Dobieranie obsady akwarium

Forum akwarystyczne. Ryby, rośliny akwariowe, akwarium słodkowodne, akwarium morskie. Znajdziesz tutaj cenne porady akwarystów.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

Szyszek1993 pisze:Poprostu moim zdaniem nie było im tak źle.
Myślę że gdyby ryby mówiły wiedziałbyś że było im źle
Szyszek1993 pisze:Może akwarium nie jest olbrzymie ale kilka ryb się zmieści!
ale nie chodzi o to ile się zmieści! Ważne żeby ryby miały odpowiedni komfort w akwarium. Jak widzisz w markecie przed świętami kilkadziesiąt karpi w małym baseniku to myślisz że im tam dobrze? Dla mnie to też jest znęcanie się nad zwierzętami. Tylko że ludzie tak do tego podchodzą bo ryby przecież nie piszczą jak im źle.
karolina1995

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: karolina1995 »

badger pisze:no to nie wroze im dobrze :) jak zaczynalem moja przygode z akwarystyka i nie mialem pojecia o rybach tez umiescilem welony z gupikami i jak tylko welonki podrosly gupiki staly sie ich obiadem 8) a tak wogole to skad wiesz ze te welonki to para u nich nie ma widocznego dymorfizmu plciowego
Wiem to stąd, Że moje welonki miały juŻ gody i samiec miał tą wysypkę, a samiczka miała ogromny brzuch.i przede wszystkim się wykluły.ale przeŻyło tylko 6 :( Akwa mam 250 litkowe.a gupiki Żyją:) i nic im nie jest ale welonki mają po ok. 8 cm
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: anik »

mila1301 pisze:Glonojadów też już miałam kilka, ale nie mam do nich szczęścia i albo zdychają, albo (zdarzyło się tak 1 raz)zaginął w akcji"
Nic dziwnego, popularneglonojady potrzebują znacznie większego akwarium, mieczyki zresztą też.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: mila1301 »

anik pisze:Nic dziwnego, popularneglonojady potrzebują znacznie większego akwarium
To zależy od wielkości glonojada, sam sprzedawca zaproponował go, podczas wyboru rybek. A co do mieczyków, obecnie w akwarium mam 1 i ma się całkiem dobrze (lepiej niż gdy było ich więcej).
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

mila1301 pisze:To zależy od wielkości glonojada,
tylko że one rosną
mila1301 pisze:sam sprzedawca zaproponował go,
już spotkałem wielu sprzedawców w sklepach zoologicznych którzy nie mieli zielonego pojęcia o rybach które sprzedają. Kiedyś zapytałem w sklepie czy są kiryski pstre a babka mi odpowiedziała że nie ma ale może mi sprzedać kiryśnika chyba według niej jak nazwa podobna to znaczy że te ryby są takie same
mila1301 pisze:obecnie w akwarium mam 1 i ma się całkiem dobrze (lepiej niż gdy było ich więcej).
nie dziwie się że jednemu jest wygodniej jak je trzymasz w takim małym akwarium
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Sunflower77 »

Propo glonojadów, tata kiedys zażartował (jak mu powiedziałam, co kiedyś z mojego Rogera (tak go nazwałam) wyrośnie), że owszem, zmieści się w akwarium, ale będzie miał problem, żeby się obrócić.
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: mila1301 »

badger pisze:nie dziwie się że jednemu jest wygodniej jak je trzymasz w takim małym akwarium
Niestety, ale nie miałabym gdzie postawić większego, a akwarium służy mi jako ozdoba, nie zaś w celach typowo hodowlanych.
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

mila1301 pisze:a akwarium służy mi jako ozdoba,
ekstra, masz super podejście do zwierząt. To już nie masz z czego robićozdób"
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: mila1301 »

Nie należę do osób maltretujących zwierzęta, wręcz przeciwnie, UWIELBIAM JE . Chodzi o to, że nie jestem osobą zawodowo hodującą rybki. Lubię po prostu popatrzeć jak pływają i opiekować się nimi. Nie potrzebne jest mi większe akwarium, zadowala mnie takie, jakie mam. A ciekawe jakiej wielkości jest twoje akwarium?
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

mila1301 pisze:Lubię po prostu popatrzeć jak pływają i opiekować się nimi. Nie potrzebne jest mi większe akwarium, zadowala mnie takie, jakie mam.
ale weź pod uwagę że ryby też mają pewne wymagania co do wielkości akwarium.
mila1301 pisze:A ciekawe jakiej wielkości jest twoje akwarium?
Moje ma 60l i z racji tego że jest dość małe nie trzymam w nim jakiś olbrzymów. Obecnie mam neony czarne 5 sztuk i Inessa też 5 sztuk, 3 kiryski, kosiarke i parkę gurami mozaikowych.
Bardzo podobają mi się duchy amazońskie ale nie kupię ich póki nie będę miał większego akwa gdyż wiem że w tym nie czuły by się zbyt komfortowo
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: mila1301 »

Mnie również tak jak tobie leży na sercu dobro rybek, ale wydaje mi się, że nie mają u mnie źle, gdyż hoduję 1 mieczyka i ok.10 gupików dorosłych i może 5 młodszych.
badger pisze:Bardzo podobają mi się duchy amazońskie
Życzę ci w takim razie, aby udało ci się powiększyć hodowlę o te duchy amazońskie.
Asia

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: Asia »

Mam pytanie jakie ryby i ile mogę mieć w akwarium 40 litrow? prosze o odpowiedŻ
Awatar użytkownika
badger
Posty: 2075
Rejestracja: 27 sty 2007, o 18:59

Re: Dobieranie obsady akwarium

Post autor: badger »

Asia na początek kup kilkanaście gupików i zobaczysz jak Ci będzie szło jak już trochę więcej się nauczysz o akwarystyce pomyśl o czymś innym
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość