czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: mousse »

może chodzi o to, że ktoś dostanie się jeszcze tuż przed 30 września i wtedy musi wpłacić,bo listy rankingowe będą się najprawdopodobniej pojawiać do końca miesiąca (oby) ale na pewno jest tak jak piszesz - jesteś na liście przyjętych i od razu, czym prędzej musisz dokonać przelewu na swoje konto indywidualne
SoVa21
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2010, o 02:02

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: SoVa21 »

A chyba ,że tak
takatam
Posty: 19
Rejestracja: 7 lip 2009, o 12:58

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: takatam »

z tym progiem 137 to się nie nastawiajcie, rok temu było tak, że na końcu listy przyjętych były osoby po ok 150 pkt, a ponizej nikogo w przedziale 140-150, a ostatnia na liście- 137. Najwyraźniej tamci ponizej 150 pkt stracili nadzieje i się wycofali, bądź ostatnie miejsce na płatnych zostało zajęte pod sam koniec września lub nawet w pierwszych dniach października bo i wtedy się ludzie dostawali. równie dobrze w tym roku może być tak, że ostatnia osoba będzie miała 120 pkt co nie oznacza, że przyjęli wszystkich z wyższą punktacją.
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

Hmm to dziwne bo rok temu wypadła lepiej matura. Była łatwiejsza. Próg zeszłoroczny na stacjonarne był 172ptk. A na niestacjonarne 137. Ale rzeczywiście coś słyszałem o tych miejscach rektorskich. Ponoć przydzielane były na inne kierunki w tym roku, więc może i tu będą. Oby

Ja mam 153ptk i na dziś jestem 14 na liście rankingowej i nie wiem co mam myśleć

czy jest szansa się z takim wynikiem dostać?

Czy myślicie że jest jeszcze cień szansy, że nam ten próg spadnie ?
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: mousse »

pwmt pisze:
czy jest szansa się z takim wynikiem dostać?

Czy myślicie że jest jeszcze cień szansy, że nam ten próg spadnie ?
na tym forum wszyscy mają na to nadzieję a jak będzie to nie wiadomo, ja już wyrokować nie chcę
SoVa21
Posty: 6
Rejestracja: 22 sie 2010, o 02:02

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: SoVa21 »

Byłam pewna , że na pierwsza listę się nie załapie, ale za to liczyłam na druga, a jestem w lekkim szoku, bo bardzo mało osób zrezygnowało i bardzo dużo jeszcze przede mną , raczej sądzę, że z moim wynikiem(149) nie mam szans. Nie wiem co musiałby się stać.a myślałam, że jednak podobne progi będą do ubiegłego roku.Nie pozostaje nic, jak czekać dalej i mieć nadzieję:):):)
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

Rok temu były jeszcze pod koniec września dodatkowe miejsca rektorskie na płatne, może i w tym roku będą. Dla nich to są pieniądze większe dodatkowi studenci, więc jeśli będą mogli to pewnie ustanowią. No nic pozostaje nam tylko czekać

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
marth
Posty: 376
Rejestracja: 30 sie 2009, o 05:14

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: marth »

Bądźcie dobrej myśli, bo nie wiadomo, czy nie zostanie dużo miejsc po dziennych, jeżeli teraz zgłosi się więcej osób niż pozostało wolnych miejsc (wtedy nie muszą nikogo z nich przyjmować). Wtedy zapewne przyjmą więcej na płatne, chyba że będą robić dodatkową, oddzielną rekrutację na dzienne jeszcze.
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

marth pisze:Bądźcie dobrej myśli, bo nie wiadomo, czy nie zostanie dużo miejsc po dziennych, jeżeli teraz zgłosi się więcej osób niż pozostało wolnych miejsc (wtedy nie muszą nikogo z nich przyjmować). Wtedy zapewne przyjmą więcej na płatne, chyba że będą robić dodatkową, oddzielną rekrutację na dzienne jeszcze.
To tam wskoczą osoby, które nie szły na płatne, w te miejsca pozostałe na dziennych. ale dziękuję, za próbę pocieszenia.

Jedyna nadzieja w tym, że może zostaną ustanowione miejsca rektorskie na płatne.

Pozdrawiam Was
Gretchen
Posty: 33
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:37

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: Gretchen »

hm ale miejsca rektorskie sa z tego co mi sie wydaje dwa moze trzy na wydział i raczej nie przysługują zwykłemu śmiertelnikowi
pwmt
Posty: 6
Rejestracja: 7 wrz 2010, o 11:59

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: pwmt »

To akurat zależy ich liczba od tego ile mogą przyjąć jeszcze, każda placówka ma pewną wydolność dydaktyczną. Rok temu jeszcze trochę osób się na takich miejscach dostało. Choć napewno jest jak mówisz, że niektórzy się tam wkręcą.

No nic czyli już chyba po wszystkim.
Gretchen
Posty: 33
Rejestracja: 27 lip 2010, o 17:37

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: Gretchen »

no tak, ale jest to tez odgornie narzucane przez ministerstwo zdrowia. Ej ej, czekaj cierpliwie i sie nie załamuj, lepiej być przyjemnie rozczarowanym, niz sie zasmucać! Przecież nie wszystko stracone !
mousse
Posty: 181
Rejestracja: 29 gru 2009, o 18:51

Re: czy wybiera się ktoś na medycynę niestacjonarną w tym roku??

Post autor: mousse »

no, ale 90parę osób nagle nie zrezygnuje
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 8 gości