Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: ryniofit8000 »

ale ja nie czytam dlatego, że chcę mieć mniej później, a radiologia jest dla mnie ciekawsza od farmy
Awatar użytkownika
nika0645
Posty: 410
Rejestracja: 13 lut 2014, o 19:28

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: nika0645 »

Ja tam zdecydowanie wolę ładować baterie
Cieszcie się wakacjami, serio. Potem może i nie będzie masakry, ale łatwo też nie. Nie wierzyłabym w teksty, że imprezować można 2x do roku, bo czas zdecydowanie się na to znajdzie, ale też i uważajcie na tych, co twierdzą, że nic się nie robi, bo tak też nie jest. Wypośrodkować i przeżyjecie, głowa do góry
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Nitrogenium32 »

Jeśli się ktoś nudzi w domu, to niech się zajmie, nie wiem, najlepiej swoim hobby. Na to może zabraknąć czasu w ciągu roku akademickiego, kiedy to trzeba będzie się uczyć systematycznie i porządnie. No, chyba że jedynym hobby jest medycyna, ale to trochę smutne, bo trzeba mieć też inne hobby, przy których można zapomnieć o tym, co się robi na co dzień. Odpocznij, wyjedź gdzieś na fajne wakacje etc.

Nauka anatomii w wakacje jest bezsensowna. Po pierwsze, nie ma na czym się jej uczyć. Po drugie wcale nie będzie łatwiej na początku, bo nie wiadomo, na jakie zagadnienia położyć większy nacisk, czego wymagają prowadzący etc. Co najwyżej można sobie ogarnąć podstawowe zagadnienia, o czym wspomniał już ryniofit8000 i inni.

Ja co prawda nie jestem na kierunku lekarskim, ale przed rozpoczęciem studiów nie uczyłem się niczego, co miałem na pierwszym roku. Pouczyłem się po maturze trochę japońskiego, w ciągu wakacji spotykałem się trochę ze znajomymi, odpoczywałem, grałem w Simsy, nudziłem się. W życiu bym nie pomyślał, żeby się czegokolwiek uczyć w ramach kierunku studiów, skoro potem i tak musiałbym się tego uczyć przez bite 9 miesięcy.

A teraz mam niby-wakacje, bo muszę jeszcze zdać dwa egzaminy. Dlatego lepiej się cieszyć tym, że można robić, co się chce, bo potem dojdą w wakacje praktyki, a czasami dochodzi nawet do takich sytuacji, że trzeba się uczyć w wakacje, bo nie udało się zaliczyć sesji w całości.
Piotrr
Posty: 1333
Rejestracja: 9 lip 2012, o 19:11

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Piotrr »

Ja jednak myślę że każdy musi się sam na własnych doświadczeniach nauczyć. Na wakacje po 1 roku nikt nie ma już dylematów w tej kwestii.
W końcu lekarz
Awatar użytkownika
Lizzy
Posty: 189
Rejestracja: 18 kwie 2009, o 18:06

Re: Czy warto zacząć uczyć się wcześniej?

Post autor: Lizzy »

Wakacje są po to żeby odpocząć, także luzik. Anatomii będziesz mieć dosyć na 1 roku, nie warto się tym teraz katować. Ja podczas studiów rozwijałam swoje pasje, uczyłam się do egzaminów i udało się wszystko zdawać w 1 terminach. Także jak ktoś w miarę jest ogarnięty to na serio jest czas na imprezy, hobby i naukę.
Lekarz Rezydent.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości