Egzamin gimnazjalny 2013

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli. Wykaz niezbędnych materiałów pprzygotowujących do egzaminów gimnazjalnych.
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Izaaa »

Tutaj piszemy wszystko co jest zwiazane z egzaminem i to nie tylko z biologii
Teraz jestem w 3 klasie gimnazjum i troche obawiam sie tych egzaminow szczególnie, że teraz są zmienione Jak najlepiej sie na nie przygotować ?
Awatar użytkownika
nietzsche
Posty: 12
Rejestracja: 28 sie 2012, o 16:29

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: nietzsche »

Oprócz tego co zwykle to od tego roku weszła genetyka,więc nie można tego przespać.Rób egzaminy z poprzednich lat.
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: introwera »

Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.
Lee-Loo
Posty: 31
Rejestracja: 9 lip 2012, o 08:27

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Lee-Loo »

Wiecie co najlepiej zrobić?Zapisać się na wszystkie możliwe zajęcia dodatkowe,ja tak zrobiłam, dodałam systematyczną naukę w trzeciej klasie,bo na pierwszą i drugą w której to nie robiłam niemal nic wpływu nie miałam i poszło mi wystarczająco, by dostać się do dobrego liceum i pamiętajcie że czerwony pasek dodaje punkty.Dobrze też zdeklarować udział w olimpiadzie przedmiotowej to motywuje do nauki.I wiecie co?Ten cały test gimnazjalny jest zupełnie zbędny i zalatuje paranoją to są lata w których powinniście mieć jeszcze luz,a nie martwić się o procenty na papierku.Co do repetytoriów w czasach mojego egzaminu(rok temu )to nie wiedziano o ich istnieniu, zbijają na was kasę,mała matura.pożal się boże.
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Izaaa »

introwera pisze:Najlepiej właśnie robić zadania. Dobrze jest kupić sobie jakąś niedrogą książkę, gdzie są zadania do biologii, chemii, fizyki i geografii razem. Ja kupiłam taką za 15 zł i jestem bardzo zadowolona.
A możesz mi napisać jak nazywa się ta książka ? Proszę
introwera
Posty: 52
Rejestracja: 29 sie 2012, o 19:13

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: introwera »

Jest to zbiór zadań z biologii, chemii, geografii, fizyki-wszystkiego po trochu, ale wszystko, co potrzebne do egzaminu jest.
Awatar użytkownika
Izaaa
Posty: 103
Rejestracja: 29 sie 2012, o 13:18

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Izaaa »

introwera,
Dziękuje
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Ath »

mam ten zbiór z seneki, u nas w szkole sprzedawali go za 8zł i bardzo się przydaje. nawet się tak trafiło, że dwóch nauczycieli nie ogarnęło, że każdy ten zbiór ma i na egzamin po drugiej klasie dali pytania z niego. miałam szczęście, bo były akurat te, które zdążyłam przerobić. nie jest drogi a dosyć dobry, polecam.
Kropciana

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Kropciana »

Mam ten sam zbiór zadań i naprawdę się przydaje. Zaznaczałam sobie pytania na które nie znałam odpowiedzi i na podstawie tego wyciągałam wnioski, czego jeszcze nie umiem ).

Akurat z biologią i geografią powinnam sobie poradzić, gorzej z chemią i fizyką, ale wierzę, że te wzory i reakcje idzie wykuć. Macie może jakieś książki z zadaniami egzaminacyjnymi do matmy? No i jak przygotować się do polskiego :c
Awatar użytkownika
Ath
Posty: 92
Rejestracja: 1 lis 2010, o 07:58

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Ath »

No i jak przygotować się do polskiego :c
jeżeli czytasz lektury to przeczytaj sobie ich streszczenia, jeżeli jakiejś nie przeczytałaś, a należy ona do obowiązkowych (w internecie jest spis), to przynajmniej warto przeczytać szczegółowe streszczenie, a najlepiej całą lekturę, no ale wiadomo, na to za bardzo czasu nie ma. imo tyle wystarczy, reszta jest raczej na czytanie ze zrozumieniem i myślenie.

polski jest prosty, najgorsza jest historia c
Kropciana

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: Kropciana »

Do lektur się przygotuje, to wiadomo, bo wszyscy o tym trąbią. Tyle czy powtórzyć coś jeszcze :P

Do historii uczę się w miarę regularnie, mam nadzieję, że nie będzie z tym problemu :D.
roza

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: roza »

Znacie może jakaś dobrą książkę z zadaniami egzaminacyjnymi z historii ? Bo mam już 2 z Seneki.Z przedmiotów przyrodniczych i z matmy i jestem bardzo zadowolona.
Awatar użytkownika
aquite
Posty: 108
Rejestracja: 4 paź 2012, o 16:25

Re: Egzamin gimnazjalny 2013

Post autor: aquite »

Seneka jest bardzo fajna, jeśli chodzi tylko o biologię to również fajne ćwiczenia, które dobrze przygotowują *przynajmniej ja mam takie wrażenie* to pomarańczowe Testy z biologii z Talesa. Co do chemii, pani, z którą mam zajęcia w laboratorium powiedziała, że są bardzo fajne zeszyty ucznia/ćwiczenia (nie pamiętam dokładnie) z Nowej Ery, bo my na lekcjach w szkole pracujemy tylko na podręczniku, więc powiedziała, że te ćwiczenia są dobrym dodatkiem.

Co do chemii ktoś wyżej napisał, że reakcje musi wykuć. Jak on chce wykuwać reakcje z trzech lat uczenia się chemii w gimnazjum to życzę mu powodzenia. Nad chemią i otrzymywaniem różnych związków itp. po prostu trzeba usiąść i logicznie pomyśleć. Mam osoby w klasie, które reakcji, doświadczeń uczą się na ZZZ [zdać, zakuć, zapomnieć], powiem szczerze - słabe wyjście.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość