Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Savok »

anio&#x142ek pisze:Rownie dobrze moze ktos nie zdac podstawowej,
No bez przesady, trzeba byc kretynem albo sie nie uczyc totalnie. Biorac pod uwage ile osob potrafi to oblac, to stawiam na to drugie.

Chociaz sam pewnie nie napisalbym najlepiej wypracowania sprawdzanego z klucza.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Anielica88 »

Savok pisze:No bez przesady, trzeba byc kretynem albo sie nie uczyc totalnie. Biorac pod uwage ile osob potrafi to oblac, to stawiam na to drugie.
przykro moj drogi ale w tym przypadku debilowaty jets klucz odpowiedzi ktory dziala na niekorzysc ucznia zdajacego egzamin. Za zle dobrane słownictwo wyrazajace dobra odpowiedz na pytanie nie dostaje sie punktu:D Przekonalam sie o tym ososbiscie wiec lepiej spojrz na to z perspektywy jaka byla stara matura a jaka nowa:d osobiscie zazdroszcze
pozdrawiam
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Savok »

Dlatego tez napisalem, ze pewnie sam bym nie napisal wypracowania z kluczem.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Anielica88 »

Savok pisze: trzeba byc kretynem albo sie nie uczyc totalnie
to stiwerdzenie jest w takim razie zupelnie nie miejscu
pozdrawiam
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: tin »

Klucz jest deb*lny nie tylko dla polskiego. Np w chemii punkty były bodajże w dwóch zadaniach za wzór,a co kiedy z proporcji liczysz
A o biologii to nie wspomne, bo klucz był tak skonstruowany że zależało od sprawdzajacego czy za dobra odpowiedź zaliczył punkt(bo co do kropki ciężko trafić z wnioskiem). Moje koleżanki sie o tym przekonały i po odwołaniu zyskały sporo punktów. Ale cóż im po tym jak sie juz nie dostały.
Nie wspominając o słynnym chłopcu, któremu po odwołaniu dodali 60% , bo nie przeniósł odpowiedzi na kartę z tyłu.
Paranoja. I gdzie tu sprawiedliwe matury
Awatar użytkownika
Savok
Posty: 2903
Rejestracja: 15 gru 2006, o 21:46

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Savok »

A podobno liceum i matura maja uczyc samodzielnego myslenia.hyh.
Ciekawe jakby wypadli tworcy tej matury gdyby sami do niej podchodzili
Awatar użytkownika
tin
Posty: 1491
Rejestracja: 18 lip 2006, o 15:29

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: tin »

Profesor wykładajacy fizykę na AGH(nazwiska nie pamietam), na rozwiazanie zeszłorocznej matury potrzebował określonego regulaminowo czasu(co do minuty). I wg. kluczaprofesora popełnił 1 błąd. Wniosek z tego taki, że w maju będzie ciężko.
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Anielica88 »

Savok pisze:ekawe jakby wypadli tworcy tej matury gdyby sami do niej podchodzili
sama sie nad tym zastanawialam:d sadze ze nie rozwiazali by matury jelsi by sprawdzajacy trzymal sie sciesle swojego klucza:d
tin pisze:A o biologii to nie wspomne, bo klucz był tak skonstruowany że zależało od sprawdzajacego czy za dobra odpowiedź zaliczył punkt(bo co do kropki ciężko trafić z wnioskiem).
dokladnie to samo uslyszalam od swojego nauczyciela z bilogii.Powiedzial ze wszytsko zalezy od sprawdzajacego, wkoncu kazdy ma swoje racje, bezsensu ,juz odchodzac od tematu nauczyciele z historii podaja rozne daty sadzac ze maja racje, wlasnie tak jest z niektorymi sprawdzajacymi:d a klucz jest bardzo debilny:d coz:dltbezradny
ecco
Posty: 9
Rejestracja: 26 lut 2007, o 19:42

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: ecco »

Nie wiedziałam w jakim topicu umieścić swoje pytanie, więc postanowiłam tutaj

A jak to będzie w przyszłym roku, tzn jeśli będę chciała pisać poziom rozszerzony to najpierw będę musiała pisać podstawę a dopiero potem rozszerzenie? Czy będzie tak jak w tym roku, że tylko wybrany poziom, np. rozsz?
Awatar użytkownika
Medycyna Lwów
Posty: 5874
Rejestracja: 14 sty 2007, o 20:23

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Medycyna Lwów »

Będzie tak samo i chyba dobrze, ale nie bedize już giertychowskiej amnestii i coś słyusząłem ze nie będzie mzona zdawać WOSu na maturze, ale nie wiem czy to jest pewne i od kiedy.
Awatar użytkownika
dawidw
Posty: 797
Rejestracja: 10 mar 2007, o 17:39

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: dawidw »

Kaamil pisze:coś słyusząłem ze nie będzie mzona zdawać WOSu na maturze,
nic mi o tym nie wiadomo, ale do tej pory jak chciales isc np. na prawo, musiales zdac na rozsz. historie i wlasnie WOS. Jezeli by bylo jak piszesz, to ciekawe co zamiast wosu by dali moze liczyliby polaka na rozsz?
paol
Posty: 101
Rejestracja: 23 mar 2007, o 21:29

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: paol »

Może Kaamil ma na myśli, że nie będzie można WOSu zdawać w obowiązku? O tym też słyszałam, ale jeszcze przed tegoroczną maturą.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości