eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Dział dla zaawansowanych - testy aparatów i obiektywów oraz innego sprzętu mikroskopowego, porównania i przeróbki; szczegółowe opinie na temat różnych mikroskopów, aparatów, adapterów; techniki fotografowania; archiwalne instrukcje i materiały producentów; dobry sprzęt na rynku wtórnym - doświadczenia;
Hyper
Posty: 302
Rejestracja: 12 wrz 2014, o 11:27

eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: Hyper »

Zakładam ten wątek by dać możliwość naszemu forum ostrzegania przed nieuczciwymi sprzedawcami.

Proszę wpisywać nicki sprzedawców i nakreślić swoje doświaczenia i sposób działania oszusta.

Mam nadzieję, że dzięki temu uda się uniknąć straty pieniędzy (często bardzo dużych) i nerwów.

Może ja zacznę:

Ostrzegam przed zakupami u użytkownika eBay o nicku: zeissisnice1

Człowiek ten oszukał mnie na kwotę ponas 800$. Kupiłem od niego obiektyw Nikon Plan Apo 40x i zamiast wylicytowanego przedmiotu przysłał mi zdezelowany obiektyw 40x. W dodatku nie korygowany na nieskończoność.

Pożniej zaczęła sie gehenna z odzyskaniem kasy.

Dobrowolnie nie zgodził się na zwrot pieniędzy. W dodatku po wystawieniu przeze mnie komentarza negatywnego skomentował go kłamliwie w stylu: Pomyłka przy pakowaniu przesyłki. Sprawa już załatwiona pozytywnie na korzyść kupującego.

Płatność była przez PayPal, więc otworzyłem spór. Nie reagował na żadne upomnienia od PayPala. W końcu zostałem poproszony o odesłanie obiektywu do sprzedawcy.

Tu spotkał mnie największy pech bo przesyłka sprawnie dotarła do USA i. utknęła w sortowni w Nowym Jorku.

Tkwiła tam przez 3 tygodnie. Po tym czasie PayPal napisał do mnie, że sprawdzili status przesyłki i w związku z tym, że nie odesłałem jej do sprzedawcy (nie było, że delivered) to spór rozstrzygają na moją niekorzyść. Decyzja jest ostateczna i nie ma możliwości ponownego otwarcia sprawy.
Pomyślałem wtedy, że nie dość, że straciłem 820$ to odesłałem obiektyw, który był warty ze 150$ i dodatkowo zapłaciłem za przesyłkę zwrotną 20$.

Złożyłem jednak reklamacje na poczcie i przesyłka cudownie ożyła. Sprzedawca przekonany, że już jest bezpieczny ją odebrał i wtedy zadzwoniłem (nie wierząc w sukces) do PayPala. Powiedziałem, że zbyt szybko podjęli decyzję o zamknięciu sporu (bo było prawdą bo powinni poczekać minimum 30dni od daty wysyłki zwrotnej).
Sprawdzili, że mam racje i pojęli decyzję o ponownym rozpatrzeniu sporu (myślałem, że to niemożliwe). Decyzja była tym razem na moja korzyść - należy mi sie zwrot kasy.

To niestety nie koniec tej historii.
Oszust wysłał zwrot pieniędzy, ale w USA można zrobić przelew PayPalem z konta bankowego. Efekt jest taki, że kasa idzie kilka dni a w tym czasie opróżnił konto, tak, że po kilku dniach PayPal mi napisał, że zwrot nie był możliwy z powodu braku środków na koncie sprzedawcy. Napisali, że podejmą kolejną próbę za kilka dni - ja już wiedziałem, że będzie nieudana.
Kolejny krok jest taki, że PayPal zwraca kase ze swoich środków a później ściga sprzedawce (zajmuje mu kase jak ma jakąś wpłatę, blokuje mu konto, itp.)

W końcu dostałem swoje pieniądze spowrotem. Po 2 miesiącach.

Wczoraj się zorientowałem, że eBay usunął mu komentarz negatywny, ktory mu wystawiłem (oszukiwał ludzi już wcześniej. można sprawdzić komentarze).

Opisałem tę długą historię żeby pokazać mechanizm ochrony kupujących i jak nieuczciwi ludzie mogą utrudniać życie.
kliop
Posty: 260
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:54

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: kliop »

Mam niemiłe doświadczenie z Panem prowadzącym micromikro z Łodzi. Po uprzednim poproszeniu o naprawę (nie była to reklamacja, od początku chciałem zapłacić za usługę - sytuacja tym bardziej dla mnie dziwna) wysłałem swoją MND8 do micromikro do Łodzi. Nasadka przyszła do Pana na początku marca. Ostatni raz pisemny kontakt z Panem miałem 23 marca, potem ten się urwał - mimo prób przez e-mail, fb, serwis aukcyjny odpowiedzi nie otrzymywałem. 9 maja zaniepokojony zadzwoniłem do Pana, ten odebrał i powiedział, że otrzymam nasadkę następnego dnia. Niestety do dziś jej nie dostałem.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: planapo »

Ja tym czasem doloze swoja historie z ebayem:

- kupilem przedmiot, zanim zaczalem sprawdzac tracking to dostalem zwrot kasy,
- tracking, nie dzialal, gosc (normdroll) zwrocil kase,
sprawe uznalem za zamknieta.

- spytalem go czy moge kupic jeszcze raz, (cena byla dobra), wiec drugi raz kupilem u niego na osobnej aukcji taki sam przedmiot
- nie doszedl
- pytam dlaczego nie doszedl, zeby podal tracking, facet mowi ze przeciez doszedl i jestesmy kwita,
- no jak kwita jak nie doszedl? on myslal ze pierwszy doszedl i ja poprzez druga aukcje place za ten pierwszy zebysmy byli kwita drugiego w ogole nie wyslal,

po otwarciu sporu kilkanascie wiadomosci z roznymi tlumaczeniami, a przede wszystkim brakiem konkretnych odpowiedzi na konkretne pytania. W ktoryms momencie znalazl sie jednak dzialajacy tracking z pierwszej aukcji, z ktorego wynikalo ze przedmiot zostal doreczony - do Moskwy. Po zgloszeniu sprawy do ebaya - zwrocil kase.

-

W sprzecie mikroskopowym nie mialem takich przygod", poza jednym przypadkiem gdzie facet wrzucil czesc luzem do pudla i przyleciala w kawalkach, zwrocil czesc kosztow, ubezpieczenie bylo niemozliwe do wyegzekwowania, a przerzucanie odpowiedzialnosci przez firmy wysylkowe skutecznie spowodowalo przedawnienie sprawy. Wnioski:
- sprawadzc na poczcie/przy odbiorze czy wszystko jest ok,
- zatrzymywac opakowanie badz je udokumentowac.
JohnyM

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: JohnyM »

Nie wiem Panowie/Panie, ja miałem chyba setki różnych transakcji około mikroskopii i NIGDY nie było jakichkolwiek problemów. Piszę to tylko dlatego, że uważam iż nie ma co zrażać potencjalnych nowych pasjonatów do rynku wtórnego, który jest właściwie jedynym sposobem dla wejścia w temat". Teraz w czwartek jadę do ASP w Wawie, na kolejny interes", niedługo się pochwalę

Jednak, z przykrością zauważam, że nie jest to już pierwsza skarga na LoginPiotrusia. Osobiście, pomimo kilku prób zakupu - zero kontaktu, kupiłem gdzie indziej - udało mi się jedynie SPRZEDAĆ część swojego sprzętu.
Awatar użytkownika
planapo
Posty: 5403
Rejestracja: 30 gru 2010, o 15:20

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: planapo »

Piszę to tylko dlatego, że uważam iż nie ma co zrażać potencjalnych nowych pasjonatów do rynku wtórnego
Nic tylko sie podpisac. Jak patrze ile i czego kupilem w ten sposob to wow. Mialem na przestrzeni ~6 lat 1 (slownie: jeden) wątpliwy przypadek, przedmiot doszedl powaznie uszkodzony, jednak sprzedawca zwrocil koszty.
mikrotom
Posty: 89
Rejestracja: 8 mar 2017, o 17:11

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: mikrotom »

JohnyM pisze:Teraz w czwartek jadę do ASP w Wawie, na kolejny interes", niedługo się pochwalę
czekam z niecierpliwością co to takiego
JohnyM

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: JohnyM »

Wkrótce (mam nadzieję) będzie relacja, bo sprzęt jest aktualnie sprawny w 3/4, ale żeby był z niego użytek, to musi być 100%. Był odebrany sprawny, ale nasz spec od transportu był w stanie zrzucić z palety 500kg zapięte pasami.
Także lutowanie / łatanie rur / toczenie / kalibracja, jest wciąż w toku, ale jestem dobrej myśli.
Jest to najbardziej skomplikowana konstrukcja z jaką miałem do tej pory styczność, około 200 kabli, system chłodzący, system pomp próżniowych, konsola sterująca z około setką guzików/gałek/przełączników.
Boguslaw
Posty: 1566
Rejestracja: 4 sty 2010, o 11:50

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: Boguslaw »

Powodzenia, bo to co piszesz to jednak przeraża -)
JohnyM

Re: eBay, Allegro i inne portale - Nieuczciwi Sprzedawcy

Post autor: JohnyM »

Chodzi o SEM. Już chodzi skaner, chodzi detektor SEI i BEI, działa działo elektronowe, jednak system próżniowy nie działa. Czyli teoretycznie najprostsza sprawa w całym urządzeniu. jednak bez próżni w komorze nie mogę odpalić działa.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość