Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli
Janek

Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Janek » 22 sie 2009, o 18:40

Witam wszystkich uczniów ;)
Swoje pytanie kieruję głównie do uczniów, którzy skończyli już gimnazjum a co za tym idzie napisali egzamin gimnazjalny :)
Za parę dni rozpocznie się rok szkolny, myślę już nad szkołą pogimnazjalną - VIIO LO w Krakowie. Jednak tam przyjmują mniej więcej od 166 (biol.-chem.). Właśnie profilem biologiczno chemicznym jestem bardzo zainteresowany. Mam jednak wątpliwości związane z moją hmm "wiedzą". Tak naprawdę "obudziłem" się dopiero w drugim półroczu w drugiej gimnazjum. I dopiero wtedy zacząłem się uczyć i udało mi się wyciągnąć średnią na 4,5 z której nie jestem bardzo zadowolony mimo iż jest moją najwyższą średnią w całym gimnazjum (wstyd się przyznać ale rok wcześniej miałem nawet 3,84 - coś koło tego). Od następnego roku chciałbym zacząć uczyć się już od pierwszej lekcji. Chciałbym aby moje wyniki egzaminów z części polonistycznej i matematyczno biologicznej nie były niższe niż 80 punktów razem, czyli z każdego egzaminu musiałbym dostać po 40 punktów. W następnym roku postaram się o czerwony pasek, to w sumie nie tak dużo. Czyli dodatkowego 5 punktów. Z biologi będę miał 6 jak w tym roku xd (to mój ulubiony przedmiot więc zawsze nabywanie wiedzy z tej dziedziny jest bardzo dla mnie hmm łatwe oraz przyjemne), chemia - 5, j. polski jeśli nauczycielka będzie miała humor 5 i z angielskiego 5. Co mi da razem około 164 punktów... nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Dlatego mam pytania do uczniów po egzaminie.

Czy w trzeciej gimnazjum mieliście jakieś specjalne powtórki na potrzeby gimnazjum np. w podręcznikach i czy dały one jakiekolwiek hmm efekty ?

Awatar użytkownika
Zielona cytryna

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Zielona cytryna » 22 sie 2009, o 19:20

Ja jestem "właśnie" po egzaminie. I powiem Ci tak: do mat-przyr w ogóle nic nie powtarzałam, bo mnie lenistwo wzięło, podeszłam do niego na zupełnym luzie, i co ? 48 punktów, gdybym powtórzyła wzory byłoby może nawet pełne 50 (!). Z humana miałam maxa (dzięki olimpiadzie, więc testu jako takiego nie pisałam).
Moim zdaniem, aby dobrze napisać te testy należy: się nie bać ich, powtarzać regularnie wzory (broń Boże nie kuć bezmyślnie na pamięć), dzień przed egzaminem dać mózgowi odpocząć i nie myśleć, że od wyników zależy nasze życie.
Ja przez tę moją olimpiadę przez całą trzecią klasę uczyłam się tylko historii, no a teraz jestem w biol-chemie w najlepszym LO w mieście. :?
Jeśli chodzi o powtórki to w moim gimnazjum wszyscy nauczyciele z nami powtarzali te trzy lata, a w części podręczników były nawet jakieś testy, ale nie korzystaliśmy z nich za barzdo.
Moja rada dla Ciebie: ucz się biologii i chemii na max, powtarzaj wzory, ćwicz wypracowania, ale nie przesadzaj, a może skoro tak bardzo lubisz biologię spróbuj sił w olimpiadzie napewno Ci to nie zaszkodzi, a może wiele pomóc, no i POWODZENIA (!)

Janek

Post autor: Janek » 22 sie 2009, o 19:45

Dzięki ;) Właśnie sobie tak parę dni temu myślałem, że przed egzaminem jadę na basen xdd i relaksuje się pływając :D
Odnośnie olimpiady biologicznej, startowałem w tamtym roku.. całą drugą gimnazjum musiałem zakuć w ciągu niecałego miesiąca i gdyby nie ta genetyka byłbym dalej..

