Domy studenkie cm uj

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
ola-haran
Posty: 20
Rejestracja: 3 sie 2011, o 11:43

Domy studenkie cm uj

Post autor: ola-haran »

Witam, chciałabym zapytać kogoś, kto mieszka w którymś z domów studenckich cm uj, jak wyglądają warunki, czy można bez problemu zapraszać kogoś do siebie, czy akademiki są otwarte całą noc, czy może jest jakaś godzina do której należy tam się pojawić żeby nocować
Z tego co czytałam na stronie uj, akademiki leżą dość niedaleko uczelni, chociaż słyszałam, że uj jest bardzo porozrzucany po całym Krakowie.
I jeszcze jedna, ważna sprawa : czy jest jakiś limit zarobków na osobę, po przekroczeniu którego raczej nie jest możliwe by dostać pokój ?
Jest szansa by osoba która dopiero wybiera się na studia dostała pokój 1-osobowy ( czytałam, że takie są w domu studenckim D na racławickiej)?
Mieszkam ponad 500 km od Krakowa, więc mam nadzieję, że taka odległość trochę mi pomoże w ubieganiu się o pokój.
O ile oczywiście dostanę się do Krakowa na lekarski
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

ola-haran pisze:Witam, chciałabym zapytać kogoś, kto mieszka w którymś z domów studenckich cm uj, jak wyglądają warunki, czy można bez problemu zapraszać kogoś do siebie, czy akademiki są otwarte całą noc, czy może jest jakaś godzina do której należy tam się pojawić żeby nocować
Z tego co czytałam na stronie uj, akademiki leżą dość niedaleko uczelni, chociaż słyszałam, że uj jest bardzo porozrzucany po całym Krakowie.
I jeszcze jedna, ważna sprawa : czy jest jakiś limit zarobków na osobę, po przekroczeniu którego raczej nie jest możliwe by dostać pokój ?
Jest szansa by osoba która dopiero wybiera się na studia dostała pokój 1-osobowy ( czytałam, że takie są w domu studenckim D na racławickiej)?
Mieszkam ponad 500 km od Krakowa, więc mam nadzieję, że taka odległość trochę mi pomoże w ubieganiu się o pokój.
O ile oczywiście dostanę się do Krakowa na lekarski

zeby przenocowac oficjalnie osobe musisz zaplacic 15 zl, po 23 do akademika sa wpuszczane tylko osoby z kartami mieszkanca. Mowie o akademikach na prokocimiu, jakies 30 minut drogi tramwajem pod poczte, tak samo pod hale targowa + 5 minut pieszo na kopernika. a z akademika na przystanek jest ok 10 minut drogi. pokoje sa 2 osobowe, lazienka przypada na dwa pokoje, dostaje akademik kazdy, bez wzgledu na zarobki. na raclawicka nie ma zbyt wielu chetnych bo taki pokoj jednosobowy, gdzie dzieli sie aneks kuchenny i lazienke z druga osoba, kosztuje 1000 zl, ale zalezy kto co lubi.
natalia__
Posty: 8
Rejestracja: 10 lip 2012, o 10:05

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: natalia__ »

per_pedes, a tam na Racławickiej są też 2-osobowe za 500 tak? i też tak łatwo je dostać? bo tam chyba warunki mieszkania są lepsze niż na Prokocimiu? Jak w ogóle wyglądają pokoje na Prokocimiu bo niestety na stronce nie ma żadnych zdjęć. / ?
askingman
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:09

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: askingman »

To prawda, że wszystko jest porozrzucane? Bo mi się wydawało, że większość zajęć jest na jednej ulicy - Kopernika.

A co do dojazdów z Prokocimia, to nie ma z tym jakiś większych problemów?

No i pytanie do mieszkańców akademika - polecacie zamieszkać w domu studenckim, czy też gdybyście mogli zdecydowalibyście się na stancję?
ineedamedic
Posty: 61
Rejestracja: 28 kwie 2009, o 18:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: ineedamedic »

a jak to jest z postępowaniem o przyznanie miejsca? czekamy aż na usosie pojawi się wniosek?
Przemeqq
Posty: 811
Rejestracja: 30 wrz 2007, o 16:40

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: Przemeqq »

ineedamedic, tak. ma się pojawić w okolicach 10 sierpnia.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

natalia pisze:per_pedes, a tam na Racławickiej są też 2-osobowe za 500 tak? i też tak łatwo je dostać? bo tam chyba warunki mieszkania są lepsze niż na Prokocimiu? Jak w ogóle wyglądają pokoje na Prokocimiu bo niestety na stronce nie ma żadnych zdjęć. / ?
Raclawicka jest swiezo wyremontowana, akademik bajka:)
na Prokocimiu jest okropnie w porownaniu z Raclawicka.
Nie wiem jak jest z dostawaniem miejsca bo juz te akademiki mnie nie interesuja)
na Prokocimiu kuchnia jest na korytarzu i roznie to bywa z czystoscia, szczegolnie w weekendy:/ na szczescie nie trzeba tego sprzatac, robia to Panie sprzatajace. Warunki w pokojach sa do przezycia, nie ma jakis robakow:) jak sie posprzata to nawet ladnie jest:)
kwestia przyzwyczajenia) z reszta. moze przesadzam

jesli dobrze pamietam kiedys ktos wrzucal jakies fotki na kopernika.pl warto tam zajrzec
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

askingman pisze:To prawda, że wszystko jest porozrzucane? Bo mi się wydawało, że większość zajęć jest na jednej ulicy - Kopernika.

A co do dojazdów z Prokocimia, to nie ma z tym jakiś większych problemów?

No i pytanie do mieszkańców akademika - polecacie zamieszkać w domu studenckim, czy też gdybyście mogli zdecydowalibyście się na stancję?
oj tam od razu porozrzucane. kopernika, lazarza i tam kolo grzegozeckiego, wyglada jakby tak bylo ale to wszystko jest niedaleko siebie) a wf na prokocimiu:)

nie ma problemow z dojazdem z Proko, 13stka jezdzi co 10 minut:) pozniej zaczniecie kombinowac i jezdzic czymkolwiek:) mozna tez 9 i 51 pod hale targowa. albo czymkolwiek i przesiasc sie na kablu na 50 albo 7:)
no chyba ze. jest zima:/ zdazaja sie sniezyce kiedy to tramwaje sie wykolejaja i jedzie sie na proko po calym dniu zajec (glodnym, zmeczonym i zlym ze traci sie czas zamiast go poswiecic na anatomie) prawie 3 godziny/ zdazylo mi sie na szczescie raz. wtedy polecam wybierac autobusy, chociaz nie wiem jak to jest w praktyce:)

stancja nigdy w zyciu, za duzo filmikow w necie na ten temat. na Prokocimiu zawsze bylo spokojnie, szczegolnie polecam pokoje od wschodu w A (bo z drugiej strony jak jest cieplo bardzo grzeje i jest glosno bo roznosi sie wszystko, mam na mysli krzyki niewyzytych lasek, miedzy akademikami:)), lub od zachodu w C, do krowy mozna sie przyzwyczaic.

mieszkanie w akademiku to spokojna glowa, nie trzeba myslec ze rachunki beda za wysokie tylko jak jest potrzeba mozna godzine brac prysznic, kupowac zarowki 75wat, prac ile sie chce (byle nie dluzej niz 6 godzin!). w zimie jest cieplo. poza tym zawsze tam mozna poznac starszych kolegow i dowiedziec sie wszystkiego o przedmiotach, prowadzacych, egzaminach i wgl.
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

Przemeqq pisze:ineedamedic, tak. ma się pojawić w okolicach 10 sierpnia.
a decyzja o przyznaniu pojawi sie albo i nie, ok 15-20 wrzesnia. na szczescie akademiki na cmuju dostaja wszyscy ktorzy chca. bo jakby ktos nie dostal (odpukac) to ma niemaly problem:/ ale spoko, to sie nie zdaza, zostaje jeszcze mnostwo miejsc)
askingman
Posty: 76
Rejestracja: 23 sie 2009, o 18:09

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: askingman »

per_pedes pisze:
stancja nigdy w zyciu, za duzo filmikow w necie na ten temat. na Prokocimiu zawsze bylo spokojnie, szczegolnie polecam pokoje od wschodu w A (bo z drugiej strony jak jest cieplo bardzo grzeje i jest glosno bo roznosi sie wszystko, mam na mysli krzyki niewyzytych lasek, miedzy akademikami:)), lub od zachodu w C, do krowy mozna sie przyzwyczaic.

O jaką krowę chodzi? I czy to prawda, że akademik A jest najspokojniejszy?
Chciałem też zapytać czy lodówka oraz pościel są na wyposażeniu, czy trzeba mieć własne?
No i czy internet jest stosunkowo szybki?

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

o taka co muczy i daje mleko:) pasie sie taka za C:) z netem bywa roznie, czasem wgl go nie ma. na lodowke nie licz, dostaja je tylko znajomi rady mieszkancow. posciel, zaslony, lampka, 2koce, przescieradlo mozna dostac bez problemu. poduszke tez.sa nowe:) i pachna czystoscia. co miesiac w wyznaczone dni mozna wymieniac, komfort, nie trzeba prac)

a co do tego ze A jest najspokojniejszy to zalezy ktore pietro) w B jest salka imprezowa wiec ze spokojem moze byc roznie:) ponoc w A rozpadla sie ekipa 4 pietra wiec tam moze byc spokojnie) polecam pokoje x01, x02 x03 x04 w A, gdzie x to pietro:) o windy nie nalezy sie martwic, nie ma takiego dramatu jak niektorzy twierdza:)
Awatar użytkownika
per_pedes
Posty: 107
Rejestracja: 19 lip 2012, o 20:19

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: per_pedes »

aj. z ta lodowka to polecam takie male chlodziarki zeby sie zmiescila pod stolik:) dla 1osoby starczy bez problemu. a i jak dobrze sie w niej zagospodaruje miejsce to i wspollokatora mozna wspomoc:)

bo te duze, choc fajne, trzeba kombinowac z przemeblowaniem pokoju, mi to nie pasowalo:/
Awatar użytkownika
balneum
Posty: 246
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 12:24

Re: Domy studenkie cm uj

Post autor: balneum »

ale zeby dostac lodowke na akademiku to albo trzeba miec znaomosci albo ja nie wiem no a musialam kupic se lodowke i se mam zazwyczaj to jest najlepsze wyjscie.

A jest najstarszy i najspokojniejszy.

Ale zrobie reklame C - paranoja

serio krowa jakas jest za C? Nie slyszalam jej nigdy?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 12 gości