Drugi kierunek

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
lekarz_dentysta
Posty: 2
Rejestracja: 11 mar 2009, o 19:10

Drugi kierunek

Post autor: lekarz_dentysta »

Witam jestem studentem stomatologi ale ciągle po głowie chodzi mi wydział lekarski z którego przeniosłem się w październiku na 1 roku studiów. Czy oriętuje się ktoś jakie są możliwości ukończenia wydziału lekarskiego po stomatologi i czy w ogóle jest to możliwe. na jakich zasadach tzn czy będę musiał jeszcze raz przechodzic rekrutacje jak już ukończe stome? Czy moge zacząc równolegle na 4 roku?
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Drugi kierunek

Post autor: doktorka »

na pewno bedziesz musial normalnie startowac do rekrutacji. pozniej to juz kwestia indywidualnego dogadania sie z poszczegolnymi katedrami np co do przepisania niektorych przedmiotow, czy ewentualnego uzupelnienia, przynajmniej tak jest u mnie. nie znam nikogo, kto studiuje rownolegle, ale kiedys myslalam o tym sama i policzylam sobie, ze jest calkiem realne przy dobrych checiach profesorow. takze powodzenia.
Awatar użytkownika
Padre Morf
Posty: 4407
Rejestracja: 26 gru 2007, o 04:03

Re: Drugi kierunek

Post autor: Padre Morf »

Na pewno łatwiej jest na odwrót czyli zrobić stomę po leku - trzeba tylko zaliczyć przedmiotyzawodowe".
Stoma ma kliniki (interna itede) w mniejszym zakresie godzinowym więć albo będziesz musiał to uzupełnić albo chodzić od nowa.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek

Post autor: Medycyna Lwów »

na WUMie (na innych nie wiem) stomatologia ma zaliczone jedynie takie drobniejsze przedmioty typu biofizyka, biologia, chemia med. Wszystkie kliniki i przedmioty takie jak np. anatomia, biochemia, immuno, fizjologia muszą chodzić i zaliczać od nowa. Na odwrót jest znacznie łatwiej.
Poza tym na drugi kierunek trzeba mieć osobistą zgodę dziekana, który nie zawsze ja wydaje.
Awatar użytkownika
a_niap
Posty: 1613
Rejestracja: 21 lip 2008, o 16:02

Re: Drugi kierunek

Post autor: a_niap »

Kaamil pisze:chemia med.
Chemie medyczna na WUMie to akurat wszystkim zaliczaja ktorzy tylko mieli chemie na jakichkolwiek innych studiach, nawet tych nie zwiazanych z medycyna.
Kaamil pisze:Na odwrót jest znacznie łatwiej.
Tzn jak? Z lekarskiego na stomatologie? Na pierwszym roku stoma ma przeciez wiecej przedmiotow bo dochadza chyba jakies typowo dentystyczne. A co z praktykami?
Kaamil pisze:anatomia
Przyklad kolejnegointeligentnego posuniecia ze strony wladz uczelni.nawet po skonzonej stomatologii jak sie robi kierunek lekarski to trzeba anatomie jeszcze raz - jakby to conajmniej bylo AZ tak wazne i AZ tak bardzo sie roznilo (albo AZ tak bardzo wazna i znaczaca byla ta roznica) ze trzeba jeszcze raz zdawac egzamin z tegoz tego czegos czym jest anatomia.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek

Post autor: Medycyna Lwów »

a_niap pisze: Chemie medyczna na WUMie to akurat wszystkim zaliczaja ktorzy tylko mieli chemie na jakichkolwiek innych studiach, nawet tych nie zwiazanych z medycyna.
nie wszystkim. Profesor ma humory i zalicza tylko pod warunkiem ukończenia kursu chemii organicznej na innych studiach (ludzie co rok studiowali chemię i organiczną maja dopiero na 2 roku o zwolnieniu mogą pomarzyć).
Tzn jak? Z lekarskiego na stomatologie? Na pierwszym roku stoma ma przeciez wiecej przedmiotow bo dochadza chyba jakies typowo dentystyczne. A co z praktykami?
wtedy zaliczasz tylko przedmioty kierunkowe i żaden problem. Wszystkie inne masz przepisane. Oczywiście 2 kierunku nie można zacząć od 1 roku.
Przyklad kolejnegointeligentnego posuniecia ze strony wladz uczelni.nawet po skonzonej stomatologii jak sie robi kierunek lekarski to trzeba anatomie jeszcze raz - jakby to conajmniej bylo AZ tak wazne i AZ tak bardzo sie roznilo (albo AZ tak bardzo wazna i znaczaca byla ta roznica) ze trzeba jeszcze raz zdawac egzamin z tegoz tego czegos czym jest anatomia.
u nas się może się anatomia akurat aż tak nie różni na stomatologii i lekarskim (też ich meczą), ale w wielu innych miastach stomatologia ma na anatomii właściwie tylko głowe, szyję i czaszkę, dlatego pewnie jest to w jakiś przepisach że trzeba ponownie zaliczać.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Drugi kierunek

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:wtedy zaliczasz tylko przedmioty kierunkowe i żaden problem. Wszystkie inne masz przepisane. Oczywiście 2 kierunku nie można zacząć od 1 roku.
no zalezy gdzie, na UMP nie]]
Kaamil pisze:Oczywiście 2 kierunku nie można zacząć od 1 roku
a to niby dlaczego? jesli dziekani zgodzą sie na ITS, to mozna.
Kaamil pisze:u nas się może się anatomia akurat aż tak nie różni na stomatologii i lekarskim (też ich meczą),
u nas ma to samo, a i tak przeniesieni ze stomy musieli pisac koło z neuroanatomii i z ręki, nie wiem czemu, pewnie jak zwykle bez powodu.
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Drugi kierunek

Post autor: Medycyna Lwów »

no zalezy gdzie, na UMP nie]]
no to u was stomatologia ma więcej np. interny czy biochemii niż lek skoro ludize z lekarskiego musieli by to zaliczać? wierzyć się aż nie chce.
doktorka pisze: a to niby dlaczego? jesli dziekani zgodzą sie na ITS, to mozna.
u nas zgodnie z reg. studiów je
u nas ma to samo, a i tak przeniesieni ze stomy musieli pisac koło z neuroanatomii i z ręki, nie wiem czemu, pewnie jak zwykle bez powodu.
st to niemożliwe. u nas muszą chodzić na całą anatomię jeszcze raz - i zaliczać wszystkie 8 kolokwiów na lekarskim, nawet to z głowy i szyi. CO uczelnia to zwyczaj jak widać.
Awatar użytkownika
doktorka
Posty: 1679
Rejestracja: 15 lip 2008, o 18:19

Re: Drugi kierunek

Post autor: doktorka »

Kaamil pisze:no to u was stomatologia ma więcej np. interny czy biochemii niż lek skoro ludize z lekarskiego musieli by to zaliczać? wierzyć się aż nie chce.
z biochemii to samo, z interny zalezy na ktorym roku, przypuszczam, ze interna na 3 roku na leku= internie na stomie. generalnie nie maja znaczenia racjonalne argumenty, moze u ciebie jest inaczej, moja uczelni jest raczej z tychkochamy absurdalne utrudnienia

[ Dodano: Sro Mar 18, 2009 12:24 ]
np moja znajoma poszla na 4 roku leku na kosmetologie, gdzie jest chyba 30h anatomii i musiala anate od nowa na tej kosmetologii robic,bo jej profesor nie chciala przepisac] ale katedra anatomii to jest w ogole u nas skandal na kolkach]
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 62 gości