Fantastyka naukowa

Forum chemiczne zajmujące się badaniem budowy, właściwości oraz reakcji związków chemicznych zawierających węgiel oraz opracowywaniem różnorodnych metod syntezy tych połączeń
Azie
Posty: 1
Rejestracja: 27 cze 2017, o 13:14

Fantastyka naukowa

Post autor: Azie »

Witam wszystkich zgromadzonych
Ani z chemią, ani z biologią powiązana niestety nie jestem, przybyłam tu jednak w poszukiwaniu dobrych duszyczek, które byłyby chętne mi pomóc. A o co chodzi?
Chodzi o to, że amatorsko zajmuję się pisaniem i po raz pierwszy rzucam się na fantastykę naukową. Czeka mnie więc długi i żmudny research, zanim napiszę choćby jedno zdanie. Tutaj też potrzebuję pomocy z zakresu chemii organicznej: w mój plan idealnie wpisują się kosmiczne organizmy jednokomórkowe oparte na węglowodorach, żrące wszelkie syntetyki jak leci. I tutaj pojawia się problem. Na jakiej zasadzie mogłyby one przetwarzać je na energię oraz jakie związki chemiczne wydzielałyby do atmosfery, gdyby znalazły się na Ziemi? Czy da się w takim przypadku uniknąć wykorzystania tlenu w takim procesie? Czy wydzielanie dwutlenku węgla jest tutaj jedyną możliwą opcją? Oraz - choć to raczej pytanie bardziej na forum ekologiczne - jakie mogłoby to mieć skutki dla klimatu?
Liczę na wsparcie naukowe i zwrócenie uwagi, jeśli pytanie zadałam w nieodpowiednim miejscu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 9 gości