Droga do sukcesu

Matura 2019 - Forum maturzystów i kandydatów na studia. Nie wiesz jaki wybrać kierunek? Nie wiesz jak wygląda rekrutacja? Masz pytanie dotyczące toku studiów?
Jacopp
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:16

Droga do sukcesu

Post autor: Jacopp »

Witam,
Jestem w 1 klasie LO na biol-chemie, poza tymi dwoma przedmiotami rozszerzam również matematykę na zajęciach pozaszkolnych. Moim celem jest CMUJ. Jestem przekonany, że nie chce do tego dążyć drogą olimpiad, za duże ryzyko, że noga się powinie i zostanę z niczym. Nie mam za bardzo do kogo się zwrócić ze swoimi zapytaniami, więc liczę, że będziecie w stanie mi doradzić:)
CHEMIA: Problem z tym przedmiotem jest taki, że mój nauczyciel robi wszystko pobieżnie, widać, że ma nas w głębokim powazaniu. Ponadto przerabiamy na początku podręcznik do podstawy, na ktory zejdzie nam minmum z pół roku, co moim zdaniem jest strasznym marnowaniem czasu, bo ten materiał można opanować szybciej. Na korepetycje zapisałem się dopiero na 2 klase, bo wiem, ze będzie co nadrabiać. Pytanie jest następujące: co robić teraz? Przerabiać coś do przodu? Myślałem o zaczęciu 2 częśći, czyli chemii organicznej. Za chemie fizyczna na ten moment wole się nie brać. Sądzicie, że to dobry pomysł? Jeśli tak, to podręcznik NE będzie odpowiedni? W tym momencie posiadam zbiory witowskiego i pazdro, w co warto zainwestować?
BIOLOGIA: W szkole reakizujemy od razu rozszerzenie, nauczycielka jest wymagająca, żyć nie umierać. Tutaj tylko spytam o najlepsze zbiory, aktualnie robię zadania z witowskiego, ale o jego biologii czytałem różne opinie.
MATEMATYKAraca ze zbiorami Pazdry i Kiełbasy będzie wystarczająca? Czy może istnieje jeszcze coś wartego zakupu?

Od początku roku staram się robić dziennie po 10 zadań z każdego przedmiotu, sądzicie, że to odpowiednia ilość?

Z góry dziękuję za wszystkie odpowiedzi i przepraszam za rozwleczony post i masę pytan:D

Miłego dnia:)
Jacopp
Posty: 4
Rejestracja: 29 lis 2017, o 13:16

Re: Droga do sukcesu

Post autor: Jacopp »

Naprawdę nie znajdzie się nikt skłonny poradzić mlodszemu koledze?:)
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Droga do sukcesu

Post autor: Mårran »

Hej! Myślę, że skoro biologię masz dobrą, a chemię przerabiasz sobie rozszerzoną sam plus korki od 2 klasy, to zdążysz z przygotowaniami. Może to niepopularny pogląd, ale spróbuj pooglądać sobie arkusze z matur już na początku nauki. Wtedy zobaczysz, czego się uczyć, a czego nie, żeby nie przesadzić. Potem w trzeciej klasie klep wszystkie arkusze, jakie znajdziesz
A z matematyki jak najwięcej zadań, myślę, że te dwa zbiory na początek są dobre plus arkusze, jak już ogarniesz teorię. Zapoznaj się dobrze z kartą wzorów.

Powodzenia
Pani Buka
Medyk 300

Re: Droga do sukcesu

Post autor: Medyk 300 »

Wykorzystuj weekendy. Ucz się.
Ja bym zrobił tak.
Przerobiłbyn cały materiał w rok
W drugiej klasie powtórzył
W 3 klasie same matury w dzień w dzień.
Nie zostawiał tego na końcu, bo tu się kłania ręką w nocniku.
Nie patrz na nauczycieli, oni niech uczą się swoje, tu ucz się swoje.
Zacznij od podstaw i małymi krokami rozszerzenie.

Ważne
Czytaj książki, znajdź sobie jakąś zajafkę, np. czytaniem, czytanie dobrze na pamięć wpływa i ułatwia w nauce. Bądź oczytany, kupuj książki w empiku, i czytaj to pobudza zainteresowanie i ciekawość.
Powodzenia
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Bing [Bot] i 3 gości