Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Janek »

Witam wszystkich uczniów
Swoje pytanie kieruję głównie do uczniów, którzy skończyli już gimnazjum a co za tym idzie napisali egzamin gimnazjalny
Za parę dni rozpocznie się rok szkolny, myślę już nad szkołą pogimnazjalną - VIIO LO w Krakowie. Jednak tam przyjmują mniej więcej od 166 (biol.-chem.). Właśnie profilem biologiczno chemicznym jestem bardzo zainteresowany. Mam jednak wątpliwości związane z moją hmm wiedzą". Tak naprawdę obudziłem się dopiero w drugim półroczu w drugiej gimnazjum. I dopiero wtedy zacząłem się uczyć i udało mi się wyciągnąć średnią na 4,5 z której nie jestem bardzo zadowolony mimo iż jest moją najwyższą średnią w całym gimnazjum (wstyd się przyznać ale rok wcześniej miałem nawet 3,84 - coś koło tego). Od następnego roku chciałbym zacząć uczyć się już od pierwszej lekcji. Chciałbym aby moje wyniki egzaminów z części polonistycznej i matematyczno biologicznej nie były niższe niż 80 punktów razem, czyli z każdego egzaminu musiałbym dostać po 40 punktów. W następnym roku postaram się o czerwony pasek, to w sumie nie tak dużo. Czyli dodatkowego 5 punktów. Z biologi będę miał 6 jak w tym roku xd (to mój ulubiony przedmiot więc zawsze nabywanie wiedzy z tej dziedziny jest bardzo dla mnie hmm łatwe oraz przyjemne), chemia - 5, j. polski jeśli nauczycielka będzie miała humor 5 i z angielskiego 5. Co mi da razem około 164 punktów. nie wiem co z tym wszystkim zrobić. Dlatego mam pytania do uczniów po egzaminie.

Czy w trzeciej gimnazjum mieliście jakieś specjalne powtórki na potrzeby gimnazjum np. w podręcznikach i czy dały one jakiekolwiek hmm efekty ?
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Zielona cytryna »

Ja jestem właśnie po egzaminie. I powiem Ci tak: do mat-przyr w ogóle nic nie powtarzałam, bo mnie lenistwo wzięło, podeszłam do niego na zupełnym luzie, i co ? 48 punktów, gdybym powtórzyła wzory byłoby może nawet pełne 50 (!). Z humana miałam maxa (dzięki olimpiadzie, więc testu jako takiego nie pisałam).
Moim zdaniem, aby dobrze napisać te testy należy: się nie bać ich, powtarzać regularnie wzory (broń Boże nie kuć bezmyślnie na pamięć), dzień przed egzaminem dać mózgowi odpocząć i nie myśleć, że od wyników zależy nasze życie.
Ja przez tę moją olimpiadę przez całą trzecią klasę uczyłam się tylko historii, no a teraz jestem w biol-chemie w najlepszym LO w mieście.
Jeśli chodzi o powtórki to w moim gimnazjum wszyscy nauczyciele z nami powtarzali te trzy lata, a w części podręczników były nawet jakieś testy, ale nie korzystaliśmy z nich za barzdo.
Moja rada dla Ciebie: ucz się biologii i chemii na max, powtarzaj wzory, ćwicz wypracowania, ale nie przesadzaj, a może skoro tak bardzo lubisz biologię spróbuj sił w olimpiadzie napewno Ci to nie zaszkodzi, a może wiele pomóc, no i POWODZENIA (!)
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Janek »

Dzięki Właśnie sobie tak parę dni temu myślałem, że przed egzaminem jadę na basen xdd i relaksuje się pływając
Odnośnie olimpiady biologicznej, startowałem w tamtym roku całą drugą gimnazjum musiałem zakuć w ciągu niecałego miesiąca i gdyby nie ta genetyka byłbym dalej

Muszę wziąć się głównie do matematyki, powtórzyć wszystkie wzory wraz z ćwiczeniami. Mam nadzieję, że będzie dobrze xd jak nie to się zabije
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Trix »