Muszę wziąć się głównie do matematyki, powtórzyć wszystkie wzory wraz z ćwiczeniami. Mam nadzieję, że będzie dobrze xd jak nie to się zabije :P

Trix

Post autor: Trix » 22 sie 2009, o 19:46

Ja pisałam egzamin co prawda 3 lata temu, ale to nie ma znaczenia bo się nic nie zmieniło. Więc ze mną było tak ,że "obudziłam się " dopiero po próbnych testach jakoś to było pół roku przed egzaminem. Na półrocze pamiętam miałam średni,ą coś około 4,5 czy 4,3 nie pamiętam , no a z testów po 20 pare pkt. No i to mi dało kopa do pracy. Tzn. nie robiłam absolutnie żadnych powtórek tylko codziennie robiłam jeden test -raz human raz mat-przyr. W szkole pisaliśmy co chwile jakieś charakterystyki i recenzje z pol, więc mi wystarczyło. Ogólnie troche liczyłam zadań z matmy, i uczyłam się gegry bo jej nigdy nie lubiłam i mi się nie chciało a wtedy nie miałam wyjścia. Ale przede wszystkim testy, testy i jeszcze raz testy. Codziennie. Oprócz tego ,że uczyłam się do szkoły to robiłam te testy. Ale też bez przesady z tą nauką, czytałam mnóstwo książek dla relaksu , oglądałam non stop jakieś filmy, spotykałam się ze znajomymi. No i na koniec wyszłam na 5,2 średnią , i 47pkt i 48 pkt z testów.
Janek pisze:Czy w trzeciej gimnazjum mieliście jakieś specjalne powtórki na potrzeby gimnazjum np. w podręcznikach i czy dały one jakiekolwiek hmm efekty ?
to zależy od szkoły czy masz powtórki ja pod koniec miałam troche np. z fizy i matmy ale słabe były , więc i tak trzeba samemu. Rób testy , a powinno wyjść ci tam czego nie umiesz i się doucz po prostu i będzie dobrze.

Janek

Post autor: Janek » 22 sie 2009, o 19:50

Trix ;) Dziękuje za wypowiedź. Podniosło mnie to na duchu :D Nasza szkoła podobno ma jedne z lepszywch wyników.. niestety trzecia gimnazjum co była zepsuła nam wyniki. Narkomani ;/ W każdym bądź razie mamy w soboty jakieś dodatkowe lekcje z nauczycielami i w czasie lekcje powtórki wzorów i ogólnych zasad matematycznych ;)

Z pewnością wezmę słowa Trix do siebie i będe wypełniać testy ;)

Trix

Post autor: Trix » 22 sie 2009, o 19:56

Janek pisze:W każdym bądź razie mamy w soboty jakieś dodatkowe lekcje z nauczycielami i w czasie lekcje powtórki wzorów i ogólnych zasad matematycznych ;)
no to zobacz sobie czy ci to odpowiada , bo może będzie ci się fajnie na tych zajęciach powtarzało materiał, a może będzie na to szkoda czasu. Życze takiej wytrwałości nie tylko przez wrzesień :) ;p

Janek

Post autor: Janek » 22 sie 2009, o 20:27

Z pewnością wytrwam do końca roku ;) Dziękuje ;)
Odnośnie tych zajęć.. na tych zajęciach cały czas rozwiązujemy te testy, powtarzamy materiał i analizujemy tekst np. na polonistycznym

szizii

Post autor: szizii » 31 sie 2009, o 13:01

Ja teraz idę do trzeciej klasy i będę pisała te egzaminy. Muszę przyznać, że strasznie się tego boję, bo po prostu mam wrażenie, że nie zdążę ze wszystkim do kwietnia i nie dam sobie rady. Najbardziej przeraża mnie język obcy, gdyż u mnie obowiązkowy jest rosyjski, a ja cóż... przyznam szczerze, że go nie cierpię i nie umiem. Co prawda teraz niby ma się jeszcze egzamin z języka nie liczyć, ale sądzę że te dobre szkoły i tak będą go wliczały. Chciałabym iść na jakiś konkurs, myślałam nad matematyką ale nie wiem, czy dam sobie radę. Na koniec drugiej klasy miałam średnią 5,75, marzę o profilu bio-chem-fiz w najlepszym liceum w moim mieście ale nie wiem, czy uda mi się to osiągnąć. :roll:

