Doświadczenia - genetyka populacyjna

Genetyka w życiu człowieka, zwierząt, roślin i innych organizmów to najczęściej poruszane tematy na forum genetyki
souriants
Posty: 3
Rejestracja: 15 mar 2014, o 17:51

Doświadczenia - genetyka populacyjna

Post autor: souriants »

Witam serdecznie,

Obecnie szukam jakiegoś doświadczenia jakie mogłabym przeprowadzić na katedrze genetyki w ramach koła naukowego, (na zajęciach pracujemy tradycyjnie z muszkami owocowymi) spędziłam mnóstwo czasu przeszukując internet aby znaleźć jakieś ciekawe doświadczenie, ale z bardzo słabym skutkiem Może jest tutaj ktoś, kto ma w zanadrzu jakiś ciekawy pomysł i chciałby się podzielić.
Bardzo proszę o pomoc
(Na mojej uczelni katedra zajmuje się głównie genetyką populacyjną)

Każdy pomysł/wskazówki mile widziane
FRUGO
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2013, o 18:25

Re: Doświadczenia - genetyka populacyjna

Post autor: FRUGO »

Witam, gdzieś czytałem o doświadczeniu nie pamiętam tylko kto, gdzie i kiedy wykonał te doświadczenie. Polegało to na zbadaniu ekspresji genu który jest odpowiedzialny za pigmentację, (melanina) u królika, nie pamiętam nawet na jakich królikach były przeprowadzane testy. Eksperyment polegał na ///- ogolenie czarnych skarpetek białemu królikowi hodowanemu w temp +? a następnie przeniesienie go do pomieszczenia hodowlanego w którym panująca temp wynosiła -?
Po odrośnięciu wcześniej wygolonych (skarpet ) królika, sierść okazała się być biała, tak jak reszta ciała zwierzęcia. Myślę że doświadczenie ciekawe, tylko czy wiarygodne są informacje które wyczytałem z .
sam nie wiem skąd.
FRUGO
Posty: 8
Rejestracja: 16 lis 2013, o 18:25

Re: Doświadczenia - genetyka populacyjna

Post autor: FRUGO »

Były to króliki himalajskie, hodowane w podwyższonej temperaturze są całkowicie białe, natomiast w zimnie króliki mają ciemny kolor sierści.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość