Energia wiązań, stabilizacja cząsteczek

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
Gabolka
Posty: 1
Rejestracja: 9 sty 2018, o 21:21

Energia wiązań, stabilizacja cząsteczek

Post autor: Gabolka »

Witam, szukam pomocy w podobnych zadaniach z chemii. Czy istnieje jakaś metoda na obliczanie stabilizacji cząsteczki Czym ta stabilizacja tak dokładnie jest ? Obszukałam się już w internecie i jedyne na co natrafiłam to rząd wiązania, który rzekomo ma określać stabilność danej cząsteczki. Jednak nie ma pojęcia w jaki sposób mogę ten rząd obliczyć (szczególnie po dodaniu elektronu do cząsteczek) i w jaki sposób ten rząd określa stabilizację? Czy jest prostszy sposób na takie zadania jak poniżej? Dokładnie ten sam problem mam jeśli chodzi o obliczanie energii wiązania (nie mam pojęcia jaki wzór mogę do tego użyć) i jak to zrobić po usunięciu elektronu? Byłabym bardzo wdzięczna gdyby ktoś mi to wytłumaczył.

1.W przypadku której z cząstek spodziewasz się większej stabilizacji w wyniku dodania elektronu:
Wybierz jedną odpowiedź:
A. Li2
B. jon (O2)-
C. jon (N2)+
2.W przypadku której z cząstek spodziewasz się wzrostu energii wiązania w wyniku usunięcia elektronu:
Wybierz jedną odpowiedź:
A. NO
B. jon (N2)+
C. CN
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 8 gości