Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wrocław

smardz

Re: Dojazdy, materiały i książki, akademiki, stypednia - Wro

Post autor: smardz » 2 lip 2014, o 19:57

Zapraszam do akademika Raj. ;)

Awatar użytkownika
ctwo

Post autor: ctwo » 2 lip 2014, o 20:34

Dziekuje :)

szluwka

Post autor: szluwka » 3 lip 2014, o 10:07

Ile jest zajęć na IIroku na biskupinie? Zastanawiam się czy warto wynająć tam mieszkanie :)

smardz

Post autor: smardz » 3 lip 2014, o 12:28

Anatomia topograficzna- ćwiczenia raz w tygodniu i wykład co dwa tygodnie. Oprócz tego mogą się tam odbywać ćwiczenia i wykłady z żywienia, ale mogą być równie dobrze na Norwida. Zależy do której grupy trafisz.

Awatar użytkownika
Zireael

Post autor: Zireael » 20 lip 2014, o 11:01

Kochani, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o zakres podręcznikowy na 3 rok od postu Korczaszko ze wskazówkami?
Ktoś świeżo po 3 mógłby to krótko podsumować jeśli coś zmienili?

Dzięki ;)

emm11

Post autor: emm11 » 20 lip 2014, o 17:27

Cześć wszystkim;)
mam pytanie dotyczace I roku wety we Wrocławiu.
Powiedzcie mi, w jakie ksiazki jest sie dobrze zaopatrzyc juz nawet przed studiami, a jakie mozna sobie darowac? te ksiązki' to rownie dobrze moga byc ksera itd. i czy jakies opracowania z wykladów czy notatki warto kupowac czy jak to wyglada?

Z góry dzieki za informacje :)

Awatar użytkownika
angepisst

Post autor: angepisst » 20 lip 2014, o 21:57

Pewniaki na I semestr to do histologii podręcznik Kuryszko i Zarzycki, skrypt Madej, Kapuśniak, Kuryszko. Do biofizyki skrypt Kleszczyńska. Z resztą można się wstrzymać. Anatomia to albo Liebich i Konig albo Kobryń i Krysiak - to wszystko zależy od prowadzącego, bo osobiście w I semestrze uczyłam się z Liebicha, a w II jak zmienił się prowadzący to kolokwia były układane typowo pod Krysiaka :) oprócz tego polecam repetytorium z anatomii Przespolewskiej, a na sam początek do nauki kości w październiku osteologię Lutnickiego. Ale to naprawdę można poczekać i już w ciągu semestru się zaopatrzyć.

emm11

Post autor: emm11 » 20 lip 2014, o 22:18

super :) dzieki za informacje

Ankosik

Post autor: Ankosik » 23 lip 2014, o 08:17

Zireael pisze:Kochani, czy coś się zmieniło jeśli chodzi o zakres podręcznikowy na 3 rok od postu Korczaszko ze wskazówkami?
Ktoś świeżo po 3 mógłby to krótko podsumować jeśli coś zmienili?

Dzięki ;)
Zireael pisze:
Raczej wszystko się zgadza :)

Awatar użytkownika
Zireael

Post autor: Zireael » 23 lip 2014, o 16:24

dzięki ;)

Awatar użytkownika
Convallaria

Post autor: Convallaria » 26 lip 2014, o 13:41

hej :) czy ktoś z Was mógłby mi przybliżyć jak wygląda sytuacja z załatwianiem stypendium naukowego? kiedy, co i gdzie trzeba załatwić? Nie jest jeszcze za poźno? wiem tylko, że trzeba mieć średnią wyższą niż 4,0.
Jeśli ten temat był już poruszany na forum to będę wdzięczna za link.
:)

Korczaszko

Post autor: Korczaszko » 26 lip 2014, o 20:55

To się załatwia we wrześniu. Kiedyś to było do ostatniego września teraz nie wiem czy nie wcześniej. Średnia 4,0 to mało, odkąd jest stypendium ministra rektorskie dostaje je 10% wydziału, przydzielane są pkt - za średnią, osiągnięcia sportowe, publikacje w gazetach, sejmiki itd. Wszystko można znaleźć na stronie (nie pamiętam czy uczelni czy wydziału, szukanie zajmie mi tyle samo co Tobie). Z tego co mi się wydaje rok temu jeśli miało się tylko średnią to trzeba było mieć coś koło 4,5...

Awatar użytkownika
Kas_ia

Post autor: Kas_ia » 1 sie 2014, o 20:12

Convallaria pisze:hej :) czy ktoś z Was mógłby mi przybliżyć jak wygląda sytuacja z załatwianiem stypendium naukowego? kiedy, co i gdzie trzeba załatwić? Nie jest jeszcze za poźno? wiem tylko, że trzeba mieć średnią wyższą niż 4,0.
Jeśli ten temat był już poruszany na forum to będę wdzięczna za link.
:)
To się załatwia w pazdzierniku- a przynajmniej rok temu tak bylo. Jesli z samej sredniej chcesz wyciagnac, to musi byc wysoka, bo tak jak Korczaszko napisala to sie wszystko sumuje i tak na przyklad, jesli chodzi o srednia to za 4,0-4,1 jest 1 pkt 4,11-4,2 2 pkt itp. Do tego punkty za to, co Korczaszko wypisala. W tym roku, trzeba bylo miec 5 pkt, czyli z samej sredniej to powyzej 4,4 . Do tego chyba trzeba miec zaliczone wszystkie egzaminy w I terminie. Slyszalam tez, ze jesli ma sie ukonczony inny kierunek studiow, to nie mozna dostac naukowego, ale nie wiem, bo nie sprawdzalam :)

ODPOWIEDZ