ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Ewakuacja »

najlepiej jechać na 3 roku


czy w Porto zajęcia są po angielsku czy portugalsku?
AnnaWWW
Posty: 1
Rejestracja: 25 wrz 2013, o 08:10

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: AnnaWWW »

Kto wie, czy wcale jest mozliwe studiowanie na stałe w Niemczech?
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: patkarola »

jest mozliwe.
cerise111
Posty: 26
Rejestracja: 11 lip 2011, o 15:39

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: cerise111 »

A orientuje się ktoś może jak to jest z erasmusem w Belgii? Czy jest tam jakaś uczelnia w której zajęcia prowadzone są po angielsku? Niby coś tam po francusku rozumiem ale z mówieniem już gorzej A może ktoś był w Belgii i sprawdził na własnej skórze?
beandomi
Posty: 1
Rejestracja: 19 gru 2013, o 17:28

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: beandomi »

Hej!
Czy ktoś z Was był na ERASMUSie w Niemczech i mógłby polecić uczelnię i podzielić się wrażeniami? Została mi ostatnia szansa do wykorzystania, tj pierwszy i ostatni semestr 6 roku, ale mam pewne obawy Oczywiście chodzi mi o język i wszelkie związane z nim bariery. Proszę, pomóżcie! Doradźcie!
smardz
Posty: 115
Rejestracja: 12 sty 2011, o 19:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: smardz »

Ja również czekam na relacje z bliskiego zachodu.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Korczaszko »

Ode mnie z roku było parę osób w Niemczech, wszyscy zadowoleni. Bezpośrednio rozmawiałam osobami z Monachium. Przed wyjazdem mówili trochę po niemiecku (on się uczył od podstawówki, ona uczyła się z samouczka przed egzaminem erazmusowym). Problemem są staże kliniczne. Są beznadziejne, część wyjazdów się nie odbywa itd., ale potrafią bruździć. W Monachium mogli wybrać tylko jedną grupę zwierząt i w tym roku odrabiali i stare i nowe staże. ALE oficjalnie tematyka staży na V i VI roku jest inna przynajmniej z zakaźnych, a jakoś to odrobili. Łazili za dziekanem prosili, błagali i się udało i jeszcze w listopadzie wrócili do Niemiec na jakieś praktyki teraz pewnie umieją 10x więcej od tych co zostali no i to im otwiera drogę do Niemiec.
kofeina
Posty: 65
Rejestracja: 7 lis 2009, o 22:10

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: kofeina »

Czy ktoś z forumowiczów był na Erasmusie w Rumunii?
Będę też wdzięczna za wskazówki jak układaliście program przedmiotów, jeżeli zgłosi się ktoś z SGGW to będę przeszczęśliwa
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: iSzymur »

a wyjazdy do UK z którejś uczelni w Polsce? (jestem jeszcze przed maturą)
Awatar użytkownika
entropya
Posty: 93
Rejestracja: 20 gru 2011, o 17:46

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: entropya »

Z Olsztyna na 99% jest kilka miast. Musisz poszukać na stronach uczelni.

Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: iSzymur »

Interesuje mnie Kraków, Lublin, Wrocław (w takiej kolejności). Nie mogę się połapać na stronie uczelni w Lublinie- zerknie ktoś?

Po 2- przeglądałem poprzednie strony i z tego wynika, że można próbować załatwić sobie wyjazd z zaliczeniem do szkoły spoza listy uczelni partnerskich, tylko jest więcej zamieszania? Chodzi o to, że jeśli krakowski UR nie robiłby wymian z uczelniami w UK, to nie będę miał zamkniętej drogi do tego państwa
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: ryniofit8000 »

A jak się np. jedzie na rok na wymianę to ten rok jest zaliczony? Bo słyszałem, że na lekarskim i stomie trzeba powtarzać.
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: olka951 »

W Warszawie na drzwiach otwartych dowiedziałam się, że wyjazd jest do uczelni, która ma kierunek anglojęzyczny czyli jesteśmy razem z tym kierunkiem. Zaliczamy normalnie jak oni,jeśli wszystko się zda to rok jest zaliczony i pan mówił że nie ma z tym większego problemu, studenci z Polski są chwaleni. No a jeśli ktoś ma zamiar się obijać to jest szansa powtarzania roku,z tym że nie mówił jak to wygląda od sprawy pieniężnej/ectsów.

ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości