Farmacja czy kosmetologia

Wzajemne pomoc w wyborze prawidłowego kierunku studiów. Omówienie zasad rekrutacji na poszczególne uczelnie. Pomoc w adaptacji i nauce na studiach.
biczajessi
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, o 10:14

Farmacja czy kosmetologia

Post autor: biczajessi »

Hej, do niedzieli muszę podjąć decyzję, co chcę studiować. Nie mogę się zdecydować pomiędzy kosmetologią a farmacją. W przyszłości chciałabym się zajmować produkcją kosmetyków pielęgnujących do skóry z problemami dermatologicznymi, takimi jak AZS, łuszczyca. Ludzie o kosmetologii wypowiadają się, jakoby byłby to nieprzyszłościowy kierunek, dlatego też z rozsądku myślę o farmacji.
Awatar użytkownika
Nitrogenium32
Posty: 1875
Rejestracja: 7 lip 2013, o 13:51

Re: Farmacja czy kosmetologia

Post autor: Nitrogenium32 »

Po farmacji jak najbardziej można pójść w kierunku kosmetologii, sama Dr Irena Eris skończyła farmację i osiągnęła sukces w tej branży (na WUM-ie jest nawet fakultatywny blok programowy związany z kosmetologią, na którym gościnnie prowadzi wykłady). Farmacja od kosmetologii jest lepsza pod tym względem, że jeśli Ci się odwidzi kosmetologia, to możesz pójść w inną stronę, np. chemii, biotechnologii, produkcji leków etc. Sama kosmetologia nie daje tyle możliwości.
biczajessi
Posty: 4
Rejestracja: 17 lip 2017, o 10:14

Re: Farmacja czy kosmetologia

Post autor: biczajessi »

Ktoś mógłby mi powiedzieć jak przebiega cała ta procedura przenoszenia papierów z jednego kierunku na tej samej uczelni i tym samym wydziale? Trzeba pisać jakieś podanie, czy przebiega to od ręki? Konkretnie chodzi o UMP.
101006basia
Posty: 29
Rejestracja: 25 sie 2016, o 19:25

Re: Farmacja czy kosmetologia

Post autor: 101006basia »

Farmacja, ale polecam od razu udzielać się w kołach naukowych czy Polskim Towarzystwie Studentów Farmacji. Wtedy dużo prościej dostać się do firm farmaceutycznych i przemysłu
ODPOWIEDZ
  • Podobne tematy
    Odpowiedzi
    Odsłony
    Ostatni post

Kto jest online

Użytkownicy przeglądający to forum: Obecnie na forum nie ma żadnego zarejestrowanego użytkownika i 4 gości