Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Piotrr »

Spokojnie możesz sobie robić każdy piątek albo sobotę bez nauki. Nie widzę w tym większego problemu. Jeden dzień w tygidbiu dla relaksu bez żadnej nauki to nie jest grzech tylko odpoczynek dla umysłu. Możesz zrobić z tym wolnym co zechcesz. Nie będę czarować, trzeba się uczyć i to w dodatku systematycznie bo potem się nie ogarnie w 2 dni wszystkiego na tyle,żeby się czuć w miarę przygotowanym , myślę że standardowo tak każdy te 3-4 godziny siedzi nad książkami, ale na pewno nie jest tak ze wracasz z zajęć i od tej 15 do 23 dziubiesz strona po stronie. Na początku zawsze jest ciężej, ale potem wchodzisz w rytm i jakoś się wszystko w miarę normuje i mozna ustawić sobie jakoś kalendarz
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Mårran »

Ja imprezowałam na pierwszych latach tak z raz-dwa na miesiąc, ale ja zawsze byłam trochę autystyczna i wolałam połazić po plaży
Pani Buka
black-cat
Posty: 496
Rejestracja: 2 sty 2013, o 18:38

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: black-cat »

Ja się przed I rokiem nie uczyłam w wakacje, szczerze mówiąc człowiek jeszcze do końca nie wie jak się tego uczyć, na co dać nacisk. Ciesz się wakacjami, odpoczywaj i ładuj akumulatory, to Ci się przyda na pewno na studiach:)
Jeśli Ci się jednak bardzo nudzi to tak jak ktoś tu już słusznie powiedział- można przejrzeć sobie jakieś podstawy, typu płaszczyzny itd.
Z nauką na studiach różnie bywało, przed jakimiś kolokwiami czy egzaminami wiadomo, że więcej czasu to zajmowało. Ale jeśli się systematycznie uczy to nie ma większych problemów, naprawdę:) W piątki już zwykle byłam tak zmęczona, że nic nie robiłam (chyba, że jakieś ważne kolokwium czy egzamin). Nie zdarzyło mi się też nigdy siedzieć całą noc nad książkami, spałam normalnie. Także nie jest źle:) Owszem, jest bardzo dużo nauki, ale jak ktoś jest dobrze zorganizowany i systematyczny to można to wszystko pogodzić z relaksem czy hobby.
Kierunek lekarski :)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Mårran »

Ale dlaczego akurat ta anatomia? Anatomia jest paskudna do nauki w domu, bo trzeba jej się uczyć na preparatach, inaczej to bez sensu. Jak już ktoś ma ciśnienie na robienie czegoś w wakacje, to polecałabym na przykład przypomnieć sobie dobrze budowę komórki, tkanek, genetykę (na poziomie liceum, może ciut więcej), bo to będzie na pierwszych wejściówkach.
Pani Buka
tak-jakos
Posty: 117
Rejestracja: 30 cze 2013, o 16:39

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: tak-jakos »

Nie ma potrzeby uczyć się na wakacjach. Rozumiem, że się nad tym zastanawiasz, sama miałam takie plany, na szczęście nie znalazłam czasu na ich realizację. Studenci starszych lat co roku odradzają pierwszorocznym naukę w wakacje, a ci z kolei co roku nie są w stanie do końca w to uwierzyć, ale nauka anatomii przed pierwszymi zajęciami na prawdę nie ma większego sensu. Swoją drogą to nie raz już przekonałam się na tych studiach, że to co mówią starsi się sprawdza, nawet jeżeli wydawało mi się, że wiem lepiej Jak Ci się nudzi to pooglądaj sobie jakiś serial albo film, czytaj książki, biegaj, ćwicz, marnuj czas na ulubionych portalach w Internecie, whatever. Serio. To są takie przyziemne przyjemności na które na pierwszym roku człowiek nie może znaleźć czasu i to nawet nie dlatego, że jest aż tak dużo nauki, a bardziej ze względu na to, że pierwszy rok jest dosyć absorbujący, bo trzeba się przystosować do życia poza domem, odnaleźć wśród nowych ludzi, nauczyć się uczyć, a to wszystko wyciąga z człowieka sporo energii.

A co do imprez na studiach to ja na I roku byłam na nich zdecydowanie częściej niż 2-3 razy w ciągu roku
Awatar użytkownika
Dat_Boi
Posty: 15
Rejestracja: 25 maja 2016, o 01:03

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Dat_Boi »

Po coś są te wakacje. Poczytaj sobie dobrego harlekina, pooglądaj trudne sprawy w tv albo idź do pracy. Ale uczyć bym się nie zaczynał. Mi się raz zdarzyło, gdy zaczynałem semestr za granicą, że spanikowałem i faktycznie 3 tygodnie przed rozpoczęciem zacząłem kuć - nie było warto. Żaluję, mogłem pozwiedzać np a nie siedzieć w książkach
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: czornydanio90 »

Gdzie na tę medycynę idziesz, że już w wakacje chcesz się uczyć? Serio sensu brak, mówię Ci to ja, absolwent.
Awatar użytkownika
soczka
Posty: 63
Rejestracja: 2 lis 2015, o 18:33

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: soczka »

Mistrz Yoda ?
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: czornydanio90 »

soczka pisze:
10 sie 2017, o 10:39
Mistrz Yoda ?
Mistrzem mnie zwiesz. Miłe to bardzo jest.
Awatar użytkownika
Hipstęł
Posty: 119
Rejestracja: 25 sty 2013, o 22:47

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Hipstęł »

Za nic nie rozumiem nadmiernego zapału pierwszaków
Są wakacje, odpocznij, jeszcze za tym zatęsknisz. Zobaczysz jak za rok, kiedy w czerwcu będzie piękna pogoda ty będziesz przeklinać, że siedzisz w domu, bo egzamin z anatomii.
Imprez na studiach jest tyle na ile pozwala czas, nie wiem jak rozłożony jest materiał na innych uczelniach, ale na WUMie były miesiące, gdzie można było ruszyć w wir imprez i wychodzić 4 razy w tygodniu, a był czas, gdzie 2 tyg siedziało się z dupskiem przy książkach. Nie mniej statystycznie nawet jeśli imprez nie było to chwila na popołudniowe piwo ze znajomymi/z grupą zawsze sie znalazła.
Medycyna to studia jak każde inne, nie wiem czemu na innych kierunkach ludzie podchodzą do tego na luzie, a tutaj niektórzy mają pomysł marnowania wolnego czasu na rzeczy, na które jeszcze przyjdzie czas.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: ryniofit8000 »

a ja doskonale rozumiem, jestem po drugim roku i w wolnych chwilach czytam podręcznik do radiologii xd
Awatar użytkownika
czornydanio90
Posty: 950
Rejestracja: 25 cze 2009, o 19:04

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: czornydanio90 »

W odpowiedzi taki rysunek
Załączniki
excellent-quality-bait.jpg
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Piotrr »

ryniofit8000 pisze:
16 sie 2017, o 00:09
a ja doskonale rozumiem, jestem po drugim roku i w wolnych chwilach czytam podręcznik do radiologii xd
Myślę, że jeśli już coś odczytywać to bardziej farmakologia. Jeśli teraz zaczynacie to zorientuj się co do książki albo z jakiej uczelni macie asystentów/kierownika i ogarnijcie seminarki może jakoś z tej uczelni. Nie skupialbym się narazie na szczegółach tylko na np. Uczeniu się nazw leków
W końcu lekarz
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 14 gości