Fakultety

Porady jak się dostać na medycynę, na kierunek lekarski. Wykaz punktów na poszczególnych uczelniach. Materiały do nauki, testy. Wzajemna pomoc w nauce.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Fakultety

Post autor: sternensucherin »

Mam pytanie do studentów od II roku w górę. Jak wyglądają fakultety na WLK? Zawsze byłam przekonana, że to studenci sobie sami wybierają fakultety i się na nie zapisują, a na ŚUM-ie przydzielono nam już fakultety na II rok bez możliwości wyboru - 4 losowe tematy(w tym część naprawdę nieciekawa lub wymagająca dojazdów do Zabrza, co wydaje się lekkim absurdem). Też tak mieliście? Można to jakoś zmienić? Trzeba na nie chodzić?
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Fakultety

Post autor: Erick »

Dawniej było tak, że fakultet wybierało się indywidualnie w dziekanacie, ale to generowało pewne dziwne incydenty (studenci od 3 w nocy czatowali przed dziekanatem w kolejce, dzień przed wyborem, zeby zaklepać sobie najbardziej lajtowe przedmioty), no i u nas rozwiązaliśmy to tak, że chodziliśmy grupowo na fakultety, które były wybierane przez starostę grupy podczas zebrania starostów ( każdy starosta wybierał fakultety dla swojej grupy, i było to robione w miarę sprawiedliwie, w kilku turach i raz jedna grupa wybierała jako pierwsza, a potem jako ostatnia).
Fakultety musisz mieć zaliczone, zaliczenie na nich zazwyczaj polega na obecności na nich, ale są niektóre bardziej lajtowe, gdzie po 1 zajęciech Wam pozaliczają, na inne trzeba zawsze chodzić, są niektóre bardzo ciekawe, a inne nudne jak flaki z olejem. Ogólnie zależy co się trafi.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Fakultety

Post autor: sternensucherin »

Zdarzało się, że musieliście chodzić na fakultet z zaawansowanego francuskiego medycznego, bo starosta tak wybrał? Przecież to jest absurd
Awatar użytkownika
Erick
Posty: 1560
Rejestracja: 15 paź 2009, o 18:40

Re: Fakultety

Post autor: Erick »

Takich akcji nie mieliśmy Ogólnie najpierw głosowaliśmy w grupie, kto jaki chce fakultet i starosta starał się załatwić te z największą ilością głosów, w miarę możliwości.
Awatar użytkownika
sternensucherin
Posty: 40
Rejestracja: 5 lip 2015, o 11:59

Re: Fakultety

Post autor: sternensucherin »

Najwyraźniej mój rocznik jest wyjątkowy Dzięki za odpowiedź!
Awatar użytkownika
MrBrightside
Posty: 266
Rejestracja: 23 lip 2013, o 18:52

Re: Fakultety

Post autor: MrBrightside »

Mnie na 2. roku zapisali na taki francuski, ale okazało się, że nie ma kto go poprowadzić i mieliśmy zamiast tego łacinę. Ale z tego co słyszałem, to jeśli grupa nie mówi w danym języku, to robią podstawy, a nie zaawansowany język medyczny", bo to byłby nonsens. :p
makebelieve
Posty: 524
Rejestracja: 28 maja 2013, o 19:24

Re: Fakultety

Post autor: makebelieve »

No u nas do wyboru było albo czatowanie pod dziekanatem i kto pierwszy ten lepszy albo sprawiedliwe losowanie. Przecież wiadomo, że nikt nie będzie mieć zaawansowanego francuskiego łaciny czy niemieckiego jeśli nie miało się z danym językiem styczności.
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 63 gości