Ja pisałam egzamin co prawda 3 lata temu, ale to nie ma znaczenia bo się nic nie zmieniło. Więc ze mną było tak ,że obudziłam się dopiero po próbnych testach jakoś to było pół roku przed egzaminem. Na półrocze pamiętam miałam średni,ą coś około 4,5 czy 4,3 nie pamiętam , no a z testów po 20 pare pkt. No i to mi dało kopa do pracy. Tzn. nie robiłam absolutnie żadnych powtórek tylko codziennie robiłam jeden test -raz human raz mat-przyr. W szkole pisaliśmy co chwile jakieś charakterystyki i recenzje z pol, więc mi wystarczyło. Ogólnie troche liczyłam zadań z matmy, i uczyłam się gegry bo jej nigdy nie lubiłam i mi się nie chciało a wtedy nie miałam wyjścia. Ale przede wszystkim testy, testy i jeszcze raz testy. Codziennie. Oprócz tego ,że uczyłam się do szkoły to robiłam te testy. Ale też bez przesady z tą nauką, czytałam mnóstwo książek dla relaksu , oglądałam non stop jakieś filmy, spotykałam się ze znajomymi. No i na koniec wyszłam na 5,2 średnią , i 47pkt i 48 pkt z testów.
Janek pisze:Czy w trzeciej gimnazjum mieliście jakieś specjalne powtórki na potrzeby gimnazjum np. w podręcznikach i czy dały one jakiekolwiek hmm efekty ?
to zależy od szkoły czy masz powtórki ja pod koniec miałam troche np. z fizy i matmy ale słabe były , więc i tak trzeba samemu. Rób testy , a powinno wyjść ci tam czego nie umiesz i się doucz po prostu i będzie dobrze.
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Janek »

Trix Dziękuje za wypowiedź. Podniosło mnie to na duchu Nasza szkoła podobno ma jedne z lepszywch wyników niestety trzecia gimnazjum co była zepsuła nam wyniki. Narkomani / W każdym bądź razie mamy w soboty jakieś dodatkowe lekcje z nauczycielami i w czasie lekcje powtórki wzorów i ogólnych zasad matematycznych

Z pewnością wezmę słowa Trix do siebie i będe wypełniać testy
Trix
Posty: 95
Rejestracja: 27 maja 2009, o 07:35

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Trix »

Janek pisze:W każdym bądź razie mamy w soboty jakieś dodatkowe lekcje z nauczycielami i w czasie lekcje powtórki wzorów i ogólnych zasad matematycznych
no to zobacz sobie czy ci to odpowiada , bo może będzie ci się fajnie na tych zajęciach powtarzało materiał, a może będzie na to szkoda czasu. Życze takiej wytrwałości nie tylko przez wrzesień
Janek
Posty: 59
Rejestracja: 5 gru 2008, o 17:35

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Janek »

Z pewnością wytrwam do końca roku Dziękuje
Odnośnie tych zajęć na tych zajęciach cały czas rozwiązujemy te testy, powtarzamy materiał i analizujemy tekst np. na polonistycznym
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

Ja teraz idę do trzeciej klasy i będę pisała te egzaminy. Muszę przyznać, że strasznie się tego boję, bo po prostu mam wrażenie, że nie zdążę ze wszystkim do kwietnia i nie dam sobie rady. Najbardziej przeraża mnie język obcy, gdyż u mnie obowiązkowy jest rosyjski, a ja cóż. przyznam szczerze, że go nie cierpię i nie umiem. Co prawda teraz niby ma się jeszcze egzamin z języka nie liczyć, ale sądzę że te dobre szkoły i tak będą go wliczały. Chciałabym iść na jakiś konkurs, myślałam nad matematyką ale nie wiem, czy dam sobie radę. Na koniec drugiej klasy miałam średnią 5,75, marzę o profilu bio-chem-fiz w najlepszym liceum w moim mieście ale nie wiem, czy uda mi się to osiągnąć.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Zielona cytryna »

