ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: ryniofit8000 »

olka951 pisze:W Warszawie na drzwiach otwartych dowiedziałam się, że wyjazd jest do uczelni, która ma kierunek anglojęzyczny czyli jesteśmy razem z tym kierunkiem.

może być też innojęzyczny. Z tego co wiem w Niemczech na erasmusie studiuje się po niemiecku.
Awatar użytkownika
zoo_
Posty: 2101
Rejestracja: 13 maja 2011, o 15:25

[Link] ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: zoo_ »

ryniofit8000 pisze:A jak się np. jedzie na rok na wymianę to ten rok jest zaliczony? Bo słyszałem, że na lekarskim i stomie trzeba powtarzać.
erasmus-czyli-weterynaria-w-innym-kraju-vt42060-30.htm
Awatar użytkownika
olka951
Posty: 24
Rejestracja: 19 wrz 2013, o 16:08

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: olka951 »

No tak,tak. Źle napisałam, o niemieckich też mówił.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: iSzymur »

Zadam jeszcze raz pytanie, bo gdzieś się zagubiło- czy jeśli w uczelniach partnerskich nie ma jakiejś z UK to można spróbować ustawić się indywidualnie ew. z grupą znajomych? jakie byłyby tego konsekwencje? (np. finansowe)

I kolejne- dacie mi link do u.partnerskich z Lublina? jak strony Wrocławia i Krakowa są przejrzyste i intuicyjne, tak w Lublinie nie mogę się połapać
Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: ryniofit8000 »

szymur pisze: I kolejne- dacie mi link do u.partnerskich z Lublina? jak strony Wrocławia i Krakowa są przejrzyste i intuicyjne, tak w Lublinie nie mogę się połapać
tam sobie klikasz w Uczelnie partnerskie - wyjazdy na studia i ściągnie ci się tabelka do worda. Tam są wszystkie uczelnie partnerskie ale jest napisane gdzie są wymiany z wety a gdzie z jakiegoś innego kierunku.
Tylko tam jest napisane Rok akademicki 2011/2012", mogło się zmienić coś. Chociaż może skoro nie zaktualizowali to się nie zmieniło nie wiem.
Awatar użytkownika
iSzymur
Posty: 464
Rejestracja: 15 lip 2012, o 20:28

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: iSzymur »

Wielkie dzięki, pozostaje jeszcze jedno pytanie zadane w poprzedniej wypowiedzi- może koś ma doświadczenie z tym związane

Awatar użytkownika
ryniofit8000
Posty: 1264
Rejestracja: 29 paź 2013, o 20:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: ryniofit8000 »

Orientujecie się może z jaką znajomością niemieckiego ludzie wyjeżdżają na wymianę do Niemiec?
Czy poradziła by sobie osoba z niemieckim na poziomie B1/B2? (mniej niż B2, więcej niż B1)
W przyszłym roku będę zdawał egzamin z niemieckiego na poziomie B2/C1 i wiem, że na B2 zdam na pewno jednak wydaje mi się, że ten egzamin jest za łatwy jak na ten poziom [z angielskiego jak zdawałem B2 (FCE) to był trudniejszy od tego z niemieckiego B2/C1 (DSD II)]
Chciałbym wiedzieć, czy bym sobie dał radę.
Awatar użytkownika
ponka
Posty: 423
Rejestracja: 1 sty 2008, o 20:30

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: ponka »

można załatwiać na własną rękę wyjazd do uczelni spoza listy uczelni partnerskich, ale wtedy samemu trzeba wszystko załatwiać, dokładnie nie wiem co, ale na pewno program studiów, to, że oni się zgadzają na Twój przyjazd, to że Twoja uczelnia się zgadza, żebyś Ty tam pojechał. załatwiania trochę jest, najlepiej zacząć dużo wcześniej, moja koleżanka chciała jechać do Estonii i prawie miała wszystko ugadane, po czym w ostatniej chwili, coś się rypło i nie pojechała.

co do finansów- nie jestem pewna, ale wydaje mi się, że i tak dostanie się wtedy dofinansowanie, tak jak inne osoby, ale to też najlepiej pójść do własnego dziekana i się dowiedzieć.

co do powtarzania- zazwyczaj dopiero po powrocie do kraju się okazuje, że jednak program się nie zgadza/ ma się za duży deficyt ECTS i trzeba powtarzać rok. mnóstwo osób tak miało, szczególnie przy wyjazdach na południe- Włochy, Hiszpania, Portugalia. najlepiej wcześniej się dowiedzcie dokładnie u dziekana, który się tym zajmuje czy na penwo nie będziecie powtarzać roku. i to niezależnie czy zdacie, czy nie wszystkie egzaminy na erasmusie. a zdać je tam jest naprawdę bardzo prosto.

niemiecki- wydaje mi się, że dasz sobie radę . mam znajomych, którzy pojechali z podstawową znajomością angielskiego do UK i sobie poradzili. wiem, że to wydaje się trudne i niemożliwe, bo człowiek ledwo ogarnia po polsku, już nie mówiąc o tym, żeby się uczyć w innym języku, ale na erasmusie dużo mniej wymagają wiedzy niż w Polsce. ale nic więcej nie mogę podpowiedzieć, bo nie mam znajomych, którzy byli w kraju niemieckojęzycznym, mój kolega chce jechać za rok, to wtedy mogę napisać, co powiedział .
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: lemkropka »

Organizuje jakaś uczelnia wymiany do Francji?
Cytrulina
Posty: 136
Rejestracja: 13 lut 2009, o 12:16

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Cytrulina »

Tak, SGGW np.
lemkropka
Posty: 101
Rejestracja: 28 lut 2013, o 17:17

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: lemkropka »

A Wrocław?
Holix
Posty: 18
Rejestracja: 2 lip 2009, o 12:45

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Holix »

Był ktoś w Bursie?
smardz
Posty: 115
Rejestracja: 12 sty 2011, o 19:32

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: smardz »

Interesuje mnie wyjazd do Wiednia na czwartym roku (studiuję we Wrocławiu, obecnie drugi rok). Jeśli są tutaj osoby, które były/są/będą, to z chęcią porozmawiałabym nieco na priv, bo pytań mam mnóstwo!
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 15 gości