Etap wstępny 2019

Wzajemna pomoc osób przygotowujących się do olimpiady chemicznej. Wykaz niezbędnych materiałów. Opis atmosfery panującej na egzaminach.
Marysia2137
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2018, o 14:10

Etap wstępny 2019

Post autor: Marysia2137 »

Jak się zapatrujecie na folder wstępny, który jest już [mod] od 16 czerwca?

Ze swej strony powiem, że żadna ze mnie konkurencja, bo żadnego z zadań nie zrobiłabym teraz tak całkiem samodzielnie, ale cóż. Mamy czerwiec. I nie uważam tych zagadnień za wyjątkowo trudne. Do października ogarnę. Ktoś chce ogarniać ze mną?
plew99
Posty: 16
Rejestracja: 5 lis 2017, o 00:48

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: plew99 »

Ja już mam olchem za sobą (i w sumie trochę się cieszę), natomiast z ciekawości oglądałem i w sumie zapowiada się fajnie. Trochę jestem zaskoczony ze dwa zadania tak naprawdę z chemii fizycznej, a brak zadania stricte z analityki, poza tym widzę tendencje do upraszczania zadań w etapie wstępnym tak jak na 64 olchem. Zobaczymy co będzie później. Jakbyś miała jakiś problem chętnie pomogę .
Marysia2137
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2018, o 14:10

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: Marysia2137 »

Takiej ofercie się nie odmawia
Cóż, przydałoby się parę wskazówek, jak zabrać się do chemii organicznej. Zadanie A5 uważam za wprost intrygujące, nawet nie potrafię tego ruszyć! Podejrzewam jednak, że wcale nie jest trudne, i to ja po prostu mam w tym duże zaległości, co wcale nie jest zaskoczeniem.
plew99
Posty: 16
Rejestracja: 5 lis 2017, o 00:48

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: plew99 »

A5 nie jest trudne, zreszta zbliżone po części do A5 i 1 zadania z 1 et. z 64 olchem, trzeba jedynie trochę teorii, generalnie polecam McMurrego o cukrach, białkach, tłuszczach, analize zadań zeszłorocznych, pewne informacje można znaleźć w nomenkluaturze związków organicznych IUPAC. Jakbyś chciała mam tez zebrane informacje o cukrach i glikozydach.
Marysia2137
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2018, o 14:10

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: Marysia2137 »

Mam całego McMurriego na pdf Ciekawe czy mi wystarczy. Wg tego forum raczej tak.
plew99
Posty: 16
Rejestracja: 5 lis 2017, o 00:48

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: plew99 »

Jeżeli chodzi o organike to powinno wystarczyć, natomiast poza tym trzeba wyćwiczyć rozwiazywanie zadań typu olimpijskiego. Organika to nie cała olimpiada, wiec polecam tez przerobić nieorganike i analityke. Pomimo tego, że w tym roku nie ma w etapie wstępnym zadań dot. pH czy zbyt trudnych z iloczynu rozpuszczalności podejrzewam, że mogą się one pojawić w zadaniach i też warto je przerobić. Kinetyki i elektrochemii dawno nie było, od czasu jak pojawiły się ostatnio poziom olimpiady wzrósł wiec ciężko określić czego będą wymagać.
Marysia2137
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2018, o 14:10

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: Marysia2137 »

Szczerze mówiąc to liczę na analitykę. To mój profil w technikum. W tym roku idę do II klasy, więc sama muszę przerobić organikę, część fizycznej i nieorganiki, resztę powinnam ogarnąć w szkole, przynajmniej do pierwszych etapów.
plew99
Posty: 16
Rejestracja: 5 lis 2017, o 00:48

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: plew99 »

Nie znam zbytnio programu technikum, natomiast w liceum brakuje przerabiania zadań wymagających bardziej skomplikowanego wyprowadzania wzorów, które pojawia się na olimpiadzie. Proponuje wiec zwrócić na to uwagę (przykładowo zadania ze zbioru Galusa czy ze starych olimpiad). Teraz wakacje to będziesz miała dużo czasu żeby się przygotować.
Marysia2137
Posty: 16
Rejestracja: 15 cze 2018, o 14:10

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: Marysia2137 »

Tak zrobię, dzięki za całą Twoją pomoc
Ewelcia9
Posty: 2
Rejestracja: 1 wrz 2018, o 21:51

Re: Etap wstępny 2019

Post autor: Ewelcia9 »

Witam mam pytanie czy ktoś pomoże mi z paroma zadaniami z etapu wstępnego? W tym roku chce wystartować ale kompletnie nie wiem jak się do tego zabrać. Chodzi mi o 1 zadanie z szybkości Oraz elektrochemie. Help pliss
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 0 gości