Do studentów biologii starszych lat ;)

Porady i opinie o uczelniach kształcące w zakresie biologii. Punktacja przy rekrutacji. Pomoc w dostępie do materiałów do nauki biologii
Ark

Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

Mam takie pytanie. Będę teraz na 1. roku biologii na UMCS-ie i muszę wypełnić do końca lipca wersje kursów, z wszystkim sobie juŻ poradziłem oprócz chemii i mam tu pytanie. Do wyboru jest:
a) duŻa chemia ogólna i nieorganiczna (120h) + mała organiczna (60h)
b) mała ogólna i nieorganiczna (90h) + duŻa organiczna (90h)

Jakie kursy z tej chemii doradzacie, chodzi o to jak większości szło z chemią u Was na roku, więcej problemów ludzie mieli z nieorganiczną czy organiczną? To na pewno zaleŻy co kto lubi, ale trzeba wybrać w ślepo i dlatego chce poznać opinie bardziej doświadczonych ludków z bioli
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Hanta »

Ja miałam obie chemie duże i szczerze polecam. Kursy małe i duże różnią się nie tyle zakresem materiału, co czasem zajęć, a na pierwszym roku więcej godzin z ćwiczeń się przyda, bo lepiej wszystko zrozumiesz (nie dochodzisz do tego sam co ci zdążą wytłumaczyć, więc i tak oszczędzasz czas). ja bym brała opcje a).
Jeśli dużą ogólną ma prof. R to egzamin ustny i raczej przyjemny. Za to niezależnie od wybranego kursu współczuję ćwiczeń wextra przyjemnej atmosferze (trzeba przez to przebrnąć niestety).
Jeśli chodzi o organiczną to na dużej na moim roku egzamin w pierwszym podejściu zdało. nie nie będę cie jednak straszyć może zdążyli już trochę złagodnieć.
Na laborkach z chemii musisz się uzbroić w cierpliwość. Na pewno dowiesz się od podstaw ile kosztuje każda sztuka sprzętu laboratoryjnego ( platynowe igły pierwszy rok dostaje na imienne rewersy )
Tak czy inaczej powodzenia!
Ark

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

Ale nie moŻna wziąć dwóch duzych ani dwóch małych, tylko albo a) albo b) i chyba jednak tak jak myślałem wezme a). Widze ze będzie jazda z chemią )
Ark

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

A duŻą ogólną będę miał chyba z M. Majdanem, moŻe teŻ miły egzamin będzie )[/scroll]
Hanta
Posty: 81
Rejestracja: 9 lip 2006, o 02:45

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Hanta »

no z Majdanem nie miałam do czynienia, ale trzymam kciuki
a jak macie z biofizyką teraz?
bo jeśli jest wybór: biofizyka i zjawiska fizyczne w przyrodzie (prof.T) to bierz koniecznie biofizyke, opłaci sie na egzaminie i wogóle jest fajniej, a przyjazna nazwazjawisk. to taka zmyła taktyczna
Ark

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

Nazwa przedmiotu brzmi:fizyka z elementami biofizyki", nie mamy Żadnego wyboru, ale myśle ze z fizą będzie okej, no ale anatomia jest chyba najfajniejsza, szkoda Że tak malutko godzin (60) przez jeden semestr. Szkod. Pzdr
bagatha

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: bagatha »

Ja bardziej lubilam organiczna, byla ciekawsza, ale jak piszesz wszystko zalezy od tego co kto lubi. Moze zajrzyj w odpowiednie podreczniki i na ile sie da sama ocenisz co bedzie Cie bardziej ciekawic.
Z tym,ze napewno cenniejsze jest zdanie osoby, z Twojego uniwerku
Ark

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

No faktycznie musze zdobyć podręczniki z org. i nieorg. i zerknąć na to. Ale juŻ prawie wybrałem Że nieorganiczna będzie w duŻej wersji a druga w małej. Dzięki za podpowiedzi )
lynxlynx
Posty: 43
Rejestracja: 10 gru 2005, o 00:00

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: lynxlynx »

prof R nie prowadzi już dużej chemii ogólnej od 3 lat. cwiczenia-koszmar. ale i tak polecam duży kurs. a na szkło lab. uważaj jak możesz.
co do organicznej-dr majewski na dużej-problemy są trochę z kolokwiami, a na egzaminie duże. nawet jak wszystko napiszesz tak jak było na wykładzie albo w książce, to może okazac się, że to źle mała organiczna odbywa się w zakł. biochemii, jest ponoc o wiele lepiej. no i ni8e wymagają tego, co umiec muszą chemicy na 3-cim roku(jak na dużej)
w sprawie lepienia szkła i książek w razie czego wal na priva
współczuje i pozdrawiam
Ark

Re: Do studentów biologii starszych lat ;)

Post autor: Ark »

Yyyyyyyyyyyy, no to ciekawie się zapowiada! Do tego będe się jeszcze raz przygotowywał do poprawy matury (cel - stomatologia), ale moŻliwe Że mi się spodoba i zostane na biologii, no chyba Że uczelnia sama się mnie pozbędzie ) O tym Majewskim słysze niezafajne opinie, dobrze Że nie będ emiał z nim do czynienia. Ach, zachciało mi się biologii to będę miał :D
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości