Expose premiera

Komentujemy polityków, stan państwa, gospodarkę...
Iwus

Expose premiera

Post autor: Iwus » 23 lis 2007, o 15:31

Jakie są wasze wrażenia i opinie?
Jak je oceniacie?Czy Donald Tusk jest dobrym mówcą?

Dziś przez trzy godziny słuchałam expose premiera.Mówił to,co chcieliyśmy usłyszeć,mówił prostym językiem.Jednak obawaim się,że naobiecywał zbyt dużo i to go może zgubić.
Wielim atutem było to iż poruszył problem ochrony środowiska,zaznaczył że powstanie kilka tysięcy nowych miejsc pracy w tym sektorze.Ale nie możeby byc tak optymistycznie nastawieni do wszystkiego.Cudów nie ma.
Jedno zdanie utkwiło mi w pamięci,żebyśmy uwiezyli ze są jeszce ludzie którzy bezinteresownie chcą nami rządzić,nie widzą w tym swojego interesu tylko interes całego społeczeństwa.Dla mnie to przesłodzenie faktów,bo nie od dziś wiadomo,że nikt bezinteresownie nie pcha sie do polityki.

Podczas debaty nad expose przemawiał Jarosław Kaczyński,nie mogłam go słuchać,nie rozumiałam o co mu chodzi.

Awatar użytkownika
badger
Moderator w spoczynku

Re: Expose premiera

Post autor: badger » 23 lis 2007, o 16:08

Ja niestety nie mogłem obejrzeć bo byłem na uczelni ale teraz oglądam debatę po expose. Nie da się ukryć że kaczyńskiego nie da się słuchać. W swoim wystąpieniu zamiast mówić o expose, planach na przyszłość itp, tradycyjnie wypominał lata '90, przeszłość nowych ministrów, powiązania z gazetą wyborczą itd... Jak powiedział Olejniczak to nie będzie żadna sztuka żeby ten rząd był lepszy od poprzedniego :) Ja mam tylko nadzieję że uda mu się spełnić chociaż 70% obietnic i już będzie bardzo dobrze.

agnes_joan17

Post autor: agnes_joan17 » 23 lis 2007, o 17:23

Premier Donald Tusk dużo naobiecywał, to niewątpliwie prawda, ale nie powiedział jak będzie realizował to o czym mówił w swoim expose. Jedno jest pewne na pewno zapamiętamy to, że mówił przez trzy godziny. Trochę zmartwił mnie fakt, że premier Donald Tusk wycofał się z przedwyborczej deklaracji, którą składał w związku z Kartą Praw Podstawowych. Ciekawi mnie dlaczego wycofał się z tego projektu :twisted:

Awatar użytkownika
mila1301

Post autor: mila1301 » 23 lis 2007, o 17:54

badger pisze:Ja mam tylko nadzieję że uda mu się spełnić chociaż 70% obietnic i już będzie bardzo dobrze.
Jeśli rząd spełni choć 50% obietnic to już będzie cud. Moim zdaniem to oni wszyscy potrafią ładnie i dużo mówić, ale niestety na mówieniu się kończy.

Awatar użytkownika
dawidw

Post autor: dawidw » 23 lis 2007, o 21:59

Nie oglądałem, dopiero co wróciłem do domu, więc jeszcze nie nadrobiłem zaległości. Ale tak własnie podejrzewam, że dużo naobiecywał, pewnie tez mało konkretnie mówił. Jak sie zagłębie w temat, to napisze bardziej konstruktywną wypowiedź.
Pozdrawiam :)

Korczaszko

Post autor: Korczaszko » 24 lis 2007, o 19:15

a ja nie mogłam słuchać Tuska (debaty nie oglądał) wystąpienie było nudne i wg mnie to jest niemożliwe żeby 50% obietnic spełnić, ale ludzie lubią słuchać takich efektownych historii. mi to sie skojarzyło ze szklanymi domami :D

ODPOWIEDZ