Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Są wśród nas bakterie, wirusy, grzyby, cały świat mikro, o nich dyskutujemy na forum mikrobiologicznym
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

huba021292 pisze:Ale to nie bakterie przeprowadzające fermentacje octową są sprawcą sepsy.
W jednym z newsletterów SCCM ktoś pisał o wyhodowaniu bakterii fermentujących z płynu mózgowo-rdzeniowego u pacjentów PICU/NICU. Trzeba wziąć poprawkę na to, że Amerykanie - oni ponoć są w stanie wyhodować i zsyntetyzować wszystko (chociaż badania na temat brudów w pępku robiono w Australii).
huba021292 pisze:Zakażenia szpitalne są tak częste ponieważ większość ludzi jest poważnie osłabionych i dlatego dochodzi do zakażeń opurnistycznych.
Niekiedy wystarczy głupia appendektomia albo leniwa pielęgniarka, która nie zachowa jałowości przy wymianie opatrunku i gotowe. Zazwyczaj zakażenie szpitalne jest przyczyną poważnego osłabienia a nie na odwrót. Przyczyną zakażenia może być źle działająca klimatyzacja albo instalacja wodna (tak było w szpitalu PCK w Gdyni).
huba021292 pisze:A co mają bakterie octowe do Zapalenia opon mózgowo-rdzeniowych czy też układu moczowego?


Ta wypowiedź odnosiła sie do Twojego idiotycznego stwierdzenia nt. wstrzykiwania hodowli do płynu m-r.
huba021292 pisze:Tak masz rację ale co do ropowicy mają bakterie octowe przecież one nie powodują tej choroby?
Tam była mowa o bakteriach bytujących w jamie ustnej. Czytaj ze zrozumieniem.
huba021292 pisze:Tak bakterie występujące w jamie ustnej są nie groźne, mogą spowodować chorobę tylko w przypadku współistnienia innych czynników. Gdyby było inaczej to jakbym nie umył zębów to natychmiast mym zachorował.
W skrajnych przypadkach to wystarcza
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: huba021292 »

Morfeusz pisze:huba021292 napisał/a:
Tak masz rację ale co do ropowicy mają bakterie octowe przecież one nie powodują tej choroby?


Tam była mowa o bakteriach bytujących w jamie ustnej. Czytaj ze zrozumieniem.
Czytam ze zrozumieniem. Zapytałem wcześniej w jaki sposób te bakterie octowe spowodują chorobę w moim przypadku? ponieważ stwierdziliście że mogą dlatego pytam:
JAK?

A mojeidiotyczne stwierdzenie odnosiło się do Twojego idiotycznego odnośnie rozwinięcia się u mnie posocznicy lub zapalenia opon m-r na skutek badania bakterii fermentujących:)
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

huba021292 pisze:Czytam ze zrozumieniem. Zapytałem wcześniej w jaki sposób te bakterie octowe spowodują chorobę w moim przypadku? ponieważ stwierdziliście że mogą dlatego pytam:
JAK?
Przez dostanie sie do krwi
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Jakusz »

PiotrTeodor pisze:Co taka bakteria właściwie ciekawego robi: nic tylko leży i o czasu do czasu raczy się uprzejmie podzielić. Popatrzcie natomiast na takiego choćby rotiferatygrysa glonowej dżungli", czy na piękne vorticelle, ameby i inne protozooa, które pędzą pasjonujący żywot wokół nas.
Tym zdaniem niestety przy okazji uraziłeś większa część mikrobiologów . Okazuje się, że o bakteriach wiemy tak na prawdę niewiele, bo naukowcy w podobny do Twojego sposób, je widzieli. Sam jestem dopiero na początku drogi do poznania tej dziedziny biologii, ale już zdążyłem zauważyć, że jest mnóstwo znaków zapytania i niewiadomych dotyczących bakterii, nawet jeśli myślimy, że znając sekwencję E. coli jesteśmy już bogami.
Po za tym bakterie robią mnóstwo ciekawych rzeczy o wiele bardziej interesujących od dzielenia się.

(Powiedzmy, że to było moje wtrącenie, trochę nie na temat.)
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Savok »

JakubikF pisze:Tym zdaniem niestety przy okazji uraziłeś większa część mikrobiologów
Bez przesady, ja sie nie obrazilem, a wielu mikrobiologow jest nieswiadomych
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: huba021292 »

Morfeusz ale pytałem też w jaki sposób bakterie octowe dostaną sie do krwi? I jak tam przeżyją co będą fermentowały?
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

huba021292 pisze:Morfeusz ale pytałem też w jaki sposób bakterie octowe dostaną sie do krwi?
Tak jak np. robi to gronkowiec
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: huba021292 »

No raczej nie bakterie octowe nie są chorobotwórcze dla ludzi i nie maja nic wspólnego z gronkowcami
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

huba021292 pisze:No raczej nie bakterie octowe nie są chorobotwórcze dla ludzi i nie maja nic wspólnego z gronkowcami
O tym już pisałem:
W jednym z newsletterów SCCM ktoś pisał o wyhodowaniu bakterii fermentujących z płynu mózgowo-rdzeniowego u pacjentów PICU/NICU. Trzeba wziąć poprawkę na to, że Amerykanie - oni ponoć są w stanie wyhodować i zsyntetyzować wszystko (chociaż badania na temat brudów w pępku robiono w Australii).
Medycyna jest sztuką i wszystko może zabić nawet bakterie octowe
huba021292
Posty: 494
Rejestracja: 13 cze 2008, o 13:32

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: huba021292 »

Ale jeden przypadek na skalę światową wcale nie jest regułą wystarczyła drobna pomyłka i już mamy rewelację. A w jaki sposób przedostaną się przez zdrową skórę?
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Savok »

A gronkowiec to niby jest takim zlym potworem co tylko czaji sie na ludzia zeby go zaatakowac?
Nie, jest oportunista, tak samo jak oportunistami moga byc bakterie octowe, ktore wcale nie musza fermentowac aby przetrwac.
Wystatrczy naruszenie naskurka nawet niewidoczne dla oka, zeby w odpowioednich warunkach otworzyc bakteriom bramy do twojego organizmu.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: Padre Morf »

huba021292 pisze:Ale jeden przypadek na skalę światową wcale nie jest regułą
To nie jeden przypadek na skalę światową bo przypadków było kilka. EBM sie kłania. Pacjenci mieli objawy oponowe (sztywność karku, niektórzy mieli objaw Amosa i karkowo-mydriatyczny Flataua) więc zrobiono punkcje i pobrano płyn. Z płynu wyhodowano takie a nie inne bakterie. Wirusów i grzybów nie stwierdzono, przyczyn pozainfekcyjnych też nie więc wniosek wydaje sie prosty.
huba021292 pisze:wystarczyła drobna pomyłka i już mamy rewelację
No. Pewnie sterylizowali pożywki w mikrofalówce (między pizzą i zupką chińską).
Savok pisze:Wystatrczy naruszenie naskurka nawet niewidoczne dla oka, zeby w odpowioednich warunkach otworzyc bakteriom bramy do twojego organizmu.
Niektóre nie potrzebują nawet tego ]
niewidzialna022
Posty: 10
Rejestracja: 17 lip 2008, o 23:02

Re: Dlaczego nie hodowac bakterii w domu?

Post autor: niewidzialna022 »

postaw szkielko petriego z pozywka na domowym kiblu i zobacz co ci wyrosnie w niedlugim czasie.

to byla odpowiedz na temat.
nie nawiazuje do niczyich wypowiedzi.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 11 gości