Awatar użytkownika
Zielona cytryna

Post autor: Zielona cytryna » 31 sie 2009, o 15:51

szizii pisze:sądzę że te dobre szkoły i tak będą go wliczały.
Nie będą, w tym roku nie liczyły i w przyszłym też tego nie będą robić. A szkoły z międzynarodową maturą będą (jak zawsze zresztą) przeprowadzać dodatkowe egzaminy. Konkurs to dobry pomysł, ale zastanów się czy nie lepiej by go było zrobić np. z biologii, bo matma jest wg. mnie bardzie ryzykowna (jej się nie można nauczyć, ją trzeba czuć), a poza tym biologia Ci się w LO o tym profilu bardziej przyda.
A tak w ogóle to nie przesadzaj, bo dramatyzujesz (i to bardzo w tym Twoim poście).
No i POWODZENIA :)

szizii

Post autor: szizii » 31 sie 2009, o 16:05

Nie dramatyzuję i nie dziękuję ;) Ja po prostu mam taką głupią cechę, że trudno mi uwierzyć w siebie i na prawdę boję się, że sobie zwyczajnie nie poradzę. :oops:
Na olimpiadę z biologii chętnie bym poszła, gdybym zaczęła się wcześniej przygotowywać. Tymczasem jestem w stu procentach pewna, że się nie wyrobię z przerobieniem materiału z całej trzeciej klasy i powtórzeniem dwóch poprzednich, mając jeszcze część humanistyczną i język obcy na głowie. Dlatego wolę w trzeciej klasie wolę wybrać przedmiot, z którego nie trzeba tyle wkuwać, tylko bardziej rozumieć. Może chemia? Z nią radzę sobie świetnie, raczej póki co odpukać, nie było jakiegoś materiału, którego bym nie rozumiała, w sumie pojąć materiał z trzeciej klasy, powtórzyć dwie poprzednie... z chemią nie byłoby to takie trudne :-D
Nad olimpiadą z biologii pomyślę owszem, ale w liceum - będę miała dużo czasu na przygotowanie.

Awatar użytkownika
Zielona cytryna

Post autor: Zielona cytryna » 31 sie 2009, o 19:31

tylko spokojnie :) Dasz radę :) Ja w tamtym roku zrobiłam olimpiadę (co prawda z historii) i zdążyłam powtórzyć do pozostałych 2 egzaminów,a nigdy nie miałam 5,75, tylko nerwy na wodzy! :)

szizii

Post autor: szizii » 31 sie 2009, o 19:49

Nerwy najgorsze :) Myślę, że będzie dobrze, dużo ludzi ma te egzaminy delikatnie mówiąc gdzieś, a i tak dostają się do nawet dobrych szkół :)
Przeglądałam terminarz i tematy do olimpiady biologicznej w świętokrzyskiem. Pierwszy etap dopiero w grudniu. Myślę, że dam radę się nauczyć :) A jak nie, to trudno - przecież na tym świat się nie kończy :)

Awatar użytkownika
witamina110

Post autor: witamina110 » 13 wrz 2009, o 13:19

Ja zbytnio się nie denerwuję. :P
Trzeba się wyluzować, testy nie są takie trudne, w końcu to tylko gimnazjum. Wciąż liczę na konkurs z biologii, może się uda.
Ty masz I etap w grudniu? Ja mam w październiku, a drugi już w listopadzie...i nadal wierzę, że zdąże się nauczyć, w dodatku nie tylko biologii, ale również geografii, chemii(tak wymagają w dolnośląskim na I, II etap, dopiero w finale można sobie wybrać...bez sensu). Jeśli chodzi o język, nie jest liczony, a poza tym...ten test to jakaś pomyłka, absolutnie nie poziom gimanzjum, raczej podstawówki...ale to dobrze dla nas. :P:D
Z taką średnią(5,75) to...chyba nie uzyskałaś jej za darmo, egzaminy dla Ciebie to pestka. ;d Ja miałam...5,6.

Pewnie po egzaminach napiszemy, że miałyśmy 100/100. xd Albo najlepiej, że udało się uzyskać laureta.
:)

ODPOWIEDZ