szizii pisze:sądzę że te dobre szkoły i tak będą go wliczały.
Nie będą, w tym roku nie liczyły i w przyszłym też tego nie będą robić. A szkoły z międzynarodową maturą będą (jak zawsze zresztą) przeprowadzać dodatkowe egzaminy. Konkurs to dobry pomysł, ale zastanów się czy nie lepiej by go było zrobić np. z biologii, bo matma jest wg. mnie bardzie ryzykowna (jej się nie można nauczyć, ją trzeba czuć), a poza tym biologia Ci się w LO o tym profilu bardziej przyda.
A tak w ogóle to nie przesadzaj, bo dramatyzujesz (i to bardzo w tym Twoim poście).
No i POWODZENIA
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

Nie dramatyzuję i nie dziękuję Ja po prostu mam taką głupią cechę, że trudno mi uwierzyć w siebie i na prawdę boję się, że sobie zwyczajnie nie poradzę.
Na olimpiadę z biologii chętnie bym poszła, gdybym zaczęła się wcześniej przygotowywać. Tymczasem jestem w stu procentach pewna, że się nie wyrobię z przerobieniem materiału z całej trzeciej klasy i powtórzeniem dwóch poprzednich, mając jeszcze część humanistyczną i język obcy na głowie. Dlatego wolę w trzeciej klasie wolę wybrać przedmiot, z którego nie trzeba tyle wkuwać, tylko bardziej rozumieć. Może chemia? Z nią radzę sobie świetnie, raczej póki co odpukać, nie było jakiegoś materiału, którego bym nie rozumiała, w sumie pojąć materiał z trzeciej klasy, powtórzyć dwie poprzednie. z chemią nie byłoby to takie trudne
Nad olimpiadą z biologii pomyślę owszem, ale w liceum - będę miała dużo czasu na przygotowanie.
Awatar użytkownika
Zielona cytryna
Posty: 364
Rejestracja: 20 sie 2009, o 12:05

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: Zielona cytryna »

tylko spokojnie Dasz radę Ja w tamtym roku zrobiłam olimpiadę (co prawda z historii) i zdążyłam powtórzyć do pozostałych 2 egzaminów,a nigdy nie miałam 5,75, tylko nerwy na wodzy!
szizii
Posty: 170
Rejestracja: 17 sie 2009, o 12:30

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: szizii »

Nerwy najgorsze Myślę, że będzie dobrze, dużo ludzi ma te egzaminy delikatnie mówiąc gdzieś, a i tak dostają się do nawet dobrych szkół
Przeglądałam terminarz i tematy do olimpiady biologicznej w świętokrzyskiem. Pierwszy etap dopiero w grudniu. Myślę, że dam radę się nauczyć A jak nie, to trudno - przecież na tym świat się nie kończy
Awatar użytkownika
witamina110
Posty: 648
Rejestracja: 24 mar 2009, o 11:47

Re: Egzamin gimnazjalny 2009/2010r. - przygotowania w szkole.

Post autor: witamina110 »

Ja zbytnio się nie denerwuję.
Trzeba się wyluzować, testy nie są takie trudne, w końcu to tylko gimnazjum. Wciąż liczę na konkurs z biologii, może się uda.
Ty masz I etap w grudniu? Ja mam w październiku, a drugi już w listopadzie.i nadal wierzę, że zdąże się nauczyć, w dodatku nie tylko biologii, ale również geografii, chemii(tak wymagają w dolnośląskim na I, II etap, dopiero w finale można sobie wybrać.bez sensu). Jeśli chodzi o język, nie jest liczony, a poza tym.ten test to jakaś pomyłka, absolutnie nie poziom gimanzjum, raczej podstawówki.ale to dobrze dla nas. :D
Z taką średnią(5,75) to.chyba nie uzyskałaś jej za darmo, egzaminy dla Ciebie to pestka. d Ja miałam.5,6.

Pewnie po egzaminach napiszemy, że miałyśmy 100/100. xd Albo najlepiej, że udało się uzyskać laureta.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości