Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Opinie o analityce medycznej na studiach. Pomoc w podjęciu decyzji co do uczelni oraz przyszłej pracy zawodowej. Materiały pomocne w studiowaniu analityki medycznej.
malllwiśka
Posty: 275
Rejestracja: 21 sie 2008, o 12:22

Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: malllwiśka »

Hej! mam pytanie do studentów analityki medycznej:czy żałujecie, że studiujecie ten właśnie kierunek, czy wrecz odwrotnie jestescie zadowoleni?Zastanwiam sie na tym kierunkiem, ale z tego co czytam są kiepskie perspektywy znalezienia pracy, a jesli już to malo oplacanej.Czy to prawda?

Z gory dzieki za odp. i pozdrawiam-)
medeline
Posty: 4
Rejestracja: 15 mar 2008, o 19:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: medeline »

Ja od 4 lat marzyłam o tym kierunku, więc nie żałuję że zaczynam na nim studia

Ale uważam, że choć nie jest to super opłacany zawód to jednak kierunek ten jest konkretny i z pracą wbrew pozorom nie jest tak źle ( trzeba wiedzieć, gdzie szukać ).
Znajoma mgr analityki w szpitalu wyciąga ok 3000zł jako jedyny mgr wśród techników.

Ponadto myslę, że to kierunek dla zapalenców, którzy będą czerpać satysfakcję ze swojej pracy, bo ktos kto poszedł tak o bo nie dostał się na farmę będzie narzekać, że tyle samo nauki a kasa mniejsza i zgorzknieje
270285
Posty: 171
Rejestracja: 3 wrz 2008, o 21:44

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: 270285 »

malllwi&#x15Bka pisze:Hej! mam pytanie do studentów analityki medycznej:czy żałujecie, że studiujecie ten właśnie kierunek, czy wrecz odwrotnie jestescie zadowoleni?
Ja jestem jaknajbardziej zadowolona, chodź nigdy nie był on moim marzeniem.
medeline pisze:Ponadto myslę, że to kierunek dla zapalenców, którzy będą czerpać satysfakcję ze swojej pracy, bo ktos kto poszedł tak o bo nie dostał się na farmę będzie narzekać, że tyle samo nauki a kasa mniejsza i zgorzknieje
Tych zapaleńców na analu można ze świecą szukać. Na ten kierunek ida głównie odrzutki z farmy i leku, którzy dopiero w trakcie studiów stwierdzają, że im sie podoba i zostają. A dla tych odrzutków z farmy, którym na analu grozi jednakzgorzknienie"- zawsze mozna jeszcze raz próbowac zdawać na farmę i jeśli się powiedzie zrezygnować z anala lub ( co osobiście polecam ) ciągnąć oba. Co prawda wtedy jest trochę tyrania, ale wszakże dla chcącego nic trudnego:)
Awatar użytkownika
Jagmin
Posty: 142
Rejestracja: 3 gru 2007, o 20:36

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Jagmin »

myślałam o tym kierunku ale znajomy powiedział mi że nie dam rady
i chyba miał racje- nie wytrzymałabym tyle w laboratorium - to jednak praca dla cierpliwych

a z dostaniem się nie jest tak łatwo - bo rzeczywiście lista osób przyjętych na analitykę jest po prostu listą rezerwowych na farmacje przynajmniej tak było w Krakowie.
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: majkelu »

Lekarski + analityka, da radę to połączyć?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Padre Morf »

Da rade ale po co?
majkelu
Posty: 101
Rejestracja: 5 cze 2008, o 17:04

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: majkelu »

Słyszałem plotki o ludziach, którzy tak robią, widocznie czemuś to służy
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Padre Morf »

można zrobić 2 letnią podyplomówkę i ma sie takie same uprawnienia.
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Kaya »

Powiedzcie mi, jak to jest.czy dużo osób odpada na tych studiach? I nie chodzi o to, że sami rezygnują bo są bardziej ambitni.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Na mojej uczelni skład roku nie jest dynamiczny zarówno na farmacji, stomie, lekarskim, fizjoterapii, itp. Pojedyńcze osoby rezygnują, tak samo z odpadającymi.
U mnie do tej pory na analityce w odniesieniu od początku nie ma 3 osób (2 zrezygnowały, jedna nie zaliczyła roku), na farmie z 5 odpadło, z 15 zrezygnowało (coś w tych okolicach).
AM to nie polibuda, że przyjmują wszystkich jak leci, choćby z maturą z WOSu i potem odpada 80% studentów. Jak ktoś nie olewa to gładko idzie, zwłaszcza jak się studiuje jeden kierunek i nie trafi na asystenta-tyrana
Awatar użytkownika
Kaya
Posty: 218
Rejestracja: 7 cze 2008, o 19:48

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Kaya »

A gdzie studiujesz? Ja we Wro. Narazie jest ciężko, ale to początek. W pon I kolokwium z nieorganicznej. Mam nadzieję, że po jakimś czasie będzie lepiej.
Biochejter
Posty: 1396
Rejestracja: 5 lip 2007, o 06:50

Re: Czy warto studiowac analitykę medyczną?

Post autor: Biochejter »

Lublin. Nie mam znajomych na Twojej uczelni, więc Ci nie pomogę za bardzo.

A początki są najgorsze, mimo że potem nauki będzie więcej. Lżej raczej nie będzie do końca tych studiów. Dla pocieszenia powiem Ci, że z każdym rokiem program jest ciekawszy. Tylko musisz przejść przez te nudne kationy i aniony na nieorganach Powodzenia
maturzystka2009
Posty: 3
Rejestracja: 4 kwie 2009, o 18:32

Analityka

Post autor: maturzystka2009 »

Zdaje w tym roku maturę i właśnie zastanawiam się nad składaniem papierów na analitykę,jednak niektórzy uważają, że to kiepski pomysł, mało płatna praca itd. Naprawdę jest tak źle, czy to tylko bujdy
Pozdrowienia:)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości