Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Pomoc w przygotowaniu do matury ze wszystkich przedmiotów i zakresów. Najnowsze arkusze i klucze do matur. Wzajemna pomoc w nauce.
Misiek

Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Misiek »

Ministerstwo Edukacji Narodowej opracowało zasady oceniania wiedzy maturzystów, forujące tych, którzy zdawali egzamin dojrzałości w 2006 roku – twierdzą naukowcy z Politechniki Poznańskiej. Absolwent z 2007 roku, nawet jeśli uzyska więcej punktów na egzaminie, będzie miał mniejsze szanse na dostanie się na studia.

W maju tego roku abiturienci zdawali egzamin na poziomie podstawowym, a ci którzy chcieli zmierzyć się z wyższymi wymaganiami, mogli dodatkowo zdawać egzamin na poziomie rozszerzonym. Uzyskane punkty były sumowane. W roku 2007 maturzyści muszą wybrać – albo poziom podstawowy, albo rozszerzony, będą więc mieli punkty z tylko jednego egzaminu. Wyniki obu matur będą musiały być ze sobą porównane. W tym celu MEN ustalił przelicznik (wzory matematyczne przedstawione w tabelach).

– Przeanalizowaliśmy wyniki uzyskane na egzaminach z matematyki i fizyki przez maturzystów startujących na informatykę. Okazało się, że przy zastosowaniu przelicznika MEN tracą na tym uczniowie, którzy zdawać będą egzamin dojrzałości w 2007 roku – mówi prof. Jerzy Nawrocki. – Ci, którzy zdawali maturę w 2006 roku, uzyskają większe szanse. W końcowym rozrachunku będą bowiem mieli więcej punktów od maturzystów z 2007 roku, którzy tak samo zdali egzamin.
źródło: glos.com
Maturzysta

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Maturzysta »

Co roku pokrzywdzeni są maturzyści :(
W takim kraju zyjemy.
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Asia:) »

hmm. ale jak to? jaki przelicznik?
na wszystkie uczelnie czy tylko na jakieś wybrane? o co chodzi? bo ja nie rozumiem
Andrula

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Andrula »

Jak zdawałaś maturę w 2006 to masz większe szansze niŻ ludzie z maturą 2007. Dotyczy to chyba wszystkich przedmiotów z matury 2006.
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Guru »

Asia:) pisze:hmm. ale jak to? jaki przelicznik?
na wszystkie uczelnie czy tylko na jakieś wybrane? o co chodzi? bo ja nie rozumiem
obowiazujacy przlicznik, w tym roku wybierasz czy zdajesz podstawowa czy rozszerzona mature, i jesli zdajesz rozszerzona to wg tabeli przeliczaja ci ilosc punktow na podstawowy. jesli z rzoszerzonej biologii zdalas np na 30pkt to rpzelicza ci ze z podstawowej masz 40pkt, a jesli zdalas na 60 to ze masz 66 na podstawowej.
Awatar użytkownika
Anex
Posty: 679
Rejestracja: 25 paź 2006, o 18:24

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Anex »

Przelicznik jest niesprawiedliwy, a rozszerzenie jest połączone z podstawą i uczelnie się zastanawiają czy nie wrócić do egzaminów, bo jest za mało tych pytań z podstawy i nie sprawdza całej wiedzy, ale przecież wiadomo, że rozszerzenie to podstawa i coś ponad czyli nie można umieć samego rozszerzenia bez podstaw
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Guru »

Więcej tutaj: Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej z dnia 8 września 2006 r. zmieniające rozporządzenie w sprawie warunków i sposobu oceniania, klasyfikowania i promowania uczniów i słuchaczy oraz przeprowadzania sprawdzianów i egzaminów w szkołach publicznych. (Dz.U. z 2006r. Nr 164, poz. 1154)
Asia:)
Posty: 96
Rejestracja: 26 wrz 2006, o 18:07

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Asia:) »

Guru pisze:
Asia:) pisze:hmm. ale jak to? jaki przelicznik?
na wszystkie uczelnie czy tylko na jakieś wybrane? o co chodzi? bo ja nie rozumiem
obowiazujacy przlicznik, w tym roku wybierasz czy zdajesz podstawowa czy rozszerzona mature, i jesli zdajesz rozszerzona to wg tabeli przeliczaja ci ilosc punktow na podstawowy. jesli z rzoszerzonej biologii zdalas np na 30pkt to rpzelicza ci ze z podstawowej masz 40pkt, a jesli zdalas na 60 to ze masz 66 na podstawowej.
nie, no dobrze - ten przelicznik znam i wiem o co chodzi
tylko nie wiem jakie to ma odniesienie do zeszłorocznych maturzystów i dlaczego oni mają mieć łatwiej?
a poza tym to i tak nie wiadomo jak będzie - jednego roku matura jest łatwiejsza innego trudniejsza P i często wyniki z różnych lat są nieporównywalne do siebie

no, ale z tego co pisaliście, zrozumiałam, że zeszłoroczni maturzyści mieliby być przyjmowani na jakichś innych zasadach. ale może źle zrozumiałam dobra, idę się wyspać, a potem dopiero będę cokolwiek czytać i pisać
Awatar użytkownika
Guru
Posty: 1025
Rejestracja: 30 wrz 2000, o 01:00

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Guru »

Asia:) pisze:tylko nie wiem jakie to ma odniesienie do zeszłorocznych maturzystów i dlaczego oni mają mieć łatwiej?
mozesz sobie poczytac:

Kod: Zaznacz cały

serwisy.gazeta.pl/kraj/1,34308,3699651.html
Przelicznik Giertycha skrzywdzi dobrych uczniów
Gosiaczek
Posty: 351
Rejestracja: 29 sty 2006, o 15:57

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Gosiaczek »

Dla mnie to jest chore.
Niestety jestem maturzystką 2007 wiec dotyczy mnie to bezposrednio.
Przelicznik pkt z poziomu rozszerzonego na podstawowy jest beznadziejny i nie ma nic wspolnego z rzeczywistoscia. Jakos watpie w to ze uczen ktory zdal mature rozszerzona z danego przedmiotu na 30% uzyskalby 40% na podstawie. Wystarczy spojrzec na poziom trudnosci zadan z matematyki na podst a na rozszerz.
karolcia
Posty: 2
Rejestracja: 23 gru 2006, o 12:48

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: karolcia »

a dajcie spokój takie żarty sobie robia z tymi maturami że szkoda gadać. co rok co innego i na innych zasadach. nienormalni są. teraz można zdawać albo rozszerzoną albo podstawową np z biologii. tłumaczyli to tym że mniej stresu i takie tam pierdoły. ale to nie jest dobre a jak komuś sie nie uda zdac rozszerzonej to ma rok w plecy dziękuję bardzo
Awatar użytkownika
Anielica88
Posty: 247
Rejestracja: 20 maja 2006, o 18:42

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: Anielica88 »

Rownie dobrze moze ktos nie zdac podstawowej, nie robcie z siebie az takich madralinskich, kazdmu moze sie noga powinnac bez wzgledu na to jaki poziom wybral, co nie zmienia faktu iz matura 2007 jest to totalna paranoja:)
pozdrawiam:)
karolcia

Re: Egzamin niedojrzałości - matura 2006 a matura 2007

Post autor: karolcia »

cóz wiesz na akademie medyczną przydałaby się rozszerzona. z podatawowa nawet nie mam sie co fatygować. :( a to co było wcześniej to było lepsze bo przynajkmniej miało się mature zaliczoną wiem podat. nic nie daje ale lepsze to niŻ nic. POZDRAWIAM :) :)
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 6 gości