierunku to będzie zmierzało.
JDK
Posty: 10
Rejestracja: 16 sty 2016, o 19:38

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: JDK »

A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: persil1991 »

analusija pisze:No bo zdaje w tym roku maturkę i ostatnio tyle poczytałam o tej analityce że już nie wiem co myśleć . Priorytetem dla mnie jest praca w zawodzie właśnie i sie zastanawiam bo to w koncu 5 lat . Napaliłam się na ten kierunek i chciałabym bardzo ale teraz już nie wiem. Co mi radzicie?
Jeśli widzisz się w pracy w laboratorium to myślę, że jest to dobry wybór.
JDK pisze:A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
Szczerze mówiąc nie słyszałem o nikim po analityce, kto pracowałby w tego typu firmach. Studia również nie przygotowują do takiej pracy (chociaż do pracy w laboratorium szpitalnym raczej też nie ). Być może pracują tam technicy? Są też inne zawody, po których można pracować w laboratorium np. technolodzy żywności.
Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Jannx »

JDK pisze:A czy po tym kierunku można pracować w laboratorium badającym skład/ jakość żywności (jak np. składy odżywek przed wprowadzeniem na rynek lub po prostu na zlecenie) czy od tego są inne zawody? Taka refleksja mnie naszła, gdy kupując białko, czytałem testy z laboratoriów i zastanawia mnie kto dokładniej je wykonuje?
Znam osobę po analityce która pracuje w laboratorium w browarze, więc może i da się w inne takie miejsca wepchnąć
persil1991 pisze:Studia również nie przygotowują do takiej pracy (chociaż do pracy w laboratorium szpitalnym raczej też nie ).
No chyba właśnie przede wszystkim do pracy we wszelkich laboratoriach medycznych Jakoś nie nie wyobrażam sobie żeby jakiś inny kierunek lepiej przygotowywał do pracy w laboratorium szpitalnym
Awatar użytkownika
Blackvarie
Posty: 14
Rejestracja: 10 lip 2015, o 13:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Blackvarie »

Co do pracy w oznaczaniu jakości produktów - myślę, że da się, jeśli się bardzo chce. Na podobnej zasadzie przecież można pracować chociażby w laboratoriach Stacji Sanitarnych, jeżeli ktoś woli zamiast pracy w tych stricte medycznych.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: persil1991 »

Jannx pisze:No chyba właśnie przede wszystkim do pracy we wszelkich laboratoriach medycznych Jakoś nie nie wyobrażam sobie żeby jakiś inny kierunek lepiej przygotowywał do pracy w laboratorium szpitalnym
Napisałem to z przymrużeniem oka mając na myśli to, że często program zajęć nie odpowiada przyszłej pracy np. uczą oznaczeń manualnych, a praktykuje się często automatyczne itp. Choć i na innych kierunkach jest podobnie - przeładowanie teorii kosztem praktyki. Ale oczywiście masz rację - nie ma kierunku lepiej przygotowującego do pracy w laboratorium medycznym.
Argentum
Posty: 313
Rejestracja: 12 kwie 2013, o 18:25

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Argentum »

Boże, co za pytanie? Pewnie, że nie warto.

Tylko medycyna.

Wogle sobie tego nie wyobrażam. wigilijna kolacja i nagle ktoś odpowiada na pytanie o studia: studiuję analitykę medyczną. I atmosfera robi się napięta, smutna.



Jannx
Posty: 368
Rejestracja: 12 sty 2011, o 16:15

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Jannx »

Argentum pisze: Wogle sobie tego nie wyobrażam. wigilijna kolacja i nagle ktoś odpowiada na pytanie o studia: studiuję analitykę medyczną. I atmosfera robi się napięta, smutna.



To wcale nie jest śmieszne Takie reakcje wcale nie są rzadkie. Tzn. Bardziej dlatego że rozmówcy często nie wiedzą co to za wymysł ta analityka P
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

hym ale analityka wydaje sie byc lepszym rozwiazaniem niz studiowanie jakiejsc biologi czy biotechnologi . Czy się myle?
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: persil1991 »

Myślę, że tak 9chociaż zależy co chce się robić w przyszłości)
analusija
Posty: 7
Rejestracja: 3 kwie 2016, o 13:56

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: analusija »

Nie kazdy przeciez pójdzie na medycyne. I mysle ze analityka medyczna i praca w laboratorium to cos fascynujacego oczywiscie zalezy dla kogo na pewno bardziej niz farmacja jak dla mnie oczywiscie.

Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Mårran »

Jak ktoś to lubi, to nie ma co się pchać gdzie indziej imo.
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości