Elektroradiologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
pappitka
Posty: 34
Rejestracja: 11 sie 2015, o 16:40

Re: Elektroradiologia

Post autor: pappitka »

Dziewczyny, a na jakie uczelnie chcialyscie sie dostac na elektro? Wysoki byl prog? Zastanawia mnie jak to wyglada na uczelniach publicznych. Ile przypada osob na jedno miejsce?
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

pappitka Mam długą historie. UMP w Poznaniu napisało mi, ze mogę wysłac papiery po poludniu w czwartek ale razem z badaniami od lekarza. A ze w sobote bylo jakies swieto to ludzie porobili sb z dupy wolne w piatek. To mowie ok pojde do lekarza prywatnie w pon i sb zalatwie i wysle papiery bo zdaze. Ale nie zdazylam bo zaden doktor nie chcial mi wypisac tego zaswiadczenia bez robienia badan. Patrzylam potem na strone i dowiedzialam sie ze dalej nie maja wypelnionych miejsc i napisali ze papiery moga przywozic osoby od 50 do 30pkt!
Na UJ próg był 32,5. Tyle, ze tam jest inny przelicznik biorą pod uwage mate i biologie i jakos jeszcze potem trzeba to dzielic na 4.
No i na ŚUM w Katowicach bd jeszcze kolejna lista w ten poniedziałek, bo przeciez musieli sb robic miesieczna przerwe(ostatnia lista była 13.08.15 i ostatnia osoba miała 151pkt, liczy sie mata podstawa x1 i biologia rozsz x1,5). A i w Łodzi na medyku jest lista dodatkowa na elektroradiologie.
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

Na tym ŚUMie to ostatnia osoba przyjęta miała 151 a ostatnia zakwalifikowana( czyli ta , która może przywozić papiery) ma 130,5.
pappitka
Posty: 34
Rejestracja: 11 sie 2015, o 16:40

Re: Elektroradiologia

Post autor: pappitka »

Czyli generalnie to sporo? Bo nie znam sie na tych punktach za bardzo
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Elektroradiologia

Post autor: Tescka »

Na gumedzie próg podskoczył z około 50 do 90, więc mega dużo.
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

pappitka Ogólnie Poznan bierze pod uwage tylko biologie podstawowa w tym roku( a jak pisalas rozszerzenie to jest do tego specjalny przelicznik) ma niskie progi.
Do Katowic jest bardzoo dzo ludzi, ponad 150 jak sb dobrze przypominam.
Na UJ tez duuzo ludzi i progi najwyzsze ze wszystkich na tym kierunku w porownaniu z innymi uczelniami.
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

I wiecie co Wam jeszcze powiem, że zarejestrowałam sie na pielegniarstwo bo spodobało mi sie w ostatnim czasie, chociaz pol roku wczesniej nie bralam tego pod uwage
Co myslicie o kierunku, piszcie wszystko, z checia poczytam.
pappitka
Posty: 34
Rejestracja: 11 sie 2015, o 16:40

Re: Elektroradiologia

Post autor: pappitka »

To rzeczywiście progi są mega wysokie!
Ja wybieram sie na elektororadiologie we Wrocławiu, dodatkowo na zaoczne z dostaniem sie nie było najmniejszych problemów.
Co do pielęgniarstwa- niestety za bardzo nie mam obeznania w tym zawodzie, ale zastanawiałam sie i w sumie wciąż zastanawiam nad położnictwem. Jedyna przeszkoda dla mnie jest to, ze jest to dla mnie zbyt drastyczne (żyły, krew, ciecia), niestety bardzo źle to znoszę. Nie wiem, czy jedynie mi sie wydaje, ale położna (chyba), ma dużo mniej drastyczna prace, chociaż moge sie mylić.
Dodatkowo, jeśli chcesz zostać w kraju, odradzałbym pielęgniarstwo, bo chyba każdy wie, ze w Polsce pielęgniarka doceniana nie jest w ogole, co innego, gdybys chciała wyjechać zagranice, tak masz juz większe pole do popisu i to dużo dużo większe!
Podsumowując, gdybys miała w planach wyjazd zagranice, pielęgniarstwo jest super pomysłem

Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Elektroradiologia

Post autor: Tescka »

Też chciałam na położnictwo i pielęgniarstwo. Fajne zawody, ale tak jak mówiła pappitka bardzo niedoceniane zawody, chyba, że chce się wyjechać za granicę.
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

Wlasnie sie dostałam na ta elektroradiologie ale czekam do jutra zeby zobaczyc czy wezma mnie na pielegniarstwo. szczerze to niby pielegniarka niedoceniony zawod( ale nie obchodzi mnie to zbytnio) itd ale przynajmniej po tym jest praca nisko platna ale jednak a po elektro tez jest ale naczytalam sie tylu rzeczy, ze nie wiem co jest juz lepsze i jakos ciagnie mnie do tego pielegniarstwa chociaz kazdy odradza
pappitka
Posty: 34
Rejestracja: 11 sie 2015, o 16:40

Re: Elektroradiologia

Post autor: pappitka »

Tzn co Cie zniechęca w elektroradiologii?
mmmmmm
Posty: 66
Rejestracja: 2 lip 2015, o 11:36

Re: Elektroradiologia

Post autor: mmmmmm »

Nie wiem chyba po prostu cos mi sie stało i chce isc na to pielegniarstwo

Apropo skad mam wziac ksero karty szczepien, po prostu skserowac ta strone w ksiazeczce zdrowia gdzie sa napisane te szczepionki?
Awatar użytkownika
Tescka
Posty: 356
Rejestracja: 28 kwie 2013, o 11:50

Re: Elektroradiologia

Post autor: Tescka »

Chyba jo, gdzie się dostałaś?
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 2 gości