egzamin gimnazjalny

Aktualne i archiwalne informacje dotyczące egzaminów gimnazjalnych, opinie uczniów i nauczycieli
Dreama

Re: egzamin gimnazjalny

Post autor: Dreama » 9 lip 2012, o 15:13

-3b-, nie trudno poszukać :P

Zależy jaki podręcznik.
Jeśli Operon to:
Seria Odkrywamy na nowo
spis treści (bo chyba o to ci chodzi?):
zakres podstawowy, chemia - tutaj
zakres rozszerzony, chemia - tutaj

Prezentacje podręczników (jeśli ktoś jeszcze nie widział):
Chemia Operon: podstawa, rozszerzenie

Dreama

Post autor: Dreama » 9 lip 2012, o 15:36

A tak w ogóle to z książek jakiego wydawnictwa będziecie korzystać z biologii i chemii?
Z Operonu? :)

-3b-

Post autor: -3b- » 9 lip 2012, o 20:57

ja nie wiem z jakich książek będę korzystać :o muszę się wybrać do LO i sprawdzić :b !! tak się pytam bo chciałam się już uczyć ! 0_* ja w gimnazjum również uczyłam się z Nowej Ery, jak dla mnie to dobre wydawnictwo.
(O.o)

RedHeart

Post autor: RedHeart » 9 lip 2012, o 22:56

U mnie biologia i fizyka z Nowej Ery. Za to chemia- WSiP :)

Awatar użytkownika
Calvino

Post autor: Calvino » 10 lip 2012, o 07:42

Ja dowiem się dopiero w piątek po zebraniu z rodzicami jakie mam podręczniki.

A mam pytanie.Wy jesteście na biol-chemach czy biol-chem fiz.
Bo ja na biol-chem i zastanawiam się czy to dobry wybór. :twisted:

Dreama

Post autor: Dreama » 10 lip 2012, o 09:59

Krebse pisze:Ja dowiem się dopiero w piątek po zebraniu z rodzicami jakie mam podręczniki.
Ja właśnie nie wiem, jakie podręczniki będę mieć... :twisted:
W szkole dowiedziałam się, że dopiero we wrześniu nauczyciele nam powiedzą. Dziwne trochę :/
A chciałam już sobie w wakacje poprzeglądać, a tu nic z tego...
Krebse pisze:A mam pytanie.Wy jesteście na biol-chemach czy biol-chem fiz.
Bo ja na biol-chem i zastanawiam się czy to dobry wybór. :twisted:
Jestem na biol-chemie. Czyli od drugiej klasy nie będę mieć fizyki. Ale za to mamy mieć lekcje (obowiązkowe) z 'podstaw biofizyki'. Hmm... Nie wiem na czym polega biofizyka i co my będziemy przerabiać.
Ja tam nie wiem czy biol-chem-fiz dla ciebie był dobrym wyborem, bo jeszcze nie znamy wymogów na uczelnie.

A wy będziecie uczęszczać na łacinę? W moim liceum są takie zajęcia dodatkowe. Mnie się to jakoś nie widzi, ponieważ na studiach mają znieść łacinę, prawda? :)

Awatar użytkownika
Calvino

Post autor: Calvino » 10 lip 2012, o 11:37

Amfetamina, No właśnie jak my będziemy zdawać mature to z np.fizyki nie będzie można zdawać matury na podstawie.Na podstawie matury będzie można zdawać tylko z matematyki polskiego i jezyka obcego.Więc fizyke albo całkowicie zniosą albo dadzą na rozszerzeniu.Zobaczymy.No i ja też po 1 klasie nie będe miał fizyki.

-3b-

Post autor: -3b- » 10 lip 2012, o 11:44

Krebse, ja jestem na profilu biologia-chemia. z tego co się orientuję to na niektórych uczelniach biorą pod uwagę przy rekrutacji fizykę, więc raczej się przeniosę na profil biologia-chemia-fizyka :b nie wiem jak ty ale ja nie jestem za dobra z fizyki, ale zawsze można spróbować zdawać ją na maturze :)

co do łaciny, u mnie w szkole jest to język uzupełniający z terminologią medyczną. może i fajnie że będę się uczyć łaciny mimo iż z uczelni mają znieść tak ja już wcześniej napisano :yahoo:
(O.o)

Awatar użytkownika
Calvino

Post autor: Calvino » 10 lip 2012, o 12:00

-3b-, Ja raczej się nie przeniose na biol-chem-fiz ponieważ wole się przygotować lepiej z dwóch przedmiotów niż słabo z 3.

-3b-

Post autor: -3b- » 10 lip 2012, o 12:10

tyle osób zdaje na maturze biologie , chemie oraz fizykę i są bardzo dobrze przygotowani. :P jak się uczeń systematycznie uczy to sobie poradzi z 3 przedmiotami :b ja wole zdawać fizykę a potem mieć większy wybór uczelni !!!!
(O.o)

Dreama

Post autor: Dreama » 10 lip 2012, o 12:18

-3b-, a ja tam pójdę najpewniej na ŚUM, bo mam najbliżej. Fizyka nie będzie mi potrzebna.
O ile w ogóle się tam dostanę xD

[ Post wyslany z urzadzenia mobilnego (komorka, tablet) ] Obrazek

RedHeart

Post autor: RedHeart » 10 lip 2012, o 21:11

Ja również na biol-chem-fiz, aczkolwiek, dla osób niezainteresowanych nauką fizyki na poziomie rozszerzonym jest możliwość wyboru między tym właśnie przedmiotem, a biofizyką.
Co do zniesienia łąciny z uczelni medycznych, to dla mnie totalny bezsens... i dodatkowy problem, dla starszych od nas pokoleń.

RedHeart

Post autor: RedHeart » 10 lip 2012, o 21:33

I -Dominez-, w stu procentach się z Tobą zgadzam co do trzech rozszerzonych przedmiotów. Szczególnie, że uczelnie, które odeszły od fizyki przy rekrutacji, znów rozważają jej przywrocenie, gdyż jak sami pewnie wiecie- na medycynę jest mnóstwo kandydatów.
I- oczywiście- dwa przedmioty rozszerzone zdać łatwiej. Natomiast z trzema, trzeba się już troszkę pogimnastykować w liceum i na samej maturze. Zapewne zredukuje to nieco listę chętnych..

ODPOWIEDZ