Dziwny biało-czarny ptak

Fotograficzne zagadki przyrodnicze. Dodawaj zachęcające zdjęcia przyrodnicze do forum i zadaj merytoryczne pytanie do dyskusji
Awatar użytkownika
Nimfa194
Posty: 120
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:15

Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: Nimfa194 »

Witam
Wczoraj zauważyłam dwa bardzo dziwne ptaki ubarwienie było podobne jak u sroki(czarno-białe), albo jakby to mozna powiedzieć podobnie jak orzełek tylko odwrotnie, bo tułów czarny a skrzydła białe.
I to był bardzo duży ptak.
I chyba jakiś orzeł.
Tylko nie mam pojęcia jaki:D
Wydawał dziwne odgłosy typu: Pluau tylko przyciśnijcie język do podniebienia. I wogóle taki ładny skrzydła miał tępo zakończone ale szerokie i ogromne ogólnie ogromny ptak:)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: WojtekB »

Ogromy to jest bielik i orzeł przedni
Dobra to spróbujemy po odgłosach rozszyfrować gatunek (do przesłuchania).
Jeżeli nie to - szukam dalej.

Piszesz, że to na bank był ptak drapieżny
Awatar użytkownika
Nimfa194
Posty: 120
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:15

Re: Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: Nimfa194 »

Nie jestem pewna, ale zachowywał się jak ptak drapieżny zwinnie latał(Nie wiem czy nie odbywał jakichś lotów godowycg tutaj bo zauważyłam jak latał z drugim kolegą/koleżanką to było to bardzo widowiskowe:D Takie brdzo ładne :d Aż miło było popatrzećP Leciały przez 2-3 min osobno aż bumP Prawie się zderzyły:P Ale sie nie znam i nie wypowiadam:P:P Miał szerokie skrzydła i trochę długie noo takie normalne ale nie krótkie, Pierwszy głos niee co do drugiego gat mam wątpliwości co do głosu ponieważ jeśli chodzi o wysokość itd. to identycznie ale ten głos był trochę dłuższy. Jednak z tego co widzę mógł być to bielik:) Tylko musiałby miećtrochę więcej tego bielszego na skrzydłach Może taki się urodził:P Bo widziałam tylko jednego z bliska, który odleciał do tego drugiego:)
Dodam że mieszkam w beskidzie sądeckim:)
I dziękuję bardzo:)
WojtekB
Posty: 2241
Rejestracja: 31 sie 2007, o 08:17

Re: Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: WojtekB »

Teraz tak sobie myślę, że może to był młody bielik popatrz na zdjęcia: Haliaeetus albicilla juve i młody bielik. Wrzucam jeszcze najbardziej charakterystyczny głos bielika. Tylko czy bielik może zalecieć tak daleko na południe (głównie trzyma się pojezierzy i nizin), no i te dwa osobniki

Jeszcze miałem na myśli błotniaka stawowego: błotniak stawowy - głos samca w locie godowym.

Napisz jak możesz jeszcze jaki to był teren (łąka, czy blisko gdzieś był jakiś las)
Awatar użytkownika
Nimfa194
Posty: 120
Rejestracja: 24 lip 2009, o 13:15

Re: Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: Nimfa194 »

Łąka ogółnie to były pola, łaki itd. ale gdzieś. 300 metrów dalej był las:) Ale już go nie ma może to był jakiś przelotny? i leciał razem?:P
Nie wiem
:)
Poobserwuje niebo dalej:)
Awatar użytkownika
Pleiades
Posty: 14
Rejestracja: 1 wrz 2010, o 12:49

Re: Dziwny biało-czarny ptak

Post autor: Pleiades »

Jak czarno-biały drapol, to mi na myśl przychodzi rybołów, no ale środowisko coś się nie zgadza Hmm
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości