Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
okipol4
Posty: 274
Rejestracja: 23 lip 2009, o 14:52

Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: okipol4 »

Założyłam ten temat, ponieważ czuję się oszukana przez UM w Poznaniu, a dokładnie chodzi o deklarację, którą trzeba było złożyć do 17 lipca. Powiem wprost, mnie o ŻADNEJ deklaracji w biurze rekrutacyjnym nie informowano, na pytanie, czy jeszcze trzeba będzie wysyłać dodatkowe dokumenty, babka odpowiedziała: -Odpis lub oryginał świadectwa maturalnego. ja: - To wszystko? Baba: - Tak to wszystko. Tak jak mówiłam o żadnej deklaracji nie było mowy. Pytam się Was, bo chcę wiedzieć czy ja coś przegapiłam i jestem głupia (trudno ), czy oni są niefair i zmieniają zasady w trakcie rekrutacji. Widziałam ten link stronie, ale nie było tam żadnego odnośnika i myślałam, że ta deklaracja tyczy się osób, które się dostały. Dopiero jak zobaczyłam, że nie ma mojego nr kodowego na tej całej liście przyjętych", to się skapnęłam, że coś jest nie tak. Poza tym, to jest dla mnie najbardziej kretyński pomysł, bo jak można składać oryginał jak nie masz pewności czy się dostaniesz czy nie, a tu Ci przepadają miejsca na innych uczelniach. Dostałam się do Białegostoku, a zaraz pewnie do Katowic i ktoś może pomyśleć, że powinnam mieć to w d***e, ale ja nie lubię jak ktoś mnie robi w balona i każe za to płacić.

Proszę napiszcie i wytłumaczcie jak to było i nie krzyczcie, jak coś, bo może nie mam racji, a ta sytuacja mi przez jeden dzień nerwy spsuła. Dzięki za wyrozumiałość.
papis
Posty: 130
Rejestracja: 8 lip 2009, o 16:08

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: papis »

No tak zrozumiałem to od początku. Mieszkam tak że i do Poznania mam niezły kawałek a do Gdańska może troszkę bliżej. Na początku chciałem startować i do Gdańska i do Poznania. Ale po przeczytaniu instrukcji dla kandydatów do Poz. to od razu dałem sobie spokój. Miałem im słać świadectwo jak jeszcze nie znałem żadnych progów i w ogóle nic. W pełni rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale jeśli startujesz na medycynę, która wymaga pełnego zaangażowania, wiedzy i zdecydowania w ratowaniu ludzkiego życia, a ty po prostu nie przeczytałaś instrukcji. To wnioski wyciągnij sama.
okipol4
Posty: 274
Rejestracja: 23 lip 2009, o 14:52

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: okipol4 »

papis pisze:W pełni rozumiem Twoje zdenerwowanie, ale jeśli startujesz na medycynę, która wymaga pełnego zaangażowania, wiedzy i zdecydowania w ratowaniu ludzkiego życia, a ty po prostu nie przeczytałaś instrukcji. To wnioski wyciągnij sama.
Koleś chodziło mi tylko o to, w którym momencie i gdzie przed ukazaniem się linka była mowa o tej deklaracji i z tego tytułu, nie musisz mnie obrażać i kwestionować mojego zaangażowania, wiedzy i zdecydowania na te studia. Chciałam się tylko dowiedzieć, nie widzę w tym nic złego i tak bym tej deklaracji nie podpisała. Rzeczywiście dokumenty trzeba było wysłać wcześniej, ale mogły to być kopie notarialne i wszystko to wysłałam. Naprawdę nie musisz być chamski, bo nikt cię o to nie prosi, a ja nie mam najmniejszego zamiaru się z tobą kłócić.
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: Ilmarin »

7. Kandydaci znajdujący się na wywieszonych listach rankingowych, zobowiązani są do złożenia pisemnej deklaracji podjęcia studiów na danym kierunku i oryginału świadectwa dojrzałości w terminie wyznaczonym przez Wydziałowe Komisje Rekrutacyjne.
8. Niedostarczenie deklaracji i oryginału świadectwa dojrzałości, o którym mowa w ust.7, w
wyznaczonym terminie jest równoznaczne z rezygnacją z podjęcia kształcenia i powoduje
skreślenie z listy kandydatów.
I to by było na tyle jeśli chodzi o to, gdzie była wcześniej o tym informacja. To jest fragment uchwały odnośnie zasad rekrutacji na UM w Poznaniu, która była zamieszczona na stronie bodajże od maja zeszłego roku.
okipol4
Posty: 274
Rejestracja: 23 lip 2009, o 14:52

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: okipol4 »

Ilmarin, Dzięki wielkie i o to mi chodziło.
Ilmarin
Posty: 121
Rejestracja: 18 maja 2009, o 14:18

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: Ilmarin »

Ależ nie ma za co Czasami warto po prostu przeczytać te uchwały po kilka razy i to bardzo dogłębnie - zwłaszcza przy tak dziwnej rekrutacji jak w Poznaniu.
okipol4
Posty: 274
Rejestracja: 23 lip 2009, o 14:52

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: okipol4 »

Ilmarin, Masz rację. Szczerze powiedziawszy, obecnie bardzo żałuję, że składałam do Poznania. Faktem jest, że zalogowałam się do kilku uczelni i nigdzie nie było takich jaj. Samo wysyłanie odpisów przed było dziwne, a to. Trudno, nic się nie stało jestem gdzie indziej, tylko szkoda, że wydałam kasę na opłatę rek. i znaczki.
papis
Posty: 130
Rejestracja: 8 lip 2009, o 16:08

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: papis »

okipol4, no sorki nie miało to aż tak groźnie zabrzmieć. Dodałaś już dostałaś się już gdzieś indziej, więc nie potrzebnie tak się stresujesz na innych. Ponadto ja też się już dostałem, więc nie wykluczony że jeszcze kiedyś się spotkamy.
jankes_medyk
Posty: 213
Rejestracja: 11 wrz 2008, o 23:04

Re: Deklaracja - oszustwo, czy prawda?

Post autor: jankes_medyk »

a ja polecam na przyszlosc czytac dokladnie wszystko nt rekrutacji na stronie UMow, tam jest wbrew pozorom wszystko napisane.trzeba wlozyc tylko odrobine wysilku i zmusic sie do przeczytania paru linijek - poznan akurat zawsze wszystko jasno przedstawia.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 83 gości