Dyskusje nad regulaminem

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Dyskusje nad regulaminem

Post autor: przyrodnik »

Czekam na wszelkie propozycje w sprawie zmian w regulaminie.

Jaki proponujecie czas na odpowiedzi w danej zagadce?
Jaką proponujecie punktację i zasady przyznawania punktów?
Po jakim czasie będziemy zamieszczać podsumowanie z rankingiem uczestników? NP 3 miesiące a może więcej?
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

Dziękuje za zrealizowanie prośby. A co do Turniejów zagadek mojego i Guru, tam będzie wi ęcej niż jedna zagadka, czyli to wbrew regulaminowi?
Wydaje mi się, że ranking powinien być co miesiąc, żeby rywalizacja była lepsza i ze względu na to, że zagadek w każdym dziale jest niewiele powinna być prowadzona całościowo. Wydaje mi się też, że zagadki powinny mieć stopnie trudności, bo niektóre są łatwe i jest więcej odpowiedzi, a niektóre trudniejsze.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Marcin I. »

Może autor zagdaki powinien określać termin jej rozwiązania oraz ilość punktów możliwych do zdobycia - taką praktykę stosuje się na niektórych forach
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

E wtedy byłaby za bardzo samowolka. Lepiej jak będzie z góry ustalone np 2 stopnie trudności( żeby było łatwiej określać skalę i nie było problemu że ta zagadka jest bardziej trudna, a ta bardziej łatwa) i np byłą skała 1 i 2 punkty za zagadkę odpowiednio łatwa i trudna.
Marcin I.
Posty: 304
Rejestracja: 12 maja 2006, o 13:04

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Marcin I. »

Jak dla mnie system oceniania nie ma większego znaczenia Rozumiem że o trudności zagadki bedzie jednak decydwał zadający .
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Anex »

Tak, w końcu on wymyśla zagadkę, będzie miał tylko z góry narzuconą punktację dobraną do stopnia jego zagadki wydaje mi się, że 1 i 2 punkty wystarczą.

[ Dodano: Nie Gru 31, 2006 19:18 ]
Ja przepraszam, że tak się rządzę poprostu głośno myślę, zależy mi żeby w dziale Zagadki panował porządek i zdrowa rywalizacja.
anik
Posty: 302
Rejestracja: 14 sty 2006, o 20:21

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: anik »

No tak, tylko to, czy zagadka jest łatwa, czy trudna, jest względne. To co dla jednego jest łatwe, dla innego może być trudne i na odwrót. A co jeśli zagadka jest średnio-trudna?
Myślę, że nie ma potrzeby się rozdrabniać na 1, 2 punkty. W zagadkach łatwych więcej osób dostanie punkty, a w trudniejszych mniejsza ilość osób i to też wydaje mi się być sprawiedliwe.

Inną kwestią jest podawanie odpowiedzi, jaką chcemy uzyskać od odpowiadających. Np. napisanieproszę podać nazwę drzewa jest mało konkretne, bo nie wiadomo, czy wystarczy samososna czy może napisaćsosna zwyczajna albo może po łacinie?

No i zdjęcia, kiedyś np. pojawiały się bardzo malutkie fotki, w których niewiele było widać, myślę, że dla formalności trzeba ustalić minimalny rozmiar zdjęcia i żeby się od razu wyświetlało.

Takie małe uwagi
Iwus
Posty: 1126
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Iwus »

Odpowiedzi oraz uzasadnienie obowiązkowo
po co uzasadnienie,.jeśli na zdjęciu widać słonia to uzasadnienie -bo ma trąbe itp nie jest potrzebne.Jeśli autor zagadki będzie wymagał uzasadnienia niech to napisze w temacie np nazwa polska 1p, uzasadnienie 1p

Czy osoby zadające zagadki też będa premiowane punktami.
Anex pisze:A co do Turniejów zagadek mojego i Guru, tam będzie wi ęcej niż jedna zagadka
Każdy kto odpowie raz w zagadce widzi inne odpowiedzi dlatego w temacie może być tylko jedna zagadka i każdy uczestnik może dać tylko jedną odpowiedź
Awatar użytkownika
przyrodnik
Posty: 551
Rejestracja: 14 lip 1997, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: przyrodnik »

Iwus pisze:Jeśli autor zagadki będzie wymagał uzasadnienia niech to napisze w temacie np nazwa polska 1p, uzasadnienie 1p
Zgadzam się.
anik pisze:No i zdjęcia, kiedyś np. pojawiały się bardzo malutkie fotki, w których niewiele było widać, myślę, że dla formalności trzeba ustalić minimalny rozmiar zdjęcia i żeby się od razu wyświetlało.
Można ustalić, ale często są trudności ze zdobyciem dużych zdjęć.
Prędkość ładowania się zdjęć nie zależy ode mnie, forum ani nikogo z forum. Zdjęcia ładują się zazwyczaj z serwisów przechowujących zdjęcia internautów (nie mamy wpływu na to)
Awatar użytkownika
Vinci
Posty: 991
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:54

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Vinci »

Ja mam taka propozycje zeby nie trabic o tych zagadkach w shoutboxie, ze jest jaks nowa, ze tutaj podpowiedz itp itd, jak kogos to interesuje to sam zauzwzy ze cos sie zminia
Awatar użytkownika
MiRACiDiUM
Posty: 892
Rejestracja: 20 wrz 2005, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: MiRACiDiUM »

anik pisze:dla formalności trzeba ustalić minimalny rozmiar zdjęcia
Ale nie zawsze potrzebne jest duże zdjęcie. -) Ja w zagadcePlecy zamieściłem małe zdjęcie, ale widać na nim to, o co mi chodziło.
Marfu
Posty: 131
Rejestracja: 20 sty 2006, o 21:04

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Marfu »

I jeszcze jedna propozycja - zdjecia nie powinny byc zdjeciami z sieci. Raz, ze jest to lamanie praw autorskich, dwa (co moze mniej istotne) - latwo znalezc odpowiedz.

I popieram postulat dawania duzych zdjec.

[ Dodano: Wto Sty 02, 2007 09:43 ]
Przepraszam - jechalem po nowych tematach i najpierw byl ten, a potem regulamin A zatem zdjec z sieci nie wolno zamieszczac zgodnie z regulaminem.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Dyskusje nad regulaminem

Post autor: Guru »

Vinci pisze:Ja mam taka propozycje zeby nie trabic o tych zagadkach w shoutboxie, ze jest jaks nowa, ze tutaj podpowiedz itp itd, jak kogos to interesuje to sam zauzwzy ze cos sie zminia
tyle ze jesli w zagadce twoja wypowiedz jest ostania i dodajesz podpowiedz, to nie pokazuje ze jest nowy post, gdyz jest wlaczona funkcja scalania postow, stad czasem pojawiaja sie w shoutboxie informacje o podpowiedziach.
Marfu pisze:zdjecia nie powinny byc zdjeciami z sieci. Raz, ze jest to lamanie praw autorskich
nie zawsze
ODPOWIEDZ

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości