Dyskusje nad regulaminem

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: przyrodnik »

Marfu pisze:I jeszcze jedna propozycja - zdjecia nie powinny byc zdjeciami z sieci. Raz, ze jest to lamanie praw autorskich
Nasze forum znajduje się w USA, obowiązuje nas amerykańskie prawo, zgodnie z nim mamy prawo zamieszczać zdjęcia na zasadzie Fair use (Dozwolony użytek) bo forum jest niekomercyjne i ma charakter edukacyjny. Odradzam zamieszczania na tej zasadzie zdjęć polskich - polskie prawo inaczej definiuje dozwolony użytek.

Zgodnie z polskim i międzynarodowym prawem możemy też na forum zamieszczać zdjęcia wszystkich federalnych instytucji rządowych i naukowych Stanów Zjednoczonych (bo są na licencji Public Domain).

Możemy też zamieszczać inne zdjęcia na licencji PD.

Na forum możemy też zamieszczać zdjęcia na licencji GNU, Creative Commons (zgodnie z wytycznymi każdej licencji). Ale w zagadkach może to być problem, bo licencje te nakazują podać link do oryginału, co w przypadku zagadek byłoby podaniem odpwoedzi.

Nie wolno zamieszczać na forum zdjęć, które mają zastrzeżone prawa autorskie (np znak (c) albo copyright albo polskie tłumaczenie tej notki na stronie lub na zdjęciu oraz wszystkie polskie zdjęcia i strony internetowe, które nie muszą mieć oznakowań, ale i tak są chronione przez polskie prawa autorskie)
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Marfu »

To troche zmienia postac rzeczy, ale podejrzewam, ze rzadowe agencje nie maja wielu zdjęć naszych zyjatek. Ale - nie zmienia to postaci rzeczy, ze takie zdjecie latwo znalezc.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Guru »

a ja mam mala sugestie, zamkniete zagadki moglybyzlatywac na dol listy, tak jak dzieje sie to w pogaduszkach.


//admin: zmieniłem już
Ostatnio zmieniony 4 sty 2007, o 14:33 przez Guru, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

A ja mam propozycje, żeby tematy w zagadkach mogli zakładać tylko zarejestrowani użytkownicy, bo tak to zagadki zostają bez odpowiedzi i nie da się jej wyegzekwować, bo nie wiadomo nic o użytkowniku, a tak zawsze można poprosić o podanie odpowiedzi jeżeli zagadka sie przedłuża.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Guru »

z tego co zauwazylem to trzeba byc zarejestrowanym by zalozyc zagadke.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Guru »

np ta zagadka jest z 19 lutego
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

No w sumie hehe i to jedyna zagadka pisana przez gościa .A to mam inną propozycję, żeby pod każdym tematem zagadki była podana data do którego można pisać odpowiedzi, bo tak albo pisze albo nie.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: tin »

5. W zagadce należy określić, co jest jej przedmiotem oraz termin zakończenia nadsyłania odpowiedzi.
Przeczytaj może ten regulamin
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: MiRACiDiUM »

Anex pisze:żeby pod każdym tematem zagadki była podana data do którego można pisać odpowiedzi
tin pisze:Cytat:
5. W zagadce należy określić, co jest jej przedmiotem oraz termin zakończenia nadsyłania odpowiedzi.
Przeczytaj może ten regulamin
Anex chodziło chyba o to, żeby pisać w podtytule tematu termin zakończenia. Wtedy jak się wejdzie do działu zagadek to widać tytuły zagadek, a pod każdym datę zakończenia.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: tin »

I własnie tego moim zdaniem dotyczy regulamin
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: MiRACiDiUM »

tin pisze:5. W zagadce należy określić, co jest jej przedmiotem oraz termin zakończenia nadsyłania odpowiedzi.
Według mnie nie określa jednoznacznie, w którym miejscu powinien się znaleźć termin zakończenia. Może być w podtytule - jak sugeruje Anex - albo tylko w treści postu. Do tej pory większość osób wybiera tę drugą alternatywę.
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: tin »

No i od tego jesteśmy my moderatorzy, żeby to zmienić
Jeśli tylko któryś znajdzie czas.
Nawet zabiorę się za to od razu.

[ Dodano: Pią Sty 05, 2007 20:31 ]
Choć z drugiej strony niektórzy podaja tam inne informacje.
Ale jest punkt 6
6. Czas na odpowiedzi w danej zagadce: 2 tygodnie.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

Dzięki Miracidium za wyjaśnienie o co mi chodzi, wtedy będzie wszystko łądnie uporządkowane i autor zagadki, tak samo będzie widział kiedy ma podac odpowiedź, bo często się o tym zapomina i zagadka się dłuży. W regulaminie powinno być jasno określone, że powinien być podtytuł z czasem zakończenia.

[ Dodano: Pią Sty 05, 2007 20:35 ]
Czas na odpowiedź w sumie nie powinien przekraczać 2 tygodni, ale jak stosuje to Guru i ja w naszych turniejach jest to tydzień. I tak powinien być podany termin zakończenia, bo nie pisze w dziale, którego zostałzałożony dany temat, dopiero trzeba wejść w zagadkę, żeby to zobaczyć.
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości