"Doktor G" - Discovery

Dyskusje na temat przyrodniczych programów naukowych, publikacji, filmów dokumentalnych, audycji radiowych oraz wpisów internetowych.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

"Doktor G" - Discovery

Post autor: pingus18 »

Czy oglądacie to? Bo mi osobiście się nawet podoba!
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Astacus »

Pewnie, że tak! Oglądałem wczoraj 2 odcinki, jeden na discovery channel i drugi na discovery world. Powtarzają coprawda bo już dużo z nich widziałem, ale oglądam jeszcze raz, niech się utrwala. Super program, bardzo przystępnie tłumaczone działania. Wiedza jest rzetelna, pokrywa się z wiadomościami w moim podręczniku. Polecam.
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: persil1991 »

A co to takiego? Tytuł zachęcający, stąd pytam.
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Astacus »

Lekarka medycyny sądowej przedstawia różne sprawy, zabójstw, samobójstw i wypadków. Wyjaśnia przyczynę i okoliczności śmierci danejosoby i tłumaczy jak do tego doszła, posługując się obrażniami na ciele i śladami z miejsca zbrodni.
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Vinci »

A propos takich medycznych seriali. Siostra koleżanki studiuje na CMUJ, w akadamikach zbierają się zawsze grupka przyszłych lekarzy. Ogladają seriale tylpuostry dyżur i zakładaja sie kto lepiej odgadnie diagnozę zamnim powiedzą ja w tyv]
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Astacus »

Vinci pisze:Ogladają seriale tylpuostry dyżur i zakładaja sie kto lepiej odgadnie diagnozę zamnim powiedzą ja w tyv]
Ale super zabawa
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: persil1991 »

Astacus pisze:Ale super zabawa
No pewnie, że super! Ja się normalnie już paru pojęć nauczyłem z tego serialu. Zawsze byłem ciekawy co znaczy np. trendelenburg, saturacja, torako/tracheotomia i sprawdzałem w necie.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: pingus18 »

persil1991, polecam! Warte oglądania, oczywiście nie powiem, że dla każdego, bo chyba nie każdego to interesuje! No ale polecam jeszcze raz!
persil1991
Posty: 1673
Rejestracja: 22 maja 2008, o 22:21

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: persil1991 »

Tylko w poniedziałki?

[ Dodano: Sro Sie 06, 2008 21:26 ]
Ale nie ma co tytuł wiele znaczący. Taki typowo polski. DOKTOR G. Pewno z Warszawy. A raczej z warszawskiej celi.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: pingus18 »

persil1991, pełna nazwa programu brzmi: Doktor G - lekarz sądowy

A tu niewielka notka o programie:
Jan Garavaglia jest patologiem sądowym zajmującym się rozwiązywaniem zagadek kryminalnych. Zgłębia tajemnice życia i śmierci, korzystając z najnowocześniejszego sprzętu i zdobyczy medycyny sądowej. Praca lekarza sądowego jest służbą o ważnym znaczeniu społecznym. W każdym z odcinków pani doktor zajmie się trzema przypadkami tragicznej śmierci.

Więcej dowiesz się oglądając to!

A no wiem, że w poniedziałki ale na pewno też w inne dni są jakieś powtórki! Zresztą teraz w wakacje to z tym programem mało się orientuje!
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Astacus »

Wogóle myśle, że warto założyc osobny temat dla fanów medycyny sądowej i kryminalistyki.

Szkoda, że nie ma więcej tego typu programów. Chociaż powiem szczerze że czytanie jest ciekawsze, mam zdjęcia wszystkiego i wiem jak co wygląda. WDoktor G. nie pokazują niestety.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: pingus18 »

Astacus, czasami pokazują, widziałem takie odcinki! No wiesz, rozkładających zwłok raczej pokazywać nie będą! heh

A ten osobny temat dla fanów kryminalistyki to dobry pomysł myślę!
Awatar użytkownika
Astacus
Posty: 866
Rejestracja: 12 sty 2007, o 13:53

Re: "Doktor G" - Discovery

Post autor: Astacus »

Dużo zdjęć jest w tej medycynie sądowej, którą zamówiłem. Stamtąd można się wiele nauczyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość