Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Problemy medyczne, obejmujące wiedzę o zdrowiu i chorobach człowieka, o sposobach zapobiegania chorobom oraz ich leczeniu
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Pablo »

No właśnie tak jak w temacie.
Czy znacie jakieś skuteczne sposoby na ból głowy, nie mówię o braniu tabletek?

Czasem mam silne bóle głowy które częstą zdarzają się w nocy, po zabraniu tabletki ból się nasila i jest gorzej. Nie wiem czym to jest spowodowane ale gdy przyłożę np. ręcznik nasiąknięty zimną wodą ból znika i mogę zasnąć.
Awatar użytkownika
malgosi35
Posty: 3706
Rejestracja: 13 lut 2007, o 13:01

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: malgosi35 »

To bardzo niebezpieczny dział forum. Nic nikomu nie radzę a napiszę co ja robię na ból głowy.
Jak zaczyna mi się migrenka, (najczęściej aurą) to biorę natychmiast dwie polopiryny jest OK. Gdy nie mam polki to dobrze działa kawa z cytryną (dużo wciśniętego soku) obrzydlistwoale pomaga.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Matthiola »

malgosi35 pisze:Gdy nie mam polki to dobrze działa kawa z cytryną (dużo wciśniętego soku) obrzydlistwoale pomaga.
wiem, ze to pomaga jak sie wymiotuje podczas wiekszej libacji.
ja wcieram w skronie kotka ktos jeszcze pamieta te masc?
jak mam bole spowodowane nerwowa atmosfera - a sie zdarza - to wcieram pod nos i sie inhaluje
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: mila1301 »

Czasem pomaga także masaż, kiedyś, parę lat temu w pewnym poradniku było dokładnie opisane krok po kroku, jak masować czoło i faktycznie, wypróbowałam to na swojej mamie i jej to pomogło
Awatar użytkownika
Pablo
Posty: 960
Rejestracja: 30 wrz 2006, o 13:10

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Pablo »

mila1301 pisze:parę lat temu w pewnym poradniku było dokładnie opisane krok po kroku, jak masować czoło i faktycznie, wypróbowałam to na swojej mamie i jej to pomogło
No właśnie, można przeczytać, że powinno się masować okolice skroni, ale po tym to mnie skronie bolą.
Kiedyś w DDTVN był mówione, że powinno się o policzków masować kilka minut, później okolice oczu i w końcu skronie, by niby limfę przesuwać do mózgu.
Awatar użytkownika
Matthiola
Posty: 223
Rejestracja: 2 sie 2008, o 23:34

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Matthiola »

znajomy robil mi masaz - najpierw kark, potem po kawalku przesuwal sie przez cala glowe a na poncu czolo i skronie - wtedy glowa mnie nie bolala, ale mowil ze tam mamie masuje i jej przechodzi
Awatar użytkownika
mila1301
Posty: 344
Rejestracja: 11 maja 2007, o 16:35

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: mila1301 »

Pablo pisze:No właśnie, można przeczytać, że powinno się masować okolice skroni, ale po tym to mnie skronie bolą.
Ale tam nie chodziło o same skronie, im właściwie poświęcało sie najmniej czasu, ale goólnie o całe czoło.
Awatar użytkownika
pingus18
Posty: 249
Rejestracja: 5 sie 2007, o 15:28

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: pingus18 »

A ja słyszałem o masażu nie tylko skroni ale całej głowy! hmm
Awatar użytkownika
Sunflower77
Posty: 349
Rejestracja: 10 cze 2007, o 17:59

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Sunflower77 »

Ja kiedyś miałam notoryczne bóle głowy, prawie codziennie, czasem tak mnie bolała że na niczym nie mogłam się skupić. Odkąd zaczęłam regularnie pić zieloną herbatę, głowa mnie rzadko boli. Tylko tej herbaty nie pije sie na wieczór (jak cię głowa boli zwłaszca w nocy to odpada), bo ona pobudza.
konturek

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: konturek »

Mi koleżanka mówiła, że jedną nogę moczy w bardzo zimnej wodzie a drugą w bardzo ciepłej i to jej pomaga, chociaż jak dla mnie to trochę absurdalnie brzmi. Muszę ją spytać, czy jej to pomogło.
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Przemeqq »

Mi koleżanka mówiła, że jedną nogę moczy w bardzo zimnej wodzie a drugą w bardzo ciepłej i to jej pomaga, chociaż jak dla mnie to trochę absurdalnie brzmi. Muszę ją spytać, czy jej to pomogło.
:lol:
Pablo pisze: by niby limfę przesuwać do mózgu.
:lol:

Ja nie mam dobrego naturalnego sposobu na ból głowy. Jeżeli już się pojawi to pół tabletki Ketonalu i znika. Plusem jest to, że raczej pojawia się niezwykle żadko. Przeważnie to ból zatokowy.
cahala

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: cahala »

Sunflower77 pisze:Odkąd zaczęłam regularnie pić zieloną herbatę, głowa mnie rzadko boli. Tylko tej herbaty nie pije sie na wieczór (jak cię głowa boli zwłaszca w nocy to odpada), bo ona pobudza.
Co do zielonej herbaty - parzona około 3 minuty pobudza, parzona około 10 minut relaksuje.

Zasłyszane w tv ale rzeczywiście tak jest

Poza tym trzeba pamiętać o tym, Żeby zaparzać ją ciepłą a nie gorącą wodą.
Jakusz
Posty: 2313
Rejestracja: 8 sty 2007, o 22:03

Re: Domowe, sprawdzone sposoby na ból głowy?

Post autor: Jakusz »

Przemeqq pisze:Jeżeli już się pojawi to pół tabletki Ketonalu i znika.
Ketonal jest przeznaczony na bardzo silne bóle, jest na receptę. Nie radzę przyjmować go jakopigułki na ból głowy". Lekarze przepisują ten lek jedynie na wypadek doraźnych silnych bóli np.pozabiegowych". Długie przyjmowanie ketonalu grozi perforacją żołądka.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości