Farmacja 2018/2019

Wykaz uczelni medycznych o kierunku farmaceutycznym. Opinie i porady dotyczące punktacji i rekrutacji na farmację w poszczególnych uczelniach.
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Farmacja 2018/2019

Post autor: zielony25 »

Nikt w tym roku się nie wybiera na farmację?
Xdarkcream
Posty: 1
Rejestracja: 11 lip 2018, o 05:25

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: Xdarkcream »

Ja mam wielka nadzieje, ze dostane się na SUM. Mój wynik nie jest cudowny, bo 123 pkt , ale może starczy
kw99
Posty: 3
Rejestracja: 2 lip 2018, o 23:58

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: kw99 »

Ja się wybieram, prawdopodobnie do Bialegostoku:)
Agisali
Posty: 8
Rejestracja: 31 mar 2015, o 16:29

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: Agisali »

Ja się wybieram Kto do lublina startuje?
benioxo
Posty: 1
Rejestracja: 12 lip 2018, o 20:18

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: benioxo »

Ja składałam do Lublina, mam nadzieje że się dostane
biol_chemka
Posty: 5
Rejestracja: 14 lip 2018, o 13:42

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: biol_chemka »

Myślicie, że do 108 pkt obniża progi?
Awatar użytkownika
zielony25
Posty: 203
Rejestracja: 19 sty 2013, o 03:00

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: zielony25 »

W zeszłym roku w Sosnowcu był próg ~117. 108 myslę, że by było możliwe pod warunkiem, że idą tylko ludzie zainteresowani naprawdę studiami, a nie ci, którzy i tak chcą poprawić maturę.
liliput30
Posty: 1
Rejestracja: 15 lip 2018, o 20:56

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: liliput30 »

Jak myślicie o ile pkt spadnie próg w drugiej rekrutacji?
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: mgr_farm »

Lepiej się dobrze zastanówcie i zweryfikujcie swoje poglądy na temat tego kierunku. Wpiszcie sobie matura na 6 farmacja i poczytajcie co ludzie piszą pracować 5,5 roku na studiach żeby trafić na bezrobocie albo żałosne warunki płacowe to nienajlepszy pomysł
-MatMati-
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 17:17

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: -MatMati- »

Kolego, czy aby nie przesadzasz? Zarobki po farmacji są naprawdę dobre jeśli się dobrze trafi, a nawet w normalnej aptece można zarobić bez dyżurów 3500 na rękę w Warszawie - czy to jest tak źle?
mgr_farm
Posty: 57
Rejestracja: 24 kwie 2018, o 19:24

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: mgr_farm »

Po nicku wnioskuję że jesteś facetem, a facet powinien m.in. zarabiać. Wbij sobie do głowy, że kiedy Twoi znajomi będą awansować, zdawać specjalizacje albo robić dodatkowe kursy które zapewnią im podwyżki, to Ty będziesz stał finansowo w miejscu. Zobacz jak wzrosły koszty życia i jak jeszcze wzrosną zanim ukończysz ten śmieszny kierunek. Zobacz jak rośnie średnia pensja podawana przez GUS, a zarobki farmaceutów nie rosną (czyli ich siła nabywcza spada). Eldorado w zach-pom tez się skończy bo w tym roku otwierają tam wydział i będą wypuszczać rzesze tanich pracowników. Przedwczoraj przegłosowali poprawkę w sejmie która umożliwi wysyłanie leków na receptę np. kurierem (otworzy to drogę sieciom, które będą miały niskie ceny i skoszą konkurencję doszczętnie). Zobacz ile aptek się zamknęło tylko od początku tego roku. A ile się jeszcze zamknie? Nowe się nie otworzą, bo inna ustawa wprowadzona w ub. roku tego zakazuje - poczytaj sobie o ustawie apteka dla aptekarza. Rozumiem, że młody jesteś i pewnie naiwny i pewnie też trochę idealistą tez jesteś, ale kochany - tym rodziny nie wyżywisz. Przejdź się po aptekach, popytaj wśród mgr farm. czy są zadowoleni ze swojego wyboru. Znajdź chociaż jedną osobę
-MatMati-
Posty: 41
Rejestracja: 22 paź 2011, o 17:17

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: -MatMati- »

Znam niejedną osobę po farmacji i na farmacji i tak się składa, że mało kto narzeka. W Warszawie w koncernach farmaceutycznych da się zarobić koło 10 tysięcy na rękę. Może nie od razu, ale po paru latach, na trochę wyższym stanowisku. Dyrektorzy zarabiają nawet 2 razy więcej. Powiedz ile Ty byś chciał zarabiać. Powiedz po jakim kierunku u nas (w Polsce) się zarabia dużo? Trzeba być generalnie cwanym w życiu, bo inaczej nawet najbardziej pożądany kierunek na rynku pracy nie da Ci dużej pensji. Szczerze - serio, jak ktoś tylko narzeka, a nic nie stara się samemu zrobić, to nie będzie dobrze zarabiać. Zawsze na dobre zarobki trzeba się napracować - tym bardziej u nas. Wiele osób po studiach marzy o takich pensjach jak po farmacji. Nie masz po co narzekać. Ja za to już studiuje analitykę i uwierz - takich zdań jak Twoich jest 100 razy więcej po tym kierunku. Jeśli chodzi o farmacje to wśród znajomych nie słyszę takich narzekań, a i farmaceuci jakoś się za bardzo nie włączają w protest medyków - czemu? Bo generalnie dobrze wiedzą, że dość dobrze zarabiają. A średnia pensja podawana przez GUS to głupota, średnia nigdy nie odzwierciedla stanu faktycznego bo wliczają się tam zarobki zwykłego Kowalskiego - minimalna krajowa, a czasem jakiegoś prezesa, który zarabia 50-100 tysięcy.
Awatar użytkownika
Mårran
Posty: 3873
Rejestracja: 8 kwie 2008, o 19:17

Re: Farmacja 2018/2019

Post autor: Mårran »

A to baba nie powinna zarabiać? Only bejbis? PS On nie jest z farmacji
Pani Buka
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 3 gości