Drugi kierunek farmacja

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Drugi kierunek farmacja

Post autor: Kamil987 »

Cześć,

Obecnie studiuję fizjoterapię na WUM-ie, lecz narodził się taki pomysł aby rozpocząć drugi kierunek. Jak myślicie czy da pogodzić fizjoterapię i drugi kierunek-farmację? Zaznaczam, że jakoś mega mocny z matmy nie jestem ale to może pojęcie względne.
I ogólnie jak wygląda farmacja na wumie ktoś wie? ciężko jest? na pierwszym roku też nie ma warunków jak na fizjo?
Proteasom
Posty: 13
Rejestracja: 24 maja 2017, o 19:02

Re: Drugi kierunek farmacja

Post autor: Proteasom »

Będzie Ci ciężko pogodzić Choć nie studiuje farmy, to studiowałem fizjoterapie i doskonale pamietam jak beznadziejnie był zorganizowany ten kierunek Dużo niepotrzebnych przedmiotów, które praktycznie nic nie wnoszą do twojej przyszłej pracy. Miałem ludzi co łączyli ten kierunek z jakimś innym z tym, ale to nie były tak z obowiązujące studia( np zarządzanie, pedagogika) jak farmacja. Według mnie farmacja jest o wiele ciekawsza i daje trochę inne możliwości niż fizjoterapia Też pewnie słyszałeś, że społeczeństwo się starzeje bla bla bla , ale z praca na prawdę ciężko bo ten kierunek można będzie studiować w Polsce za niedługo wszędzie. Na farmacji masz praktycznie cały czas chemie pod różnymi postaciami jak uwielbiasz ją to na pewno sobie dasz rade. Oczywiście możesz próbować, skupić się bardziej na jednym kierunku aniżeli na drugim. Przede wszystkim zadaj sobie pytanie co Cię kręci w życiu? Czy na pewno Ci się podoba ta fizjoterapia?
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Drugi kierunek farmacja

Post autor: Kamil987 »

Fizjoterapia mnie kręci od dawna na niej byłem skupiony, natomiast wiadomo, że każdy chcę jakoś w miarę zarabiać co o fizjoterapii w necie za dobrze nie mówią (o farmacji zresztą to samo.ehm) ale mam nadzieję, że po zrobieniu paru tych drogich kursów w dużych miastach nie jest tak źle.
Na studiach właśnie nam mówią co my to nie będziemy robić, kim my to nie będziemy, leczyć ludzi, jeszcze po tej ustawie to już w ogóle cud, prawie jak lekarze i w sumie dużo osób w to wierzy a ja nie wiem, trochę wierze bo w sumie chcę w to wierzyć i mam nadzieje ze to nie mydlenie nam oczu.
Kamil987
Posty: 51
Rejestracja: 30 gru 2015, o 17:43

Re: Drugi kierunek farmacja

Post autor: Kamil987 »

+ oba kierunki są jednolite magisterskie 5 letnie.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Drugi kierunek farmacja

Post autor: Nitrogenium32 »

Kamil987 pisze:
25 gru 2017, o 10:23
Jak myślicie czy da pogodzić fizjoterapię i drugi kierunek-farmację? [.] I ogólnie jak wygląda farmacja na wumie ktoś wie? ciężko jest? na pierwszym roku też nie ma warunków jak na fizjo?
Powodzenia życzę. Można próbować, ale jeden po drugim, nie obydwa kierunki jednocześnie. Mam koleżankę na fizjoterapii WUM, a sam studiuję farmację WUM i nie będę tego ukrywał, ale studiowanie tam jednocześnie fizjoterapii i farmacji jest niewykonalne. Ona siedzi praktycznie codziennie od rana do wieczora na zajęciach, ze mną jest tak samo - po prostu nie da się być w dwóch miejscach jednocześnie, a tym bardziej uczyć się na wszystkie przedmioty. Większości moim znajomym na roku i na innych latach brakuje czasu, żeby porządnie ogarnąć wszystkie przedmioty z samej farmacji.

Czy jest ciężko? Ciężko to pojęcie względne. Według mnie z roku na rok jest coraz więcej nauki i coraz więcej czasu spędza się na zajęciach (w semestrach zimowych bardziej niż w semestrach letnich). To są takie studia, gdzie na I oraz II roku studiuje się takie przedmioty, które stanowią fundamenty i wiedza oraz umiejętności zdobyte podczas wykładów i zajęć przydają się na przedmiotach z lat III-V, które konkretnie dotyczą substancji leczniczych. Wiem, że na fizjoterapii przedmioty kierunkowe pojawiają się już na początku - w przypadku farmacji niestety trzeba przeboleć pierwsze dwa lata, zanim zacznie się naukę o lekach.

Jeśli chodzi o przedmioty - zdecydowanie najwięcej jest chemii, w drugiej kolejności przedmioty typowo biologiczne, a potem takie przedmioty ogólne (często wcale nie takie potrzebne). Mówię o pierwszych trzech latach, na IV oraz V roku są przedmioty ściśle związane z farmacją, ale w większości przypadków nadal dominuje chemia.

Fizjoterapia ma naprawdę bardzo mało wspólnego z farmacją (poza przedmiotami: biochemia, fizjologia i farmakologia). Jeśli farmacja nie bardzo Cię interesuje pod kątem przedmiotów, a tylko po to, żeby mieć jakąś pracę - stanowczo odradzam. To jest kierunek dla ludzi, którzy się interesują chemią, biologią, substancjami leczniczymi, niektórzy z początku mniej zainteresowani rozbudzają się, inni pierwotnie zafascynowani zniechęcają się - różnie to bywa. Ja osobiście wybrałbym ten kierunek jeszcze raz, ponieważ te rzeczy mnie interesują, tym bardziej, że teraz na III roku mam przedmioty, które są już konkretne i dają praktyczną wiedzę i umiejętności, a także wyraźnie już widzę, po co studiuję ten kierunek.

Masz trzy wyjścia: 1) zapomnieć o farmacji i żyć dalej 2) skończyć fizjoterapię i potem studiować farmację 3) rzucić fizjoterapię i zacząć studiować farmację. Wybór należy do Ciebie. Opcja 4) studiowanie jednocześnie fizjoterapii i farmacji - jest niewykonalna.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość