Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

Hah, chciałabym żeby tak było Ale nie wolno zapeszać Ja poważnie zastanawiam się nad konkursem z chemii jeszcze, biologia chyba odpada jednak mimo wszystko, bo moja nauczycielka stwierdziła, że raczej i tak nie uda się nikomu dużo osiągnąć i sama nie wykazuje zbyt dużo inicjatywy a chemiczka mimo że surowa i czasami nieprzyjemna już ma sporą grupę osób (w której jestem) i zamierza chociaż ze 3-4 przygotowywać do konkursu. Rozmawiałam z nią nawet niedawno i stwierdziła, że nie ma się co martwić, bo spokojnie się z materiałem wyrobimy i mam spore szanse Także najważniejsze dla mnie póki co przejść przez szkolny z chemii i później spokojnie będę się przygotowywała
Co do samego egazminu to ja zapisuję się niedługo na korki z rosyjskiego - może się nie liczy, ale pouczyć się go warto. A tak to w grudniu zacznę sobie rozwiązywać testy z poprzednich lat. Póki co mam nadzieję że z konkursem uda mi się coś więcej.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: witamina110 »

Optymistka wielka z tej nauczycielki od bioli.Jakby mi tak nauczycielka powiedziała, to naprzekór poszłabym, no i może udałoby mi się zajść bardzo daleko, a potem bym się z niej śmiała.

My co dwa tygodnie od początku roku rozwiązujemy na 1 takiej dodatkowej lekcji z j.polskiego testy z humana.więc, będzie dobrze. Z matmy też mamy taką lekcję, tyle, że na niej powtarzamy materiał z I i II klasy, ale jak skończymy to bierzemy się za testy.
Awatar użytkownika
Nene
Posty: 231
Rejestracja: 5 wrz 2009, o 12:41

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Nene »

To ja swoją panią od biologii powinnam po rękach całować za to, że robi ze mną ponad program. I to z jej własnej inicjatywy (ja się oczywiście zgodziłam) i teraz mam nadzieję na konkurs kuratoryjny. U nas jest zakres materiału z bioli z gimnazjum całego. Nie będę zapeszać.

A testem siem jeszcze nie przejmuje. Ale wszyscy nauczyciele już straszą. Z jakiego języka będziecie zdawać? Ja z polskiego i niemieckiego.
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: witamina110 »

Ja też się narazie nie przejmuję tym całym egzaminem, ale codziennie w szkole słyszę to.na każdej lekcji musi nauczyciel powiedzieć słowo: egzamin x 50.

Naszczęście moja pani z biologii jest bardzo fajna.

Ja pisze również j. polski , no i j.angielski. )
mrowek
Posty: 41
Rejestracja: 26 lis 2008, o 18:17

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: mrowek »

z polaka zacząłem się uczyć dwa dni przed egzaminem, właściwie to tylko przeczytałem jak się pisze dobry list opowiadanie itd.

z przyrodniczego uczyłem się z 2 tygodnie, też przed egzaminem gdzieś pół godziny-godzina dziennie

i jakbym wiedział, że bez problemu i tak się dostane (jeśli nie w pierwszym naborze to w drugim) to bym wcale nie zajrzał do książki Ale w sumie nie żałuję, nic mi się nie stało przecież od nauki
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: witamina110 »

I oto dowód, że nie trzeba się tak stresować. Mój tata dobrze powiedział, to nie jest egzamin dla najlepszych, to jest dla średnich, on nie jest taki trudny, bo inaczej Ci co mają 3/4 napisaliby na 40 pkta tak to piszą na 65-80, nawet wyżej. )
Oczywiście mówie, ze spokojni mogą być Ci co mają pasek, z innymi może być gorzej jesli chcą się dostać do dobrej szkoły pisząc egz. na 75 pkt, jest to po protu nierealne, trzeba mieć ok. 85, tak sądzę.
My mamy co roku taki test, coś jak egzamin tylko dla naszego poziomu(1 klasa, 2 klasa) no i bez żadnego uczenia miałam bardzo wysokie wyniki. ]
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

witamina110 pisze: My co dwa tygodnie od początku roku rozwiązujemy na 1 takiej dodatkowej lekcji z j.polskiego testy z humana.
Mamy to samo. Ja w sumie rozwiązuję same z czytania ze zrozumieniem. Akurat te, które daje nam nauczycielka, są trudne i wydaje mi się że nie ma sensu ich porównywać z tym, co jest na egzaminie. Bo akurat o to na humanie jestem spokojna - w zamkniętych sądzę, że wyciągnę jak nie 20, to najmniej 18 w zamkniętych, bo są naprawdę łatwe i nawet rozwiązując je w pierwszej klasie z ciekawości miałam maxa. Gorzej z otwartymi, ale myślę, że nie ma się co obawiać i jakoś to będzie
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: witamina110 »

Nam też daje trudniejsze, pisaliśmy takie testy w 1 klasie, to uważam, że były na poziomie tego egzaminu gimn.
A tydzień temu rozwiązywaliśmy test co był w tym roku z humana, zamknięte tak banalne, że 20/20 miałam. Z otwartymi zawsze gorzej. ]
Ludzie, wrzesień dopiero, będę cos powtarzać może w marcu.
Awatar użytkownika
123aleksandra
Posty: 4
Rejestracja: 27 sie 2009, o 20:16

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: 123aleksandra »

Nie wiem jak w dolnośląskim ale u mnie (CK :*) jeżeli chodzi o konkursy to jest różnie. Widze że szizii jest z moich stron to sie troche naprodukuję. Nie wiem gdzie jestes w gimnazjum, ale bez względu na to co odpiszesz nie ma opcji żebyś z taka średnią u nas w mieście nie dostała sie tam gdzie chcesz. To jest po prostu niemożliwe. Więc uspokój się, najważniejsze to umieć się wyluzować
Jeżeli chodzi o konkursy. Osobiście biologii i chemii nawet nie próbowałam, byłam laureatem z angielskiego i dostałam się dokładnie tam gdzie chciałam do IB Bardziej niz o wynik martwiłabym sie na twoim miejscu o wybór szkoły, bo to jest jednak pierwsza ważna decyzja jaka przyjdzie ci podjąć.

Co do materiału na egzaminie: podstawy z połowy działów, jak nie mniej więc nie ma sensu rycie na pamięć całego materiału. Ja nic nie powtarzałam, w ogóle z laureatem w kieszeni poszłam na ten egzamin w sumie bardziej dla rozrywki.
I miałam 87 pkt
Naprawde nie ma co panikować powtarzam że z taką średnią nie ma opcji żebyś się nie dostała tam gdzie chcesz
Ania888
Posty: 34
Rejestracja: 8 paź 2008, o 17:06

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Ania888 »

Mówiąc szczerze ja obudziłam się bardzo późno Jakieś 2 miesiące przed egzaminem zaczęłam sobie uświadamiać że trzeba coś powtórzyć. oczywiście obiecywałam sobie że powtórze wszystko, zaczne od zaraz i co z tego wyszło.? Oczywiście na tydzień przed egzaminemnauka na całego, nerwy, stres itp. ale efekt z hum. 49 pkt, a z mat-przyr. 46. nie jest źle ale mogło być lepiej.
Dlatego moja rada uczyć się systematycznie i niczego co możesz zrobić dziś nie odkładać na jutro.
A ze szkołą , to wcale nie jest tak że ta która ma najlepszą opinię naprawdę taka jest. ja dostałam się do najlepszegoltodobno liceum w mieście. ( a mowia na nie najlepsze bo trzeba do niego ze wszystkich liceów w okolicy najwięcej pkt.) Nie jest jednak , tak jak sobie to wyobrażałam. niby renomowane, elitarne liceum a częsc uczniów dostała się przez znajomości Nie jest az tak źle , ale na pewno nie tak jaką robią sobie reklamę. dlatego radze powaznie zastanowić się nad wyborem szkoły. ( taka moja, mała rada)
Suola
Posty: 367
Rejestracja: 19 lis 2008, o 17:41

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Suola »

Ja także piszę w tym roku egzamin gimn., ale wystartowałam też w olimpiadzie bio. i tutaj pokładam nadzieje - przynajmniej jak narazie
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

123aleksandra pisze:Nie wiem jak w dolnośląskim ale u mnie (CK :*) jeżeli chodzi o konkursy to jest różnie. Widze że szizii jest z moich stron to sie troche naprodukuję. Nie wiem gdzie jestes w gimnazjum, ale bez względu na to co odpiszesz nie ma opcji żebyś z taka średnią u nas w mieście nie dostała sie tam gdzie chcesz. To jest po prostu niemożliwe. Więc uspokój się, najważniejsze to umieć się wyluzować
Jeżeli chodzi o konkursy. Osobiście biologii i chemii nawet nie próbowałam, byłam laureatem z angielskiego i dostałam się dokładnie tam gdzie chciałam do IB Bardziej niz o wynik martwiłabym sie na twoim miejscu o wybór szkoły, bo to jest jednak pierwsza ważna decyzja jaka przyjdzie ci podjąć.

Co do materiału na egzaminie: podstawy z połowy działów, jak nie mniej więc nie ma sensu rycie na pamięć całego materiału. Ja nic nie powtarzałam, w ogóle z laureatem w kieszeni poszłam na ten egzamin w sumie bardziej dla rozrywki.
I miałam 87 pkt
Naprawde nie ma co panikować powtarzam że z taką średnią nie ma opcji żebyś się nie dostała tam gdzie chcesz
Dlatego będę robiła wszystko, żeby tego laureata jakoś zdobyć bo wtedy do jakiegokolwiek liceum bym nie poszła, to mnie przyjmą Gorzej będzie, jeśli się nie uda ale póki co jestem z konkursami w dobrej myśli a martwić będę się ewentualnie później
Awatar użytkownika
paaula
Posty: 1673
Rejestracja: 18 sty 2009, o 21:01

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: paaula »

szizii pisze:
123aleksandra pisze:Nie wiem jak w dolnośląskim ale u mnie (CK :*) jeżeli chodzi o konkursy to jest różnie. Widze że szizii jest z moich stron to sie troche naprodukuję. Nie wiem gdzie jestes w gimnazjum, ale bez względu na to co odpiszesz nie ma opcji żebyś z taka średnią u nas w mieście nie dostała sie tam gdzie chcesz. To jest po prostu niemożliwe. Więc uspokój się, najważniejsze to umieć się wyluzować
Jeżeli chodzi o konkursy. Osobiście biologii i chemii nawet nie próbowałam, byłam laureatem z angielskiego i dostałam się dokładnie tam gdzie chciałam do IB Bardziej niz o wynik martwiłabym sie na twoim miejscu o wybór szkoły, bo to jest jednak pierwsza ważna decyzja jaka przyjdzie ci podjąć.

Co do materiału na egzaminie: podstawy z połowy działów, jak nie mniej więc nie ma sensu rycie na pamięć całego materiału. Ja nic nie powtarzałam, w ogóle z laureatem w kieszeni poszłam na ten egzamin w sumie bardziej dla rozrywki.
I miałam 87 pkt
Naprawde nie ma co panikować powtarzam że z taką średnią nie ma opcji żebyś się nie dostała tam gdzie chcesz
Dlatego będę robiła wszystko, żeby tego laureata jakoś zdobyć bo wtedy do jakiegokolwiek liceum bym nie poszła, to mnie przyjmą Gorzej będzie, jeśli się nie uda ale póki co jestem z konkursami w dobrej myśli a martwić będę się ewentualnie później
A jakie konkursy wybrałaś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości