Entalpia tworzenia i spalania - co od czego odjąć?

Ogólne forum chemiczne poruszające problemy chemii ogólnej, nieorganicznej i organicznej
krzysieex
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2013, o 12:39

Entalpia tworzenia i spalania - co od czego odjąć?

Post autor: krzysieex »

Witam, to mój pierwszy wpis na tym forum i od razu proszę o pomoc. W vademecum maturalnym doczytałem, że istnieją 2 wzory na obliczenie entalpii mając do dyspozycji energię substratów i produktów. Niestety nie wiem co od czego odjąć (kiedy e. substratów od e. produktów, a kiedy na odwrót). Mógłby mi ktoś to objaśnić krok po kroku?
Awatar użytkownika
mrsdavis
Posty: 1443
Rejestracja: 27 sie 2012, o 20:12

Re: Entalpia tworzenia i spalania - co od czego odjąć?

Post autor: mrsdavis »

Przy obliczaniu entalpii na podstawie entalpii tworzenia od sumy entalpii tworzenia produktów odejmujesz sumę entalpii tworzenia substratów.

Przy obliczaniu entalpii tworzenia na podstawie podanych entalpii spalania odejmujesz od sumy entalpii spalania substratów sumę entalpii spalania produktów.

Przy obliczaniu entalpii na podstawie entalpii spalania od sumy entalpii spalania substratów odejmujesz sumę entalpii spalania produktów.

Przy obliczaniu entalpii spalania na podstawie podanych entalpii tworzenia odejmujesz od sumy entalpii tworzenia produktów sumę entalpii tworzenia substratów.
krzysieex
Posty: 2
Rejestracja: 30 paź 2013, o 12:39

Re: Entalpia tworzenia i spalania - co od czego odjąć?

Post autor: krzysieex »

Wow, dokladnie o to mi chodzilo wieeeelkie dzieki

Asia09091996
Posty: 32
Rejestracja: 7 cze 2014, o 08:44

Re: Entalpia tworzenia i spalania - co od czego odjąć?

Post autor: Asia09091996 »

mam pytanie : czy entalpia tworzenia jakiegoś związku na przykład FeS jest równa jego energii zmagazynowanej w wiązaniach
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 20 gości