Dietetyka-Progi i wymagania

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
lukrecja88
Posty: 1
Rejestracja: 10 lut 2010, o 13:58

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: lukrecja88 »

Witam wszystkich:) jestem studentka III roku Technologii żywności i zywienia czlowieka specjalizacja zywienie człowieka. zaczynam powaznie zastanawiac sie, co mam zrobic po uzyskaniu tytulu inzyniera. szczerze mowiac zaluje,ze poszlam na ten kierunek. okazalo sie,iz po ukonczeniu moich studiow nie mamy uprawnien dietetyka, na ktorych szczerze mowiac najbardziej mi zalezalo. zastanawiam sie nad podjeciem studiow na kierunku dietetyka i rownoczesnym kontynuowaniem studiow II stopnia na moim wydziale. Jest tylko jeden problem.czy pogodzenie tych dwoch spraw jest w ogole realne? musze dodac, ze duzo przedmiotow jakie sa na dietetyce mialam na swoim kierunku, ciekawe czy istnieje mozliwosc przepisania tych ocen. mam co do tego obawy. poniewaz dietetyka nalezy jednak do wydzialu nauk medycznych, a moja technologia do nauki o zywnosci. Co o tym myslicie? jakies rady pozdrawiam
Gryczek
Posty: 6
Rejestracja: 6 sty 2010, o 21:48

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: Gryczek »

Cześć!
Co do przepisywania ocen to raczej jest zależne od uczelni, ale wydaje mi się, że jeżeli ilość godzin była większa u Ciebie niż na dietetyce to zdecydowanie przepiszą, chociaż czasami robią problemy nawet dla osób, które studiowały na tej uczelni inny kierunek, ale to też zależy od wykładowcy.
Nie wiem jak to wygląda z II stopniem, ale mam jedną koleżankę co robi 2 kierunki na raz i jakoś sobie radzi, chociaż jest ciężko.
Co do uprawnień dietetyka to musiałabyś przejść jeszcze dwuletnią szkołę policealną aby mieć oficjalne uprawnienia ale i tak więcej wiedzy dadzą Ci pewnie studia.
Ja miałem to szczęście, że akurat w Szczecinie otworzyli ten kierunek i mogłem go wybrać.
baRtoluso
Posty: 5
Rejestracja: 4 lis 2009, o 21:29

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: baRtoluso »

Apropo wymagań. Ktoś się orientuje czy jakieś uczelnie oferują studia magisterskie na kierunku dietetyka po skończeniu licencjata z innego kierunku? Chodzi mi o zasady systemu bolońskiego. Nie dawno uzyskałem licencjat z fizjoterapii i zastanawiam się jakie mam możliwości w dalszej edukacji. Więc czy po fizjoterapii można gdzieś studiować dietetykę wg systemu bolońskiego (albo jakikolwiek inny kierunek)
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: pyati »

kierunek dietetyka
# nowość! studia stacjonarne II stopnia (2-letnie uzupełniające magisterskie)
# nowość! studia niestacjonarne II stopnia (2-letnie uzupełniające magisterskie)
baRtoluso
Posty: 5
Rejestracja: 4 lis 2009, o 21:29

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: baRtoluso »

Hmm ciekawe. To chyba jak dotąd jedyna uczelnia która oferuje taki układ. Dzięki za pomoc i powodzenia na maturze z biologii (sam zdaje ponownie w tym roku).
Awatar użytkownika
pyati
Posty: 460
Rejestracja: 3 wrz 2009, o 17:17

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: pyati »

baRtoluso pisze:Dzięki za pomoc i powodzenia na maturze z biologii (sam zdaje ponownie w tym roku).
Dzięki przyda się, bo czuje się słabo przygotowana chociaż uczę sie dużo.
redlipstick
Posty: 9
Rejestracja: 14 maja 2010, o 21:11

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: redlipstick »

czy ktos się orientuje jaki jest próg we Wrocławiu i Krakowie na dietetyce?
dzagus100
Posty: 1
Rejestracja: 5 lis 2010, o 14:57

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: dzagus100 »

Hej!
Zamierzam zdawać podstawę biologii na maturze,gdyż marzą mi się studia z dietetyki na sggw.
Czy ktoś z was był lub jest na tym kierunku na sggw?
Ogólnie jakie wrażenia?
Ile zazwyczaj jest osób chętnych na 1 miejsce?
angelo
Posty: 53
Rejestracja: 29 cze 2012, o 01:08

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: angelo »

Wie ktoś moze jaki byl prog w 2011 na dietetyke na UJ w krakowie ?
mysiunia81
Posty: 12
Rejestracja: 4 wrz 2011, o 16:01

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: mysiunia81 »

Witam
Zastanawiam się czy nie pójśc na dietetykę. Uwielbiam wszystko co związane z jedzeniem, zdrowym żywieniem itp. Sądzę, że nadałabym się. Jednak jak to jest ze studiami: Ile trwają? Która uczelnia najlepsza pod względem Dietetyki ? I jak sądzicie, opłacalny kierunek?
Ewcol
Posty: 4
Rejestracja: 23 lip 2012, o 13:42

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: Ewcol »

Hej,
Szkoda, ze nie ma jednego wątku dotyczącego dietetyki. Ja osobiście studiuję już ten kierunek w Łodzi, w Wyższej Szkole Binzesu i Nauk o Zdrowiu. Mamy sporo praktyk i myślę, że nie będzie problemu z pracą. jak ktoś potrzebuje info o kierunku to piszcie na prv
adventure
Posty: 1
Rejestracja: 27 lip 2012, o 15:27

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: adventure »

Hej!

Niestety nie wiem jak się pisze na priv (jestem nowa)

Myślę o tym, by za rok rozpocząć studiowanie dietetyki (będę po 3 roku geografii) ale niestety nie mam matury z biologii ani chemii:(

No i tutaj pojawia się problem, mam jakiekolwiek szanse, by studiować na Uniwersytecie Przyrodniczym w Poznaniu?


Pytanie do Ciebie:

Jak Ci się podoba w Łodzi? Polecasz? Co dokładnie robicie, jak wyglądają zajęcia praktyczne?

Z góry dziękuję za odpowiedź:)
fiona36
Posty: 9
Rejestracja: 10 lip 2014, o 17:35

Re: Dietetyka-Progi i wymagania

Post autor: fiona36 »

UM Poznań - dietetyka stacjonarne
biologia R + chemia P (max 200pkt)
2014: I lista 150pkt
60 miejsc, 4,62 os/miejsce
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości