ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Wybór uczelni medycznej o kierunku weterynarii. Pomoc i opinie przy punktacji i rekrutacji na studia weterynaryjne. Leczyć zwierzęta duże czy małe.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: kamilorni »

Witajcie.
Takiego wątku w naszym dziale jeszcze nie było (a jeśli był i gdzieś się zawieruszył, to się zawieruszył i nie cieszy się zainteresowaniem).

Nasz wydział (Olsztyn) wymienia się z Belgią, Hiszpanią, Litwą, Niemcami, Portugalią, Słowenią, Turcją i Włochami.
Od dłuższego czasu zafascynowany ludźmi, ich kulturą i językiem, aplikowałem do Turcji i na trzeci rok jadę do Bursy (Uludağ Üniversitesi).
Ciekawi mnie do jakich krajów można wyjechać z innych wydziałów w Polsce.
Jeśli ktoś z Was był lub jest w trakcie jednej z największych przygód w życiu, niech podzieli się spostrzeżeniami!

Na koniec pytanie czysto integracyjne: czy ktoś z Polski wybiera się, albo był w Bursie?

Napiszcie jak jest u Was!
Awatar użytkownika
patkarola
Posty: 162
Rejestracja: 23 sie 2009, o 14:09

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: patkarola »

podłączam się do pytania- głównie mnie interesuje jak to wygląda we Wro
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Korczaszko »

We Wro - z mojego roku byli w Hiszpanii, Portugalii, jadą do Niemiec, Czech, Węgier. Słyszałam też o Chorwacji, Słowenii, Litwie, Włoszech.

Tylko nie w każdym kraju mówią po angielsku raczej takich jest mniej. Dwie dziewczyny jadą do Portugalii, mimo że ponoć nie znają portugalskiego a w takim języku będą mieć zajęcia. Ludzie wyjeżdżają też do Hiszpanii czy Niemiec po roku nauki tych języków. no nie wiem. Osobiście wolę przynajmniej trochę wiedzieć co do mnie mówią

A i nawet całkiem dobrze idzie przepisywanie przedmiotów na Erazmusie, może trochę o to walczą, ale mają poparcie prodziekana i raczej się udaje.

veteran, mogę Cię odwiedzić ?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Ewakuacja »

u nas (czyli w srolsztynie ) wymagaja hiszpanskiego i wloskiego, angielski sie nie liczy w tych dwoch krajach
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Korczaszko »

Ponoć w tych krajach bardziej zacofanych angielski ma znaczenie - czyli Turcja, Czechy, Litwa itp. Ale nie interesowałam się tym, więc mówię tylko o tym co słyszałam.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: kamilorni »

Korczaszko pisze:veteran, mogę Cię odwiedzić ?
no jacha, zapraszam na ferie zimowe! Tylko pamiętaj, zabierz. strój kąpielowy
Nie no oni też mają tam zimę i to całkiem porządną.

Jak napisała wcześniej Ewakuacja, wymagają hiszpańskiego, włoskiego, w Portugalii tak jak u Was portugalskiego, w Belgii francuskiego. Podobno Włosi się kiedyś burzyli, że Polacy wysyłają studentów nieznających języka i teraz żeby jechać, trzeba zdać włoski na poziomie przynajmniej średnio-zaawansowanym
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Korczaszko »

Spoko, przyjadę autostopem już kiedyś się wybierałam
Akurat znajoma jest w Turcji od jakiegoś roku i to gdzieś na południu, w tym roku mieli bardziej srogą zimę niż w Polsce. Także obejdzie się bez podziwiania mnie w kostiumie.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: kamilorni »

ja będę na północnym-zachodzie. Może chociaż trochę cieplej będzie ale za to po zimie.
Korczaszko
Posty: 4371
Rejestracja: 9 paź 2007, o 19:58

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Korczaszko »

Będziesz miał bliziutko do Istambułu
Turcja wydaje się ciekawszym miejscem niż Niemcy
Ale dla mnie to i tak już za późno na Erazmusa.
itakamilka
Posty: 7
Rejestracja: 13 mar 2012, o 20:04

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: itakamilka »

Znajomy jedzie to Wiednia w tym roku. Oczywiście tam nie ma znaczenia niemiecki czy angielski, w jednym i drugim można się porozumiewać.
Awatar użytkownika
kamilorni
Posty: 539
Rejestracja: 10 maja 2010, o 15:22

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: kamilorni »

Korczaszko pisze:Będziesz miał bliziutko do Istambułu
zgadza się, 3 godzinki autobusem
itakamilka pisze:Znajomy jedzie to Wiednia w tym roku. Oczywiście tam nie ma znaczenia niemiecki czy angielski, w jednym i drugim można się porozumiewać.
porozumiewanie porozumiewaniem, ale tutaj chodzi o język wykładowy. Pewnie i tak zaliczenia i egzaminy będzie musiał pisać po niemiecku.
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Ewakuacja »

Korczaszko pisze:Będziesz miał bliziutko do Istambułu
Turcja wydaje się ciekawszym miejscem niż Niemcy
Ale dla mnie to i tak już za późno na Erazmusa.
a co, zostalo Ci tylko pol roku edukacji?
Ewakuacja
Posty: 252
Rejestracja: 14 cze 2009, o 19:42

Re: ERASMUS, czyli weterynaria w innym kraju

Post autor: Ewakuacja »

veteran pisze:
Korczaszko pisze:veteran, mogę Cię odwiedzić ?
no jacha, zapraszam na ferie zimowe! Tylko pamiętaj, zabierz. strój kąpielowy
Nie no oni też mają tam zimę i to całkiem porządną.

Jak napisała wcześniej Ewakuacja, wymagają hiszpańskiego, włoskiego, w Portugalii tak jak u Was portugalskiego, w Belgii francuskiego. Podobno Włosi się kiedyś burzyli, że Polacy wysyłają studentów nieznających języka i teraz żeby jechać, trzeba zdać włoski na poziomie przynajmniej średnio-zaawansowanym
szkoda, ze Wlosi u nas nie mowia po polsku
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 1 gość